Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 20:03
Temat postu:

Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Witam!

Noszę się (i donieść nie mogę) z zakupem C4 w wersji 2.0 vts - wpadł mi w oko jeden model - prosiłbym o ocenę.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-2-0-vts-177-km-salon-polska-ID6yQH0R.html#2463978ea0

VIN: VF7LARFKC74235796

Rozmawiałem ze sprzedającym i popytałem troszkę. Między innymi:
- zalany total quartz 5w40, zużycie ponoć około litra na 10k km.
- silnik suchy (bez przekonania, tak jakby sprzedający go nawet nie widział)
- rozrząd do zrobienia (standard)
- sprzęgło sprzed 3 lat
- klima do nabicia, ale ponoć działa, tylko słabo.
- opony w kiepskim stanie, ale jako tako myślę, że ten sezon wytrzymają
- był wymieniany próg - nie wspomniał który, ponoć po najechaniu na coś, szkoda pokryta z AC, na zdjęciach sam nie wiem - jeden wydaje się być nadkorodowany lub po prostu brudny.
- elektryka ponoć działa, lustra się składają

Z ciekawszych rzeczy:
- Pan twierdzi, że sensora deszczu nie ma (może nie umiał włączyć)
- Na pytanie, czy spryskiwacze reflektorów działają - nie wie, brzmiał tak, jakby pierwszy raz w życiu usłyszał, że coś takiego jest na wyposażeniu, myślał, że tam są jakieś zaślepki - podejrzane.
- lampy ponoć działają - chodzi o skręcanie / poziomowanie.

Poza tym brak kolizji / rdzy

Planuję podjechać w weekend, aczkolwiek chciałbym zasięgnąć waszej opinii, auto już troszkę stoi i sam nie wiem czy warto nawet marnować czas.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Coś trochę dużo niewiadomych. Nie podoba mi się ten przód. Maska i zderzak jakby trochę w innym odcieniu od pozostałości nadwozia. Progi raczej zabrudzone niż pordzewiałe. Ogólnie C4 moim zdaniem jest bardzo dobrze zabezpieczone pod kątem rdzy. Wszelkie wykwity mogą świadczyć o powypadkowej historii. Na pewno pomierzyłbym miernikiem całe auto. Jeśli chodzi o czujnik wycieraczek, to może szyba była wymieniona na jakiś zamiennik i czujnie nie działa. Trzeba by to sprawdzić.
Ogólnie dla mnie to cena sporo za niska jak na 177KM VTS-a. Obowiązkowo podłączyłbym ją pod Lexie/Diagboxa, czy z silnikiem i elektroniką jest wszystko ok.
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 20:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Zderzak faktycznie wygląda na trochę inny kolor, ale przy tej barwie lakieru jestem wstanie to podpiąć pod inne tempo blaknięcia lakieru (tak, jak to ma nałogowo miejsce w przypadku choćby mazdy 6), sprzedający twierdzi, że nic nie było z przodu majstrowane.

Co do podłączenia pod komputer, podejrzewam, że może być z tym mały problem w weekend - czy istnieje jakaś inna możliwość? Jakiś wbudowany "check"?

Cena faktycznie jest promocyjna można by powiedzieć, w ostatnim tygodniu zjechała z bodajże 15k do obecnej, tak więc albo mocne kuku, albo komuś zależy na sprzedaży...
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 11:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Przypatrz się na inne C4, zwróć uwagę, że odcień na plastikach jest zwykle leciutko inny niż na karoserii i to niezależnie od koloru lakieru. (Miałem czerwony met. oryginał niemalowany, niebity i była różnica w odcieniach) Podpowiem tylko, że auto normalnie użytkowane w dużym mieście jak np. Poznań, jeśli nic nie było poprawiane to powinno mieć ślady tego miasta na sobie szczególnie na zderzakach. A c4 ma nisko zawieszony przedni zderzak, który bardziej jest narażony na uszkodzenia z np parkingowych krawężników.
Plusem tego auta jest to,że jest z polskiego salonu i historia jego jest od początku.
Co do np. tej niewiedzy na temat spryskiwaczy to może właściciel po prostu nie wie, że to ma. Znam człowieka, który kilka lat jeździł C5 kombi i nie wiedział, że ma otwieraną szybę w tylnej klapie. Smile
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Kwi 2017, 17:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Auto kupione!

Po obejrzeniu wad kilka jest, ale chyba do załatwienia:
- depollution system faulty - ponoc cos z pompą, która startuje na początku zaraz po rozruchu
- mam wrażenie, że nawiewy są nie do końca sterowane poprawnie, nie rozdziela powietrza jak powinno
- radio ma... słaby zasięg? ciężko mu niekiedy przysłowiową eskę znaleźć - radio o największym zasięgu w Poznaniu
- nie działa ogranicznik prędkości - zapala się service - kontrolka plus komunikat na wyświetlaczu radia, tempomat działa.
- schowek po stronie kierowcy się nie otwiera (ten mały, wysuwany zaraz obok kierownicy) - czy można to wymienić, jeżeli tak, to jak?

Panowie (i Panie) - potrzebuję pomocy w tych sprawach, najlepiej również namiary na dobrego mechanika / elektryka od cytryn w Poznaniu. Sam podejrzewam nic nie dam rady zrobić w tej kwestii.

Będę wdzięczny za każdą radę!

PS: Forum strajkuje, nie mogę postów dodać / odpowiadać, wyskakuje jakiś błąd Could not obtain common word list, także z góry wybaczcie opóźnienie w odpowiedziach!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Kwi 2017, 17:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


No właśnie... zamiast podpiąć pod komputer przed kupnem, to teraz możesz mieć sporo problemów.
Depollution system faulty, może oznaczać dziesiątki usterek silnika, od drobnej [cenzura]ły po awarie BSM-a, itp. Bez Diagboxa/Lexii to jak wróżenie ze szklanej kuli. O jaką pompę ci chodzi, paliwa?

Co do nawiewów, to trzeba sprawdzić jak pracują motoreduktory za schowkiem pasażera. Dokładny opis ze zdjęciami znajdziesz na forum.

Ogranicznik prędkości. Tutaj może być kilka problemów. Od braku kontaktu w przyciskach na kierownicy, poprzez np. stycznik na pedale sprzęgła, hamulca, gazu,itd. U mnie też nie działa ogranicznik. I tak tego nie używam, więc dałem sobie spokój.

Schowek z tego co się orientuje, ma takie zapadki. Spróbuj, może będziesz miał dojście spod skrzynki bezpieczników. Zdejmij osłonę i spójrz czy jest dostęp. Ale najpierw spróbuj trochę mocniej powciskać schowek, trochę popukać, może puści.
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 16:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Nastawiłem się na to, że będą problemy, w każdym aucie są, w końcu nie jest nowe.
Kupiłem w cenie pozwalającej na spore naprawy (jest zapas przewidziany), więc na razie się nie martwię jakoś przesadnie - co nie znaczy oczywiście, że zmartwień brak.

Do zrobienia mam standardowy serwis, czytaj rozrząd, filtry, oleje.
Auto nie kopci, nie dymi, co oczywiście nie znaczy, że ze spalaniem oleju nie będzie problemów - ale to się okaże z czasem niestety.

Tak jak wspominasz, jeżeli chodzi o nawiewy, to zacznę od motoreduktorów - oby to było to.

Co do reszty problemów, w tym, spryskiwaczy reflektorów, hałasującego czasem wentylatora nawiewu, radia i reszty, podejrzewam, że poczytam jeszcze forum i pewnie pozakładam parę tematów jeżeli nic nie znajdę.

Plan jest by doprowadzić to auto do stanu zbliżonego do oryginału nie załamując się finansowo Smile

Bardziej zależy mi na sprawdzonym mechaniku / elektromechaniku który ogarnia citroeny w poznaniu - łachudrów, za przeproszeniem, jest u mnie cała masa, ciężko kogoś porządnego znaleźć. Zwłaszcza, że nie mam miejsca na zbytnie samodzielne naprawy niestety.
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 19:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Co do pompy, to poprzedni właściciel wspomniał o pompie, nie powiedział jakiej, twierdził tylko, że mechanik coś "przeprogramował" i było dobrze, ale znów wróciło. Mój błąd, że nie dopytałem dokładniej, ale niestety on sam nie wiedział (choć kto wie, wiecie jak jest). Według mnie mogło chodzić o tą pompę, która załącza się zaraz po odpaleniu auta - w moim przypadku akurat się nie załącza. No i auto na luzie ma delikatne, ledwo wyczuwalne wibracje, ale to może być już moje przewrażliwienie.
Powrót do góry
Ivessore

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ł
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 24 Kwi 2017, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Sprawdzałeś czy masz te spryskiwacze? One sa do nabycia tylko w ASO za 500zł komplet. Sam je potrzebuje ale cena trochę niszczy.
Co do nawiewów to może przewrażliwienie bo u mnie też jakoś huraganu nie tworzą ale idzie przeżyć.
Dziwne że radio ma słaby zasięg ale spróbuj z radiem Maryja i daj znać : D

Co do depollution faulty to jak mówili wcześniej , od [cenzura]ły po pół auta.

Cos mówiłeś na początku o klimie. Działa? Najczęściej każdy mówi że działa tylko nie nabita a potem wychodzi zbiorniczek za 500zł albo inne gorsze rzeczy.

Ja jestem z centrum więc nie pomogę w sprawie mechanika lecz życzę powodzenia w eksploatacji bo frajda z jazdy jest nieziemska (mimo spalania : D )
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Kwi 2017, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Radio maryja bierze jak nic, ale tego to już chyba tylko mikrofalówka by nie odbierała. Podejrzewam problem ze stopą anteny.

Sprysków nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że są. Jak nie, to cóż - będziemy myśleć!

Nawiewy ewidentnie źle rozdzielają powietrze - ciepło zimno na stronę pasażera / kierowcy rozdzielane jest poprawnie, jedynie szwankuje kierunek nawiewów, ale to już kolega kobe24la podpowiedział, by sprawdzić motoreduktory.

Klima chłodzi, czynnik jest, tylko słabo według mnie, no i szumi ze środka deski, co na forum zostało określone jako symptom niedobitej klimy, ale mogę się mylić. Klimę zostawiam na koniec, po sprawach pierwszej potrzeby.

Piękny błąd depo. faulty dziś po pracy... zniknął. Wczoraj przegoniłam trochę auto, dolałem wcześniej oleju (5w30) tak by do pełnego serwisu było dobrze i błąd znikną. Nie wiem dlaczego, nie pytam, nie wnikam, nie wróże. I tak podłączenie pod komputer będzie. Obstawiam, że poprzedni właściciel był miłośnikiem ecodrivingu i coś sie zapaskudziło, ale to tylko mój domysł. On sam twierdził, że z tym błędem jeździł od bodajże 3 lat - z tego co zrozumiałem, to raczej błąd był ciągły, ale mogę się mylić - zobaczymy przez kolejne dni.

Ogranicznik też dziś zadziałał, kilkukrotnie. Za pierwszym razem "service", później już cały czas ok, zobaczymy co będzie dalej.

Ogólnie jestem strasznym pedantem, mimo, że auto kupione było po "nie-do-końca-pełnym" sprawdzeniu, więc dopóki fundusze pozwolą, do póty będzie naprawiane, optymalnie do stanu na 5+. Tak zrobiłem z poprzednim, tak będzie z tym, o ile się da.

Na razie, tfu, tfu i odpukać - auto naprawia się samo... Wink

Na środę jestem wstępnie umówiony z mechanikiem na kontakt, lista rzeczy do zrobienia na dwie strony, wliczając podszybie, sprawdzenia, szmery i bajery - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Aczkolwiek wszystkie rady i porady będę doceniał, tak więc się proszę nie krępować Wink
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 08:56
Temat postu:

Naprawa nawiewów, rozdziału powietrza


Tu dla kolegi przyda się ten opisik. https://pl.scribd.com/doc/89482652/klimatyzacja-c4
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 10:59
Temat postu:

Re: Naprawa nawiewów, rozdziału powietrza


pawełek napisał:
Tu dla kolegi przyda się ten opisik. https://pl.scribd.com/doc/89482652/klimatyzacja-c4


Wielkie dzięki, nie omieszkam sprawdzić - bardzo fajnie napisany art!

Wstrzymam się z tym jednak do konsultacji z mechanikiem - z początku będę się starał ogarnąć wszystkie poważniejsze sprawy mechaniczne, klimę zostawię sobie chyba na deser.
Powrót do góry
Ivessore

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ł
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 18:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Tam standardowo było 5w30 czy to Ty taki wlałeś ?
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 20:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Wlany był 5w40. uzupełniłem w pełni mieszalnym 5w30, najlepszym jaki był dostępny na stacji - jedyne miejsce otwarte o tej godzinie.

Pozwolę sobie dopytać: Czy jest może jakiś manual o tym jak dostać się do motoreduktora mieszalnika powietrza ciepłego / zimnego strony kierowcy? Mam wrażenie, że chodzi jak gdyby nie do końca, strona pasażer ładniej / mocniej chłodzi, gdzie po stronie kierowcy ogrzewanie działa bardzo dobrze, chłodzenie już powiedzmy średnio.
Powrót do góry
quain

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 vts 2.0 pb
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Kwi 2017, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Prośba o ocenę jednej sztuki - VTS Poznań


Udało mi się wykroić chwilę czasu na diagnostykę dziś - jako, że błąd depollution wrócił.
Na komputerze jedyny błąd jaki wyskoczył, to P0410 - błąd powietrza wtórnego.

Nabyłem też nowe opony (hankook ventus prime 3) i przy zmianie okazało się, że mam czujniki ciśnienia w felgach - pytanie jak to włączyć?

Wykryłem też mały problem - zaraz po odpaleniu auta, po dłuższym postoju, auto się nie wkręca na obroty. Nie faluje, nie dławi się na postoju, nie strzela, nie dymi na czarno.
Po prostu w takiej sytuacji, gdy momentalnie po odpaleniu chcę zacząć normalną jazdę auto tak jakby się dławiło, blokowało wejście na obroty (?). Nie ma znaczenia na jakim biegu.
Po przejechaniu 50 / 100 metrów wszystko wraca do normy. Z tego co zauważyłem, to nie ma problemu, jeżeli odpalę i poczekam tak z pół minuty powiedzmy, ale nie jestem do końca pewien.

No nic, poszukiwań mechanika / elektryka ciąg dalszy...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System