Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Zakup DS3 / Kilka pytań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S_K

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: DS3 Sport Chic 1.6 THP 156hp
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 16:59
Temat postu:

Zakup DS3 / Kilka pytań


Cześć!

To mój pierwszy poważny wątek na tym forum związany z kilkoma kwestiami dotyczącymi zakupu Citroena DS3. Mianowicie stanąłem przed zakupem kolejnego samochodu, wybór padł na poszukiwanie używanego DS3 przed liftem (2010 - 2012) w konfiguracji Sport Chic (bez skóry) z 17calowymi czarno srebrnymi felgami Bellone, zestawem hi-fi i nawigacją (o tym niżej), spoilerem z szeroką lampą stop na spoilerze i dwukolorowym lakierem. Może napiszę pytania w punktach by czytało się to w miarę szybko.

1. Jakie są różnice pomiędzy nawigacjami bo z oznaczeniami producenta można dostać piany i w sieci jest duża rozbieżność nazw.Poniżej to co znalazłem w sieci na ich temat (głównie sprawy wizualne).

RNEG (RT5) MyWay - Port na kartę SD pod przyciskami, napis bluetooth nad wejściem na płyty CD ( tu jedynie nie mogę rozszyfrować dlaczego RNEG wychodził jako ten z Bluetooth jak i bez Idea Confused )
RNEG 2 (RT6) e-MyWay - Bez portu na kartę SD, napis bluetooth pod przyciskami, zaktualizowany interface i lcd o wyższej rozdzielczości( rneg 2 chyba wychodził tylko w poliftach i w tych nowych samochodach 2015 wzwyż są dotykowe panele LCD a także ma pin na kamerę cofania Question )
Jeżeli chodzi o soft w tych sprzętach to dla mnie czarna magia.

Nie wiem jakimi portami się różnią te radia ale mi osobiście zależy na tym by był AUX i Bluetooth, na usb niekoniecznie bo i tak w obydwu przypadkach aktualizacja mapy jest możliwa tyle że w inny sposób. Gdybym się mylił to mnie poprawcie.

2. Kolejne pytanie jest bardzo ogólne bo chodzi o mechanikę jak i blacharkę, wnętrze, na co zwracać uwagę przy zakupie?. Zupełnie nie wiem czy DS3-ki mają jakieś słabe punkty na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Jedyne co mnie poinformował znajomy by unikać skórzanego wykończenia foteli bo są średniej jakości ale na szczęście nie jestem zwolennikiem skór Razz i jeżeli wyszło by na to że poszukiwana konfiguracja samochodu się zgadza a są w nim skóry to stołki natychmiastowo lecą w kosmos i wlatuje taki komplet http://i68.servimg.com/u/f68/10/08/53/15/p1030525.jpg .


3. Przeglądając ogłoszenia natknąłem się już na kilka egzemplarzy z tym błędem na komputerze ( patrz zdjęcie )



Może wiecie więcej coś na temat bo w sieci wyczytałem że może być to wszystko, egr, awaria katalizatora, filtr paliwa itp.




Na koniec chciałbym przeprosić jeżeli zakładam temat w nieodpowiednim dziale lecz z tego co widziałem kategoria DS3 jest zupełnie wymarła i co za tym idzie jeżeli bym tam stworzył wątek zainteresowanie jak i widoczność tematu była by bardzo niska. Jeżeli to bardzo razi moderację proszę o przeniesienie postu do działu DS3 o ile to konieczne.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zachęcam do dyskusji.

Serdecznie Pozdrawiam!
Powrót do góry
jeager

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen ds3 sport chic 1.6 THP 2011
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 22 Sie 2017, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zakup DS3 / Kilka pytań


Hej, przy zakupie zwróć uwagę na silnik bo rozumiem, że chcesz kupić z 1.6 thp...jak pracuje, czy nie hałasuje rozrząd...zrób diagnostykę diagboxem. Jak masz jakieś szczegółowe pytania pisz na pw. pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

69 900

2021r.

55 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System