Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Haczenie biegów C4 II 1.6 Vti manualna skrzynia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krawatz

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 Vti 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 15:13
Temat postu:

Haczenie biegów C4 II 1.6 Vti manualna skrzynia


Witam
Cztery miesiące temu zakupiłem C4 II 2014 r 1.6 Vti przebieg 43tyś manualna skrzynia biegów. Od początku mam (wydaje mi się ?) problem ze zmianami biegów tzn. przy zmianie biegu czuje lekkie haczenie wybieraka. Gdy np. wrzucam jakiś bieg jest taki delikatny opór i muszę użyć delikatnie więcej siły żeby przeskoczyć ten opór aby zmienić bieg ten efekt występuje na wszystkich biegach 1-5. Czasami zjawisko to nie występuje i wszystko chodzi ok czasami efekt występuje ale jest mniej odczuwalny. Niekiedy opór jest mniejszy ale przy zmianie biegu można wyczuć 2-3 małe "przeskoki" ?. Najgorzej było w zimę gdy podjeżdżałem do świateł i wrzucałem na luz po zmianie świateł wrzucenie biegu pierwszego wiązało się z użyciem dużo większej siły niż obecnie w lato. Wcześniej jeździłem lanosem i takiego efektu nie było biegi wchodziły idealnie. Według mechanika z ASO Citroeny tak już mają. Proszę informacje czy jest to normalne w tych modelach lub co może być przyczyną.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 15:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Haczenie biegów C4 II 1.6 Vti manualna skrzynia


sprzegło może nie wysprzęglac całkowicie...sprawdzić jakoś płynu w układzie . pompę sprzegła i wysprzęglik, odpowietrzyc profilaktycznie
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
KierowcaCitowca

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C4 II, 1.6 VTi Slection, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 16:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Haczenie biegów C4 II 1.6 Vti manualna skrzynia


To, że obaj tak mamy już wiemy. I właśnie dzisiaj wracając z pracy też o tym myślałem odnośnie tego pierwszego biegu. Jeśli coś jest super to człowiek nawet się nad tym nie zastanawia. A skoro o tym myśli, to widocznie coś jednak zgrzyta. Może to jednak kwestia przyzwyczajenia do poprzedniej skrzyni - tam biegi wchodziły na muśnięcie.

Jechała nim inna osoba i nie zwróciła na to uwagi. Twierdziła, że biegi wchodzą gładko. Więc to może kwestia przyzwyczajenia. Może spróbuj takiego właśnie testu. Daj komuś poprowadzić i nie sugeruj testu skrzyni. Zapytaj o ogólne wrażenia z prowadzenia i ewentualnie na samym końcu - "a skrzynia?".
Powrót do góry
bater

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: DS4 2011 1.6 eHDI 82kW FAP DV6C
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 14:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Haczenie biegów C4 II 1.6 Vti manualna skrzynia


Czy coś znalazłeś odnośnie skrzyni? W moim citronie również mam odczucia dziwnej pracy skrzyni. Czasami biegi wchodzą idealnie, a czasami przykładowo 2gi bieg po ruszeniu ze świateł muszę aż siłą wbić... Raz to zdziwiłem się przy wyprzedzaniu jak 4tego biegu wbić nie mogłem... Przesiadłem się z automatycznej skrzyni BMW, więc zbytniego doświadczenia nie mam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System