Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przednie zawieszenie wyżej, tył ok.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danteo86

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 01:00
Temat postu:

Przednie zawieszenie wyżej, tył ok.


Witam,

Posiadam citroena c5 x7 z 2009r.

Problem polega na tym, że auto w normalnej pozycji wysokości zawieszenia, nie jest fizycznie tak jak powinno. Przód jest za wysoko i to znacznie, a tył w normie. Na podwyższanie reaguje tylko tylnia oś, przednia praktycznie się nie podnosi, no może trochę jeszcze idzie do góry.

Z przednim zawieszeniem dzieje się dopiero coś w momencie kiedy ustawię na najniższą pozycję, opada, znacznie, jednak wydaje mi się, że nie do końca, ale jednak raguje na tę pozycję i jest prawie na samym dole.
Późniejsza zmiana wysokości na normal kończy się tym, że nawet szybko przód leci do wysokiej pozycji.

Mam pytanie, czy jest gdzieś opisane jak wymontować przedni korektor wysokości, wszedłem pod kanał jak byłem na przeglądzie, nawet go znalazłem, ale przyznam szczerze, że ktoś go tam za karę umiejscowił Smile. Druga rzecz... jak już go wyciągnę... na co należy zwrócić uwagę przy czyszczeniu.
Ogólnie jak czytałem to, żę cięgno rdzewieje, że się brudzi itd.. ok ale to cięgno z dwoma przegubami kulowymi.. co ma do tego rdzewienie, albo jak się ono może zaciąć. Może teraz nie rozumiem, puki go nie będę miał w ręku...

Dziękuje za wszelkie sugestie, od czego zacząć.
Powrót do góry
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 08:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przednie zawieszenie wyżej, tył ok.


Tak, zapieka się na przegubach. Ja (ten z tyłu) zdjąłem (zaznaczyłem położenie obejmy, wyrażna kreska śrubokrętem na drążku + rzut oka w jakiej pozycji zamontowany sam korektor, bo można go przesuwać). Nie wypinałem przegubów (były fest zapieczone), żeby ich nie uszkodzić. Psikałem na nie środkiem do mycia silników (tylko to miałem pod ręką), ale myślę że np. wd 40 też sie sprawdzi, następnie próbowałem je rozruszać (wypływała rdzawa maź) i tak nie wiem, z 10 min jak nic. Co do przodu, to chyba był temat o demontażu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System