Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Dlaczego wybrałem C4 i jak oceniam decyzję



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KierowcaCitowca

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C4 II, 1.6 VTi Slection, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 17:27
Temat postu:

Dlaczego wybrałem C4 i jak oceniam decyzję


Cześć. Nowy jestem na forum, więc pomyślałem, że zamiast przywitania wyślę opinię. Z czasem postaram się tutaj dopisywać nowe spostrzeżenia z użytkowania.

Ale zacznijmy od początku, czyli od etapu poszukiwań. Mój poprzedni samochód (chociaż dla niektórych to określenie na wyrost) to Lanos z 1998. Szukałem czegoś młodszego... dużo młodszego. W efekcie groził mi szok technologiczny, bo różnica kilkunastu lat swoje robi. W efekcie nie miałem kompletnie sprecyzowane czego szukam. Wiedziałem tylko, że chcę hatchbacka z czujnikami parkowania z tyłu, bo się przydają. Na zdjęciach podobała mi się Meganka III, Clio IV, Ceed II, Focus MK3 i parę innych tego typu. Citroena w ogóle nie brałem pod uwagę.

Kolega ma Megankę, więc skorzystałem i się przymierzyłem. I spotkał mnie pewien zawód - nie do końca mi pasowała. Miałem obawy, że te nowe może teraz są tak robione.
Później salon Renault. Najpierw Clio, ale też szybko z niego wyskoczyłem. Jeszcze Meganka IV i uuuu... to było to. Czułem się w niej tak, jakbym tym autem do salonu przyjechał. Tylko cena (blisko 70 tysięcy) nieco za wysoka jak dla mnie.

Któregoś dnia na komisie moja partnerka wskazała mi Citroena C4 w II odsłonie. To co mnie odrzucało w I, czyli zegary na środku, w tym modelu wróciło do normalności. Sama bryła też OK. Przymierzyłem się i komfort jak w Megance IV. Żal było z auta wychodzić. Po tych doświadczeniach postanowiłem obskoczyć pozostałe typy. I naprawdę polecam tę metodę. Okazało się, że praktycznie wszystko odpadało - tu za ciasno, tam kokpit przytłaczał... Najbliżej ideału był Focus. Ale zrozumiałem, że najbardziej będzie mi pasować C4 - czyli model, którego w ogóle nie oglądałem na początku.

Szukałem, czekałem i w końcu trafił się egzemplarz z 2012, który mi przypasował. Uszanowany, z niskim udokumentowanym przebiegiem, z polskiego salonu.



To co mi pasuje:

Jak dla mnie wysoki komfort siedzeń. Wyraźnie wyżej niż w Lanosie, na zakrętach nie czuję tak ściągania.

Bogate wyposażenie w przystępnej cenie. Można było mieć VW, ale ile by to kosztowało?

Zawieszenie ładnie tłumi nierówności.

Cichy przy niskich prędkościach.




To co mi przeszkadza:

Mieszek z dźwigni ręcznego przy jego zwalnianiu stawia lekki opór. Odnoszę wrażenie jakby mi tam coś wpadło i się klinowało. W drugą stronę OK, ale jeśli podłokietnik wysunę do przodu (bo tak mi jest wygodniej), to zaciągnięcie ręcznego automatycznie wyciska podłokietnik znowu do tyłu.

Skrzynia biegów. Ciężko mi ocenić czy jeszcze nie jest tak wyrobiona jak w moim poprzednim staruszku, ale tam wchodziła mega delikatnie. Tutaj czuję lekkie opory i jest to dla mnie nieco bardziej męczące. Odczucia jakbym się z nią mocował, a w ogóle nie powinienem o tym myśleć. Może to kwestia przyzwyczajenia, może jej wyrobienia... mam nadzieję, że nie oznaka usterki, bo przy tym przebiegu (niecałe 90 tysięcy) byłoby to chyba dziwne.

Kierownica troszkę zbyt śliska jak dla mnie i nieco gorzej wyprofilowana. W Lanosie swobodnie kręciłem jedną ręką, tutaj o to trudniej bo ręka potrafi się ześlizgiwać. Może podobnie jak wyżej - kwestia zmiany przyzwyczajeń i nawyków (docisku, miejsca chwytu itp.).

Przy prędkości 90km już moim zdaniem zaczyna być słyszalny. Przy 120 nawet po przesiadce z pełnoletniego samochodu dźwięk jest irytujący. Aczkolwiek trudno mi teraz stwierdzić, czy to kwestia oczekiwań (oraz kontrastu pomiędzy wyciszeniem przy niskich prędkościach i głośnością przy wyższych), czy też faktycznie jest głośniej (może zrobię jeszcze jakieś pomiary). A może to kwestia samego dźwięku.

Nie mierzyłem, nie szukałem testów, ale wydaje mi się, że promień skrętu jest gorszy. To źle, bo w Lanosie mi nie do końca to odpowiadało. Liczyłem, że w nowszym będzie z tym lepiej a wygląda na to, że jest gorzej.

Problem z dopasowaniem kołpaków. I to nie tylko w przypadku mojego egzemplarza. Gdy oglądałem inne miały ten sam problem - jakby źle spasowane, wybrzuszone na rantach, nierzadko wyszczerbione czy pęknięte.



Jeszcze jedno. Lubię nim zamulać. Jedzie mi się nim tak dobrze, że jakoś nieszczególnie chętnie gazuję. Przyjemnie nim sunąć po drodze, uczucie jakby się płynęło. W poprzednim aucie średnia prędkość znacznie wyższa.
Powrót do góry
Krawatz

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 Vti 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 15:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dlaczego wybrałem C4 i jak oceniam decyzję


Hej
Kupiłem to samo auto przebieg 43 tyś 2014 rok 1.6 Vti i też zrobiłem przesiadkę z lanosa Very Happy i podzielam twoje opinie negatywne i pozytywne na temat tego samochodu. Wygląda jednak na to że skrzynia biegów w tych modelach już tak ma bo u mnie również występuję problem z oporami przy zmianie biegów co mnie bardzo irytuje i psuje całą zabawę jazdy tym samochodem Sad ( w lanosie wchodziły jak w masełko Wink ) Poza tym wydaje mi się że wnętrze jest bardzo dobrze przemyślane w drzwiach mieści się 2 litrowa butelka na wodę w schowku pod przyciskami od klimy mieści się mój smartfon a w zamykanym schowku podłokietnika idealne miejsce na rożne drobne rzeczy ogólnie ergonomia jest fantastyczna. Gdyby nie ta nieszczęsna skrzynia i brak 6 biegu byłbym w pełni zadowolony.
Powrót do góry
KierowcaCitowca

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C4 II, 1.6 VTi Slection, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dlaczego wybrałem C4 i jak oceniam decyzję


O właśnie - brak szóstego biegu. Powinienem był o nim wspomnieć przy głośnej pracy, bo to rozwiązałoby problem. W sumie mogłem takiego modelu szukać, nikt mi nie bronił Wink Ale raczej niewiele tego w ofercie. Nawet nie wiem czy w benzynie w ogóle jest.

I jeszcze jedna rzecz mi się dzisiaj przypomniała. Niewygodnie zapina mi się pasy. Między podłokietnikiem i fotelem jest ciasno. Ergonomia dla mnie naprawdę dobra, ale w momencie zapinania pasów każdorazowo zgrzytam zębami.

Uspokoiłeś mnie nieco to wzmianką, że i u Ciebie biegi tak wchodzą. Może po prostu Lanos nas rozpieścił swoją ;-P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System