Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rude_wredne

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CITROEN C3 1.4 2003R.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 13:41
Temat postu:

klimatyzacja automatyczna w c3


Witam,
Temat klimatyzacji był już poruszany nie raz, ale niestety nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc opiszę i proszę o opinie co mogło się zadziać.
W listopadzie 2016 kupiłam C3 1.4b z 2003, wersja exclusive z automatyczną klimą.
W klimie nie było w ogóle czynnika ( według raportu z nabicia byo przed 10g), co mnie w sumie nie zdziwiło bo autem jeździł starszy pan ( a wiadomo - oni klimy nie lubią ). Dołożyłam więc czynnika do pełna, wymieniłam olej, maszyna w serwisie nie stwierdziła wycieków podczas nabijania ( podobno nie nabija jeśli ubytek podczas ładowania jest większy niż 10% ).
Klimatyzacja świetnie działała przez miesiąc, w aucie chłodno, bez zarzutu. Aż do wczoraj.
Po odpaleniu samochodu i włączeniu klimy wczoraj rano zaczęła świszczeć/buczeć (dźwięk dochodzi z kratek wentylacyjnych ), prawie w ogóle nie chodzi, powietrze jest może parę stopni chłodniejsze od temp na zewnątrz.
Do tego raz na jakiś czas ją jakby dławi i na dosłownie 20 sek powietrze nie leci w ogóle ( wtedy świszczenie ustaje ).
Dodatkowo od paru dni zauważyłam niewielkie wycieki wody ( nie płynów eksploatacyjnych ) z rury wydechowej oraz z w obrębie maski, mniej więcej między silnikiem a chłodnicą.
Obawiam się więc najgorszego.
Jak myślicie, co mogło się zdarzyć, że po 2 dniach stania auta na podwórku ( w piatek klima działała normanie, w weekend nie jeździłam) nagle zaczęły się dziać takie cuda?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 16:29
Temat postu:

Re: klimatyzacja automatyczna w c3


rude_wredne napisał:
Witam,
Temat klimatyzacji był już poruszany nie raz, ale niestety nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc opiszę i proszę o opinie co mogło się zadziać.
W listopadzie 2016 kupiłam C3 1.4b z 2003, wersja exclusive z automatyczną klimą.
W klimie nie było w ogóle czynnika ( według raportu z nabicia byo przed 10g), co mnie w sumie nie zdziwiło bo autem jeździł starszy pan ( a wiadomo - oni klimy nie lubią ). Dołożyłam więc czynnika do pełna, wymieniłam olej, maszyna w serwisie nie stwierdziła wycieków podczas nabijania ( podobno nie nabija jeśli ubytek podczas ładowania jest większy niż 10% ).
Klimatyzacja świetnie działała przez miesiąc, w aucie chłodno, bez zarzutu. Aż do wczoraj.
Po odpaleniu samochodu i włączeniu klimy wczoraj rano zaczęła świszczeć/buczeć (dźwięk dochodzi z kratek wentylacyjnych ), prawie w ogóle nie chodzi, powietrze jest może parę stopni chłodniejsze od temp na zewnątrz.
Do tego raz na jakiś czas ją jakby dławi i na dosłownie 20 sek powietrze nie leci w ogóle ( wtedy świszczenie ustaje ).
Dodatkowo od paru dni zauważyłam niewielkie wycieki wody ( nie płynów eksploatacyjnych ) z rury wydechowej oraz z w obrębie maski, mniej więcej między silnikiem a chłodnicą.
Obawiam się więc najgorszego.
Jak myślicie, co mogło się zdarzyć, że po 2 dniach stania auta na podwórku ( w piatek klima działała normanie, w weekend nie jeździłam) nagle zaczęły się dziać takie cuda?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź Smile


Jeżeli chodzi o wodę z rury wydechowej i pod silnikiem to nie ma co się martwić, z rury pochodzi z procesu spalania (para wodna skraplająca się w wydechu) natomiast pod silnikiem pochodzi właśnie z klimatyzacji (roztopiony lód).
I teraz klima, sprawdź czy wszystko działa jeżeli klimatyzacja będzie w pozycji off (czy będzie wtedy miał takie zacięcie).
Ja też walczyłem ze swoją klima w C5, ciągle miałem ubytek czynnika, już chciano mi wymieniać całą chłodnicę, a winowajcą okazał się mały oring za 2 złote. Radziłbym pojechać jeszcze raz na sprawdzenie ciśnienia i stanu czynnika.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 28 Cze 2017, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3


Witam.

Z opisu, który koleżanka przedstawiła wygląda nie na problem z klimatyzacją, a z wentylatorem.
Tak jak kolega napisał wcześnie skroplony z wydechu i pod samochodem, to naturalny objaw, a pod samochodem oznaczają, że klimatyzacja działa.
Natomiast odgłosy z kratek wentylacyjnych, dławienie się i chwilowy brak nawiewu sugeruje problem z dmuchawą. Niech ktoś tam zajrzy, może dostało się coś do wentylatora i fizycznie go blokuje.
Pozdrawiam
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
rude_wredne

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CITROEN C3 1.4 2003R.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3


Na wyłączonej klimie wszystko działa jak powinno. W tej chwili leci juz calkowicie cieple powietrze. dziwi mnie to ze roznica tak ogromna pojawila sie z dnia na dzien, a przez miesiac wszystko bylo ok, powietrze nie robilo sie stopniowo coraz cieplejsze.
Cisnienie i czesciowo szczelnosc podobno sprawdzala maszyna ktora mi dobijali czynnik. gosc twierdzil ze wykrywa nieszczelnosci powyzej 10% i jesli je wylapie to nie nabija czynnika. A przy nieszczelnosci 10% chyba nie ulecialby caly czynnik w 2 dni? ;/
Sprezarka slychac ze sie zalacza, bo prxy wlaczeniu klimy slychac lekkie klikniecie i silnik zaczyna nieco inaczej pracowac.
Pare razy na wlaczonym na maxa nawiewie puscilam raz klime raz bez, kilka razy zmienialam, przytykanie ustalo, ale powietrze nadal leci ciepłe a syczenie nadal słychac.
[url] http://jmp.sh/v/oYHuRaoBtfgCi3MlQstr
Nagranie syczenia, sorry za jakos ale nagrywalam podczas jazdy Wink[/url]
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System