Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rudzielec_Łódź

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiśniowa Góra
Posiadane auto: Ds 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 09:01
Temat postu:

CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


Podobne tematy były, wybaczcie jeśli zdubluję problem ale nigdzie nie było odpowiedzi albo wątek się urywał. Od 3 lat jeżdżę C3 benzynową i od samego początku występuje ten problem. Na zimnym silniku podczas ruszania spadają obroty i niejednokrotnie auto gaśnie. Jeśli uda mi się utrzymać je na chodzie, gazując kilkakrotnie zanim ruszę, to auto nie ma mocy, żeby się nawet toczyć, można wcisnąć gaz do oporu i dopiero po jakimś czasie zaskoczy, poszarpie i jedzie. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. dwa autoryzowane serwisy i dwa pogwarancyjne serwisy Citroena rozkładają ręce (pomijam już mniejsze warsztaty...). Wymieniono: świece, pompę paliwa, czyszczono zbiornik paliwa, czujnik temperatury silnika, spalin, czyszczono przepustnicę. Podpowiedzcie coś, proszę.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 06:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


Ježeli w tylu stacjach nie mogli dojść do ładu to nie jest standardowa usterka.
Odezwij się na pw.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 22:22
Temat postu:

Re: CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


U mnie identyczne objawy w poprzednim samochodzie dawał zasyfiony czujnik temperatury zasysanego powietrza. I też była zabawa w szukanie przyczyn. Czujnik Halla, przepływomierz, nawet wtrysk mi jeden wymienili. I nic. Latem było trochę lepiej, od jesieni do wiosny, dramat. Dopiero człowiek z forum pomógł. Niby nie miało to sensu a pomogło. Tyle, że to był Ford, nie Citroen, ale jest to jakiś trop. Powodzenia! Smile
Powrót do góry
Rudzielec_Łódź

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiśniowa Góra
Posiadane auto: Ds 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 15:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


Dzięki za podpowiedz:) czujnik temperatury jakiś był wymieniany. Nie wiem czy tak się nazywa i czy taki w moim aucie w ogóle występuje;) sprawdzany jest trop z sonda lambda. Rzekomo jakieś odczyty nie są prawidłowe ale skoro komputer dotychczas nie podawał żadnych błędów to skąd nagle ta sonda...
Powrót do góry
Rudzielec_Łódź

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiśniowa Góra
Posiadane auto: Ds 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 15:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


Sonda została wymieniona. Kilka dni było dobrze ale na dłuższą metę to nic nie dało.
Ostatecznie rozwiązanie problemu okazało się banalnie proste - przeprogramowanie pracy przepustnicy. Problem zniknął a cytryna odżyła Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 15:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MakArk

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 8V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek mocy na zimnym silniku


Mam w swojej cytrynie dokładnie te same objawy co Rudzielec_Łódź. Pierwszy serwis się poddał, drugi walczy. Nie ma żadnych błędów na kompie. Udało się zlikwidować "zmulenie" na drugim i trzecim biegu przy dodawaniu gazu - winny był całkowicie stopiony katalizator, został wycięty i pomogło, w najbliższym czasie zamontuję nowy, żeby sondy nie generowały błędów. Ale problem braku mocy i gaśnięcia na zimnym silniku pozostał. Gdzieś na innym forum znalazłem, że przyczyną może być zawilgocenie styków na komputerze silnika (podobno to znany problem w C2, C3 i Peugeotach) a przez to nawet korozja wewnątrz sterownika. U mnie jest OK. Nie wiem - może to problem przepustnicy jak piszę Rudzielec_Łódź. Spróbuję podpowiedzieć mechanikowi, chociaż nie wiem, czy już tego nie sprawdzał...
Powrót do góry
Rudzielec_Łódź

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiśniowa Góra
Posiadane auto: Ds 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 14:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) CitroenC3 1.4 2007r. dławienie,spadek moc


Przepustnica w pierwszym warsztacie już była sprawdzana. Nikt się po prostu nie połapał. Nawet czyszczona była chemicznie i manualnie ale to także nic nie dało. Błędnych odczytów nie dawała. Upierałam się, że to musi być to, więc próbowano mnie naciągnąć na wymianę na nową.Tymczasem po prostu się "rozprogramowała". Do dziś mam spokój z usterką i cieszę się jazdą Smile W Łodzi mogę śmiało polecić warsztat, który o citroenach coś wie:) Nie tylko mnie uratował.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System