Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rude_wredne

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CITROEN C3 1.4 2003R.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 13:41
Temat postu:

klimatyzacja automatyczna w c3


Witam,
Temat klimatyzacji był już poruszany nie raz, ale niestety nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc opiszę i proszę o opinie co mogło się zadziać.
W listopadzie 2016 kupiłam C3 1.4b z 2003, wersja exclusive z automatyczną klimą.
W klimie nie było w ogóle czynnika ( według raportu z nabicia byo przed 10g), co mnie w sumie nie zdziwiło bo autem jeździł starszy pan ( a wiadomo - oni klimy nie lubią ). Dołożyłam więc czynnika do pełna, wymieniłam olej, maszyna w serwisie nie stwierdziła wycieków podczas nabijania ( podobno nie nabija jeśli ubytek podczas ładowania jest większy niż 10% ).
Klimatyzacja świetnie działała przez miesiąc, w aucie chłodno, bez zarzutu. Aż do wczoraj.
Po odpaleniu samochodu i włączeniu klimy wczoraj rano zaczęła świszczeć/buczeć (dźwięk dochodzi z kratek wentylacyjnych ), prawie w ogóle nie chodzi, powietrze jest może parę stopni chłodniejsze od temp na zewnątrz.
Do tego raz na jakiś czas ją jakby dławi i na dosłownie 20 sek powietrze nie leci w ogóle ( wtedy świszczenie ustaje ).
Dodatkowo od paru dni zauważyłam niewielkie wycieki wody ( nie płynów eksploatacyjnych ) z rury wydechowej oraz z w obrębie maski, mniej więcej między silnikiem a chłodnicą.
Obawiam się więc najgorszego.
Jak myślicie, co mogło się zdarzyć, że po 2 dniach stania auta na podwórku ( w piatek klima działała normanie, w weekend nie jeździłam) nagle zaczęły się dziać takie cuda?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 16:29
Temat postu:

Re: klimatyzacja automatyczna w c3


rude_wredne napisał:
Witam,
Temat klimatyzacji był już poruszany nie raz, ale niestety nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc opiszę i proszę o opinie co mogło się zadziać.
W listopadzie 2016 kupiłam C3 1.4b z 2003, wersja exclusive z automatyczną klimą.
W klimie nie było w ogóle czynnika ( według raportu z nabicia byo przed 10g), co mnie w sumie nie zdziwiło bo autem jeździł starszy pan ( a wiadomo - oni klimy nie lubią ). Dołożyłam więc czynnika do pełna, wymieniłam olej, maszyna w serwisie nie stwierdziła wycieków podczas nabijania ( podobno nie nabija jeśli ubytek podczas ładowania jest większy niż 10% ).
Klimatyzacja świetnie działała przez miesiąc, w aucie chłodno, bez zarzutu. Aż do wczoraj.
Po odpaleniu samochodu i włączeniu klimy wczoraj rano zaczęła świszczeć/buczeć (dźwięk dochodzi z kratek wentylacyjnych ), prawie w ogóle nie chodzi, powietrze jest może parę stopni chłodniejsze od temp na zewnątrz.
Do tego raz na jakiś czas ją jakby dławi i na dosłownie 20 sek powietrze nie leci w ogóle ( wtedy świszczenie ustaje ).
Dodatkowo od paru dni zauważyłam niewielkie wycieki wody ( nie płynów eksploatacyjnych ) z rury wydechowej oraz z w obrębie maski, mniej więcej między silnikiem a chłodnicą.
Obawiam się więc najgorszego.
Jak myślicie, co mogło się zdarzyć, że po 2 dniach stania auta na podwórku ( w piatek klima działała normanie, w weekend nie jeździłam) nagle zaczęły się dziać takie cuda?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź Smile


Jeżeli chodzi o wodę z rury wydechowej i pod silnikiem to nie ma co się martwić, z rury pochodzi z procesu spalania (para wodna skraplająca się w wydechu) natomiast pod silnikiem pochodzi właśnie z klimatyzacji (roztopiony lód).
I teraz klima, sprawdź czy wszystko działa jeżeli klimatyzacja będzie w pozycji off (czy będzie wtedy miał takie zacięcie).
Ja też walczyłem ze swoją klima w C5, ciągle miałem ubytek czynnika, już chciano mi wymieniać całą chłodnicę, a winowajcą okazał się mały oring za 2 złote. Radziłbym pojechać jeszcze raz na sprawdzenie ciśnienia i stanu czynnika.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 28 Cze 2017, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3


Witam.

Z opisu, który koleżanka przedstawiła wygląda nie na problem z klimatyzacją, a z wentylatorem.
Tak jak kolega napisał wcześnie skroplony z wydechu i pod samochodem, to naturalny objaw, a pod samochodem oznaczają, że klimatyzacja działa.
Natomiast odgłosy z kratek wentylacyjnych, dławienie się i chwilowy brak nawiewu sugeruje problem z dmuchawą. Niech ktoś tam zajrzy, może dostało się coś do wentylatora i fizycznie go blokuje.
Pozdrawiam
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
rude_wredne

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CITROEN C3 1.4 2003R.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) klimatyzacja automatyczna w c3


Na wyłączonej klimie wszystko działa jak powinno. W tej chwili leci juz calkowicie cieple powietrze. dziwi mnie to ze roznica tak ogromna pojawila sie z dnia na dzien, a przez miesiac wszystko bylo ok, powietrze nie robilo sie stopniowo coraz cieplejsze.
Cisnienie i czesciowo szczelnosc podobno sprawdzala maszyna ktora mi dobijali czynnik. gosc twierdzil ze wykrywa nieszczelnosci powyzej 10% i jesli je wylapie to nie nabija czynnika. A przy nieszczelnosci 10% chyba nie ulecialby caly czynnik w 2 dni? ;/
Sprezarka slychac ze sie zalacza, bo prxy wlaczeniu klimy slychac lekkie klikniecie i silnik zaczyna nieco inaczej pracowac.
Pare razy na wlaczonym na maxa nawiewie puscilam raz klime raz bez, kilka razy zmienialam, przytykanie ustalo, ale powietrze nadal leci ciepłe a syczenie nadal słychac.
[url] http://jmp.sh/v/oYHuRaoBtfgCi3MlQstr
Nagranie syczenia, sorry za jakos ale nagrywalam podczas jazdy Wink[/url]
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

22 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 000

2008r.

149 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System