Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 03 Kwi 2017, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


_Comet napisał:
reasumując, zepsuć nic nie mogę Wink

Na początku podawałes wartości w krokach to nie tam się zmienia ( i tak nie dasz rady) tylko pózniej jak fejs zapyta o zmierzone wysokości.
Powrót do góry
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 08:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


To znaczy ja zakładam, że zmianę wysokości robi się przez funkcję naprawa, i tam najpierw pyta o wartość początkową tył (wyskakuje pomiarowy schemat rysunkowy) i uważam,ze to tu trzeba wpisać podane przez Was wartości- czy dobrze rozumuję?
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Dobrze myslsz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


no więc tak:
temat zapoczątkował fakt, że przy zmianie opon auto nie osiągało pozycji max, pompa cały czas pracowała i dopiero poderwanie auta na podnośniku ją wyłączyło- czyli niedużo brakowało a tylni czujnik się przybrudził.
tak jak napisaliście, żeby zmienić którąś z wartości wcześniej należy wpisać parametry 000 (mimo że wyskakuje komunikat, że wartości są poza skalą) i tak za każdą zmianą- inaczej nowa zmiana nie zadziała.
Dzięki operacji auto odzyskało komfort i osiąga max wysokość.
Na tę chwilę na włączonym silniku z przodu mam ok 40 cm i z tyłu ok 39 cm od nadkola do środka koła w aucie typu kombi X7. Mam wrażenie, że przód bardziej sprężynuje niż tył i mam ochotę go obniżyć.
Jak możecie, to odnieście się jeszcze do wartości jakie mam ustawione...czy wg Was coś powinienem zmienić.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


_Comet napisał:
no więc tak:
żeby zmienić którąś z wartości wcześniej należy wpisać parametry 000 .



Pisałem o tym na samym poczatku, ale kolega Kugar17 się upierał, że nie trzeba, a jednak trzeba.


_Comet napisał:

Na tę chwilę na włączonym silniku z przodu mam ok 40 cm i z tyłu ok 39 cm



Ja mam troche wyżej
przód ok 41 cm
tył ok 39,5 cm

Zawsze możesz sie pobawić i sobie zmieniać do woli Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 21:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Nigdy nie musiałem wpisywać 000, po każdym wpisaniu innych danych auto zmienia wysokość co jest logiczne. W dokumentacji Citroena nie wspominają o tej metodzie bo jest zbędna, wystarczy przeczytać manual aby zrozumieć jak to działa tam przecież po pomiarach wpisujemy dane wyliczone ze wzoru . Teraz mam pytanie do Roberta czy przy ruszonej obejmie i wpisaniu 000 auto zejdzie nam do wysokości fabrycznej, jakie bedzie napięcie na kablu sygnałowym z czujnika? Moze wysokość bedzie dobra ale dane wysyłane do kalkulatora będą zawyżone lub zaniżone?
Jak to się będzie miało do filtrowania nierownośći?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 23:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Kugar17 napisał:
Teraz mam pytanie do Roberta czy przy ruszonej obejmie i wpisaniu 000 auto zejdzie nam do wysokości fabrycznej, jakie bedzie napięcie na kablu sygnałowym z czujnika? Moze wysokość bedzie dobra ale dane wysyłane do kalkulatora będą zawyżone lub zaniżone?
Jak to się będzie miało do filtrowania nierownośći?


Juz Ci odpowiadam Smile , otóz aby wykonać bardzo dokładną regulację zawieszenia należy przeczytać ten wątek Very Happy , jest tu wswzystko napisane.

http://peugeotklub.pl/showthread.php?45841-C5-X7-Regulacja-wysoko%C5%9Bci-zawieszenia
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 07:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Temat znam, jestem użytkownikiem forum peugeota. Robert podaj mi wzmiankę w serwisówce na temat 000 ... nie ma. Wszystko powinno wchodzić z palca chyba że auto ma skopane wysokości referencyjne i najpierw trzeba uśredniać wysokość aby móc cokolwiek zrobić. Ale w takim przypadku oznacza to np. złe zamontowane obejmy, owszem opuścimy auto i na oko auto będzie miało odpowiednią wysokość ale czujnik w pozycji normalnej nie bedzie przesyłał powiedzmy 2,5V do kalkulatora tylko 3V co obije sie na natoku " myślenia" kalkulatora zawieszenia, innymi słowy bedzie złe wybierał nierówności przy odpowiedniej wysokości.
Powrót do góry
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 08:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Albo wtyczki korektorów do wyczyszczenia. Problem w tym, że nie mam kanału a jak wtyczkę rozłączę to auto klapnie z tego co mi się wydaje Question Question Question
O 000 w podanym wątku tez nie przeczytałem ale o dziwo działa Question
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 09:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


_Comet napisał:
Albo wtyczki korektorów do wyczyszczenia. Problem w tym, że nie mam kanału a jak wtyczkę rozłączę to auto klapnie z tego co mi się wydaje Question Question Question
O 000 w podanym wątku tez nie przeczytałem ale o dziwo działa Question

Jestem pewien że jeśli ustawisz wysokość auta jak pisze w serwisówce zaczynając od obejmy a kończąc interfejsem nie będziesz musiał rzeźbić z 000 to tylko potwierdza złe ustawione zawieszenie. Pamiętaj że wysokość auta można skorygować (oszukać) na skróty DB a pomiary od osi do błotnika sa tylko orientacyjne i wcale nie oznaczają dobrej pozycji obejma-czujnik. Co do wtyczek, daj auto w górny serwis, uśpij auto, tylna wtyczka to żaden problem jest sporo miejsca, przednia- skręć koła max w prawo i od strony kierowcy w nadkollu przy stabilizatorze zobaczysz czujnik i tu uwaga bo ma 10cm przedłuzke wiec 2xwiecej czyszczenia:-) Możesz zdjąć lewe przednie koło aby pracować bardziej komfortowo.Wtyczki spryskaj kontaktspray i poczekaj aż wyschną (kilka chwil). Czyszczenie nie zaszkodzi choć jestem pewien że nie wniesie nic nowego.
Powrót do góry
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 09:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Czyli po podniesieniu na maxa i uśpieniu,auto nie zwali mi się na głowę po rozłączeniu wtyczki??
Zacznę od tego bo po zimie całe to miejsce wygląda nie za ciekawie. W sumie dziwi mnie, że tak beztrosko z tyłu nieosłonięty jest ten korektor. Ta osłona plastikowa nic nie wnosi do tematu.....
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


_Comet napisał:
Czyli po podniesieniu na maxa i uśpieniu,auto nie zwali mi się na głowę po rozłączeniu wtyczki??
Zacznę od tego bo po zimie całe to miejsce wygląda nie za ciekawie. W sumie dziwi mnie, że tak beztrosko z tyłu nieosłonięty jest ten korektor. Ta osłona plastikowa nic nie wnosi do tematu.....

Pamiętaj to jest hydrowoz, zachowaj czujność wchodząc pod auto zawsze zabezpiecz je przed odpadnięciem (podstaw kobylki itd). Z tym uśpieniem chodzi o to aby nie wywaliło błędu o braku komunikacji. Jak auto bedzie spało to nawet nie bedzie wiedziało ze wtyczki sa niepodłączone. Sprawdź czy łączniki pracują prostopadle a nie pod katem do czujnika.
Powrót do góry
Pawel1805

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exlusive 2.0 HDI, AM6 2009
Piwa: 25/1
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Można wpisywać 000 i można nie wpisywać. Różnica jest tylko taka, że jeśli wpiszemy 000 to auto ustawi sie do wartości referencyjnych i jest wyraźnie widoczne, auto zmienia wysokość. Bez wpisywania 000 wysokość też się zmienia z tym że jeśli jest to korekta kosmetyczna to nie ma tu tak wyraźnego efektu jak przy zerowaniu.
Jeśli chodzi o złe zamontowanie obejmy to po pomiarach widać czy mieścimy się w widełkach czy nie, wtedy albo regulujemy wstępnie obejmą a następnie dokładnie ustawiamy za pomocą DB, a jeśli pomiar mieści się w widełkach to korekcja tylko za pomocą DB.
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 11:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


Pawel1805 napisał:
Można wpisywać 000 i można nie wpisywać. Różnica jest tylko taka, że jeśli wpiszemy 000 to auto ustawi sie do wartości referencyjnych i jest wyraźnie widoczne, auto zmienia wysokość. Bez wpisywania 000 wysokość też się zmienia z tym że jeśli jest to korekta kosmetyczna to nie ma tu tak wyraźnego efektu jak przy zerowaniu.

Smile jeżeli po wpisaniu 000 widać konkretną różnicę tzn. ze punkt optymalny wysokości był znacznie oddalony, jeżeli kalkulator nie przyjmuje innych wartości i należy przechodzić przez 000 to idem. Wartość " kosmetyczna" jeżeli chce opuścić o 2 cm to opuszczę o 2 więc nie rozumiem Twojego toku rozumowania w pewnych sytuacjach ruch bedzie większy niż przez 000. Nie ma co rzeźbić w gównie serwisówka do ręki i heja.
Powrót do góry
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diagbox, zmiana wysokości zawieszenia -konsultacja


tylko tak jak pisałem na początku, nie mam kanału więc serwisówka odpada. Ponieważ auto w tamtym roku osiągało max a w tym przy zmianie opon już nie, zakładam, że to po prostu zawalony korektor i to na pewno tylny. Zacznę od wyczyszczenia go i przesmarowania oraz przy okazji wyczyszczę wtyczki a potem pobawię się DB jeszcze raz i się zobaczy ....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Cactus

40 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

24 000

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System