Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zanikające wyświetlanie prędkości, paliwa, obrotów biegu itp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rufous

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, 2.0 HDI MCP, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 12:36
Temat postu:

Zanikające wyświetlanie prędkości, paliwa, obrotów biegu itp


Witam,

posiadam C4 Grand Picasso SX Pack MCP 2.0 HDI z 2008 roku. Wczoraj podczas jazdy nagle zaczął mrygać wyświetlacz i zaczęło wszystko z niego znikać. Najpierw zniknął zegar z datą, temperaturą powietrza itp, a następnie w miejsce prędkości pojawiły się dwie kreski, podobnie było z kilometrami całkowitymi. Zniknął też poziom paliwa (pokazywał 0), nie pokazywał obrotów oraz aktualnego biegu. Zapaiły się za to kontrolki, prawie wszystkie i zaczęła migać kontrolka od hamulca postojowego. Oczywiście zatrzyłem się, zdjąłem klemę, poczekałem chwilę i odpaliłem. Niestety nie pomogło. Po przekręceniu stacyjki wszystko działa jak należy, po uruchomieniu zapłonu (czasem nawet wcześniej) wszystko zaczyna znikać, najpierw godzina i data, a później tak jakby się wieszał wyświetlacz i znika reszta. Zostają tylko te elementy, które palą się na stałe. Auto jeździ normalnie, światła, kierunkowskazy, hamulce, wycieraczki itp działają. Nie działa natomiast wyświetlacz, guziki od sterowania szybami mrygają (szyby też słabiej działają), przyciski na kierownicy nie działają, radio też nie działa.

Za radą mechanika wczoraj były sprawdzone wszystkie wtyczki, które wchodzą do komputera w kabinie (pod kierownicą), został też zdjęty wyświetlacz i nawet gniazdo zostało przelutowane (podejrzenie zimnych lutów). Nawet kilka połączeń z masą było poprawionych.

Dzisiaj rano jechałem do pracy i zacząłem kombinować. Wyłączyłem wentylację (OFF) i nagle pojawiła się prędkość, obroty, biegi, paliwo i kilometry. Data i godzina co jakiś czas znikają.

Wygląda na to, że coś obciąża ten komputer i nie daje rady prądowo. Mam pomysł, aby odłączać po kolei wtyczki (po jednej wtyczce) i sprawdzać, czy coś się poprawi. Nie mam niestety schematu elektrycznego tego komputera. Szukałem w internecie, ale nie mogę nic rozsądnego znaleźć.

Czy ktoś z forumowiczów posiada może takowy schemat? Mój e-mail: rafal.pyzel@wp.pl. A może ktoś miał podobny przypadek i wie jak to rozwiązać. Za wszelkie sugestię będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam

Rafał Pyzel
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 21 Maj 2017, 16:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zanikające wyświetlanie prędkości, paliwa, obrotów biegu itp


A jak wygląda stan akumulatora? Pod maską do sprawdzenia klemy, masy, masa na silniku itp...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System