Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Woda pod siedzeniem pasażera, nie odpływ klimy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 17:21
Temat postu:

Woda pod siedzeniem pasażera, nie odpływ klimy.


Witam,

niestety przy odkurzaniu zauważyłem, że od strony pasażera dosłownie pływa dywanik i ten za fotelem na tylnej kanapie tylko troche mniej. Po stronie kierowcy może ciut słychać wode jak się wciśnie wykładzine, ale zdecydowanie mniej. Dobrałem się od razu do odpływu od klimy i tam wszystko było w porządku, zdjąłem na wszelki wypadek rurkę i kondona wchodzącego w podłoge i wszystko było czyste i drożne, jak wlałem wode do odpływu w podłodze to leje się bez problemów pod auto, wszystko drożne. Złożyłem i dalej zdjąłem nadkole z prawej strony, tam co prawda jest troche inaczej niż w picasso (opisane na forum), ale odpływ też ma ujście nad nadkolem od strony kabiny w postaci otworu w plastiku, nie ma żadnych gumowych nakładek. Również tam jest wszystko czyste i drożne, lałem wode w kratke na podszybiu i leci bez problemu na ziemie. Co prawda zalewa przy okazji 3 peszle z wiązkami elektrycznymi, bo jakiś mózg wymyślił odpływ centralnie nad miejscem gdzie mocowane są wiązki elektryczne.. Także co to może być? Którędy może się jeszcze dostawać woda do kabiny? Na 100% jest to woda, tak btw. Po jakim czasie od odpalenia klimy na full powinna zacząć odpływać woda, moge dla pewności popatrzeć czy nie kapie spod odpływu klimy, ale wg mnie to by były za małe ilości wody? Jak przychodzę po paru h to pod autem jest kałuża w okolicy gdzie tłumik montowany jest w silnik.

HELP Sad Sad
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 19:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Woda pod siedzeniem pasażera, nie odpływ klimy.


w picasso odpływ jest i z prawej i z lewej strony przy nadkolu
sprawdź może dla pewności jeszcze lewą stronę

szyberdach masz ? może tam cieknąć

relingi są ? tam też może się lać
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 22 Sie 2017, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Woda pod siedzeniem pasażera, nie odpływ klimy.


costam000 napisał:
w picasso odpływ jest i z prawej i z lewej strony przy nadkolu
sprawdź może dla pewności jeszcze lewą stronę

szyberdach masz ? może tam cieknąć

relingi są ? tam też może się lać


Z drugiej strony też powinien być, dzisiaj rozbiore.

Szyberdachu nie ma, relingów nie ma.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 22 Sie 2017, 16:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Woda pod siedzeniem pasażera, nie odpływ klimy.


Rozebrałem podłoge, wody po stronie pasażera dosłownie powódź. Susze... Zdjąłem na wszelki wypadek jeszcze koło i całe nadkole, ale w mojej wersji (Coupe VTS) nie ma widocznie tego problemu z zatykającymi się odpływami, ponieważ w ogóle nie ma tych gumowych rynienek na dole przy nadkolu, w których zwykle tamuje się odpływ, jest po prostu odpływ zrobiony w plastikowej części nadwozia jako otwór niczym nie zakończony i trudno by było to zablokować błotem czy liśćmi. Przyjrzeliśmy się dokładniej wodzie, jest to na 100% woda z klimy, ponieważ jest czysta, nie śmierdzi i można bez problemu uznać, że nie jest to deszczówka. Włączyłem klime na full, telefon z kamerką nakierowałem na odpływ klimy i w miejscu gdzie rurka wchodzi na króciec, zbiera się powolutku woda i co parenaście, paredziesiąt sekund jest KAP KAP. Na pewno nie z tego nakapało aż tyle wody, ale zacisnąłem na wszelki wypadek na trytytke, bo cybantem trudno byłoby tam podejść, a co dopiero go zakręcić. Pomimo tego, że druga strona odpływu, czyli ten kondon z zaworem jednostronnym (prowizorycznym), który wchodzi w podłogę, siedział na swoim miejscu, to obwiniałbym właśnie jego. Trudno to w ogóle zamontować odpowiednio, jest to tylko wciśnięte w podłogę i nic więcej, nie dziwne, że z czasem mogło delikatnie się wysunąć i podkapywać coraz bardziej. Narazie susze dywan, tego kondona włożę w otwór na silikon i będziemy testować przed złożeniem. Ogólnie niezły fail konstrukcyjny, wystarczyło tam zrobić rurkę, która wystaje delikatnie pod poziom otworu podłogi i problem by nie występował.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

62 990

2019r.

19 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System