Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Wentylator chłodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Lip 2017, 17:03
Temat postu:

Wentylator chłodnicy


Witajcie,
Na wstępie piszę, że właściwie mam C2, ale na tamto forum zagląda znacznie mniej osób a konstrukcja chyba jest ta sama. Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Niedawno wymieniałem na nowy ponieważ stary był zatarty. Objawy są takie, że po uruchomieniu na zimnym silniku, pierwsze uruchomienie wentylatora jest właściwe (włączy się na 1 biegu, schłodzi silnik i się wyłącza). Po drugim włączeniu, wchodzi od razu na drugi bieg i nie przestaje już działać, nawet po wyłączeniu silnika (wtedy różnie, albo wyłączy się po dłuższej chwili, albo nie i muszę mu odpinać zasilanie). Termostat OK, po nagrzaniu otwiera duży obwód. Czujnik też zdaje się działać jak trzeba (po lekkim nagrzaniu obroty silnika spadają, nie wskazuje przegrzania itp.). Po włączeniu klimy, wentylator załącza się (nawet na zimnym) i wyłącza, chyba, że silnik już się nagrzeje. Jak jest nagrzany, już się nie wyłączy. Po odpięciu czujnika temperatury, obroty idą w górę a na desce zapala się kontrolka temperatury. Po ponownym podpięciu, kontrolka gaśnie a obroty wracają do normy. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Z góry dziękuję za wskazówki.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pią 07 Lip 2017, 00:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wentylator chłodnicy


Jeśli jesteś w Warszawy i okolic to możemy podłączyć lexię i zobaczyć czy nic nie będzie widać w błędach i parametrach podczas pracy.
Powrót do góry
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Lip 2017, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wentylator chłodnicy


Wielkie dzięki ale zrobiłem jeszcze jeden test i podłączyłem na chwilę stary wentylator i tamten działa jak trzeba. Podczas kiedy nowy działa cały czas, tamten się nie uruchamia dopóki silnik się nie zagrzeje. Wychodzi więc na to, że to nowy wentylator jest uszkodzony więc czeka mnie kolejny demontaż. Ale gdyby się okazało, że to jednak nie on, będę się odzywał Smile
Powrót do góry
rtom

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wentylator chłodnicy


Odkopuję temat, tylko dla tego że mam ten sam problem,
a więc winowajcą ciągłego chłodzenia jest moduł wentylatora a dokładniej spalony tranzystor, na angielskiej stronie znalazłem DIY jak to naprawić. Może komuś się przyda.

https://citroenc3owners.com/tips-for-any-citroen-c3-f8/radiator-fan-always-running-how-to-repair-t1518.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System