Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Sie 2017, 13:48
Temat postu:

Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie


Witam.Jak w temacie wybralem sie na weekend do Zakopanego ,po przejechaniu ok 350 km spod maski buchnela para...silnik przegrzany.cala droge jechalem na klimie ,wskazowka temperatury silnika w normie w ok polowy skali...zaznaczam ze zdarzylo sie wczesniej owej wskazowce przyswirowac..No i problem bo jakos musze tym autem wrovic do wroclawia....licze na jakas rade..czy jezeli odepne np czujnik temp to bedzie podawal jakas usredniona wartosc itp.pozdrawiam
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Wto 15 Sie 2017, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie


A dokładnie skąd Ci ta para buchnęła ?. Zbiornik wyrównawczy płynu do chłodnicy ?.
A odkręcałeś korek wlewu oleju ?. Sprawdzony poziom oleju ?.
Wszystkie powyższe płyny w porządku ?.
Sorry za takie prozaiczne pytania ?.
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Sie 2017, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie


Para buchnela ze zbiornika płynu chlodzacego a mówiąc ściślej czujnik poziomu plynu usadowiony na górze zbiornika wywalił w kosmos razem z maskownica zbiorników...olej jak najbardziej ok.po tej fontannie jaka mi zafundował w/w czujnik musiałem dolać plynu....weszło ponad 6l ale żeby gdzieś uciekał nie zauważyłem...po całej akcji przejechałem jeszcze ponad 25km co by dojechać do miejsca docelowego jednak boję się wracać...zdążyłem wygoglowac ze w tak wysokich górach może się tak zdarzyć jednak szukam opinii osoby o garnietej w temacie.dodam jeszcze ze sprawdzałem działanie went co ok 2 km po tej przygodzie i sie załącza przy klimie.pytanie czy jak wskazowka na tablicy nie pokazuje przegrzania to czy układ chlodzacy chłodzi silnik poprawnie?
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 17 Sie 2017, 12:37
Temat postu:

Re: Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie


Domingo251 napisał:
wybralem sie na weekend do Zakopanego ,po przejechaniu ok 350 km spod maski buchnela para...silnik przegrzany.cala droge jechalem na klimie ,wskazowka temperatury silnika w normie w ok polowy skali...zaznaczam ze zdarzylo sie wczesniej owej wskazowce przyswirowac..licze na jakas rade..czy jezeli odepne np czujnik temp to bedzie podawal jakas usredniona wartosc itp.pozdrawiam


trasa 300 km po autostradzie czy innej drodze z predkością choć ok 80 km/godz da chłodzenie wystarczające na chłodnicę - ale popychanie się w korku w upal - już nie, tym bardziej jak chłodnica stara i pełna syfów
piszesz że wiatrak chodzi przy klimie , ale czy włącza się drugi bieg ???
o ile pamiętam w C5 wtyczki kabli sa przed chłodnicą maja dobre warunki do korozji
zakładam że termostat otwiera i przewod do chłodnicy jest gorący
odpięcie wtyczki czujnika temperatury powinno włączyć wentylatory pełną parą
jak termostat nie odpowietrzony to czujnik temp może "bzdury" podawać do sterownika i wskażnika
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Sie 2017, 15:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Citroen c5 silnik sie grzeje wskazowka temp w normie


Wczoraj jadąc do rabki zdrój trafiłem na przypadkowy sklep z autoczesciami i o dziwo mieli czujnik temperatury silnika..więc wczoraj wymienilem-pierwsze co wpadło mi w oko to fakt że auto przestało kłócić tak mocno jak ostatnio ....dziś trasa 25 km po górskich trasach bez klimy i ogrzewania i efekt troszkę ponad połowa na blacie.sprawdzę jeszcze ten przewód od termostatu jak wrócę wieczorem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Sie 2017, 15:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System