Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Głosność fabrycznego radia - naprawa lub wymiana na inne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puszcza

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: C4 VTS EW10J4
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 19:28
Temat postu:

Głosność fabrycznego radia - naprawa lub wymiana na inne


Hej,
Mam fabryczne radio RD4 (bez JBL), auto wyprodukowane w 2005. Problem jest taki, że samo radio ma głośne pierwsze poziomy głośności - 2 jest OK, a miejscami nawet za głośno. Można to jakoś za pomocą Lexii albo rezystorów zmienić?
A jeśli zmienić radio, to na jakie? Z tego co czytałem fabrycznie była ta wersja, z MP3, z MP3 i teletekstem oraz USB i BT. Ostatnia pewnie będzie droga, ale jak odróżnić wersję z MP3 i teletekstem? Czy będzie działać z moim wyświetlaczem? Czy głośność w wersji z MP3 i MP3+teletekst jest już regulowana w rozsądniejszy sposób?
Powrót do góry
Tomii82

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 2.0i VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 10:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głosność fabrycznego radia - naprawa lub wymiana na inne


Witam, mam ten sam problem co Kolega wyżej.

Wymieniłem radio RD4 Blaupunkt na RD4 MP3 Continental. W aucie mam fabryczny zestaw JBL, wzmacniacz i subwoofer.

Po wymianie radia mam kilka problemów:
1. Radio gra dużo głośniej, do poziomu 10 nie da się dojść, a skala jest do 30. Podczas jazdy słucham na 2-3.
2. Czujniki cofania również piszczą dużo głośniej.
3. Podczas uruchamiania silnika występuje głośny dźwięk przepięcia/strzał w głośnikach.

Szukałem w Lexii, przy pomocy telekodowania ręcznego radia, ustawienia poziomu głośności wzmacniacza ale nie widzę.
Można co prawda wybrać wzmacniacz: brak, multipleksowy lub standardowy ale nic to nie zmienia w funkcjonowaniu zestawu. Czy nie jest może tak że do aut z zestawem JBL było montowane radio ze słabszą końcówką mocy ( z przedwzmacniaczem ? ) ?

Czy ma ktoś w swojej C4 radio RD4 MP3 z systemem JBL ? Jeżeli tak to czy mógłby mi podać dokładny model radia jaki posiada ? bardzo by mi to pomogło.

Jeszcze taka ciekawostka, stare radio RD4 Blaupunkt RD4 ma z tyłu napis MP3 a czyta tylko oryginale płyty audio.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System