Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Stuki z zawieszenia przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mpa086

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń
Posiadane auto: C8 confort 2.0d 136km 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Kwi 2017, 20:13
Temat postu:

Stuki z zawieszenia przód


Szanowni Forumowicze,

Od kilku miesiecy mam w garazu jeżdżącą C8 2.0D 136km 2010r. przebieg wh ok 156tys.

Jaki problem: stuki z przzednoego zawieszenia glownie po stronie pasażera. Wymieniono wahacze 2 sztuki i poduszki nad amortyzatorami 2szt. Po wymianie poduszek odezwaly sie stuki. Slychac je glownie jak jade po dziurach. Mechanik mowo,ze tak juz ten model ma. Moja intuicja mówi, ze nie.
I teraz co to moze byc?

Amortyzatory?
Coś innego?

Co robić i jak do tego dojść .

AKTUALIZACJA 2017-05-01

Dzisiaj tak od niechcenia podszedłem do stuków w C8 i pociągnąłem za lewe przednie koło - do siebie i od siebie. Usłyszałem stuki podczas tego i poczułem luz. Czy to luźne łożyska? Przeguby do wymiany?

Prawe koło sprawdzę jutro jak wyjadę z garażu Smile


Ostatnio zmieniony przez Mpa086 dnia Pon 01 Maj 2017, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bronsonboss

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C8 2.0HDi 136KM 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Maj 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Stuki z zawieszenia przód


Gdyby łożysko było luźne/wyrobione to myślę że słyszałbyś to podczas jazdy.. jeśli przegub wyrobiony to słyszałbyś stuki delikatne przy ruszaniu na skręconej kierownicy..
Sam ma problem z zlokalizowaniem miejsca stuków w swojej C8..
Wymieniłem w styczniu łączniki stabilizatora.. na chwilę hałasy się zmniejszyły.. po wizycie na szarpakach diagnosta stwierdził uszkodzone amortyzatory z których faktycznie już podciekało i na prawym był wyczuwalny luz.. Wymieniłem amorki na nowe w komplecie z łożyskami amorków, poduszki wyglądały na całe, bez uszkodzeń i nie wyrobione, dobrze je obejrzałem.. No i stuki się zmniejszyły.. są cichsze i rzadziej występują.. nie mniej jednak jeszcze je słyszę..
Na tą chwilę na pierwszy ogień pójdzie wymiana gum na drążku stabilizatora.. a pod koniec roku albo na początku przyszłego oba wahacze... może wtedy przestanie pukać.. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System