Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giciort1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 37-306
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0 163km automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 17:31
Temat postu:

Problem z zawieszeniem


Witam, od niedawna jestem posiadaczem citroena DS5. Odkąd kupiłem używane wcześniej auto (100.000km)
irytuje mnie metaliczny stukot w zawieszeniu prawie za każdym razem jak najade na nierówności na jezdni, mniejsze lub większe dziury. Duzo czytałem na temat zawieszenia tego autka i zdaje sobie sprawę z tego ze jest ona twardo osadzone tym bardziej ze mój DS to spot-chic na 18calowych felgach i nie powinno nikogo dziwić jak będzie słychać jakiś huk lub będzie twardzo, lecz to co ja słysze (wydaje mi się z przodu) to metaliczny jakby dobijanie do czegos, przy robieniu przeglądu zwróciłem szczególną uwagę żeby sprawdzili czy z zawieszeniem wszystko ok. ponoc mechanik nie znalazł nic na tw. trzepakach. Do jakims czasie umówiłem się w ASO w citroenie na sprawdzenie zawieszenie, także nic nie stwierdzili(problem w tym ze nie wiem jak bardzo przykładali się do pracy). Z tego co wiem mam słabe tarcze hamulcowe które będę wymieniał lecz to chyba nie jest problem stuków. Obecnie jestem za granicą lecz gdy wróce ponownie umówie się w salonie citroena tym razem będę kazał się przejechać może w ten sposób usłyszą to co ja i odnajdą problem bo nie wydaje mi się żeby to było normalne. Może ktoś z was miał podobny problem??
Powrót do góry
peewee1984

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI Exclusive 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


Zdalna identyfikacja zawieszenia, na podstawie zasłyszanych przez użytkowników odgłosów jest dosyć kłopotliwa. Jeśli na stacji diagnostycznej nic nie znaleźli na szarpakach to mo zna przyjąć, że luzów w zawieszeniu nie posiadasz. Ja kiedyś w seacie toledo miałem podobny problem. Winne okazały się klocki hamulcowe, które luźno siedziały w zaciskach. Podczas jazdy na nierównościach sobie pobrzękiwały, ale po delikatnym wciśnieciu hamulca hałas ustawał. Sprawdź u siebie, może masz podobny problem...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
giciort1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 37-306
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0 163km automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


Umówię się w ASO na wymianę tarcz i klocków bo i tak mam do roboty, może po tym problem ustąpi.
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


U mnie była "styrana" poduszka silnika prawa, również były słyszalne stuki z przedniej części zawieszenia a diagnosta nic nie znalazł.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System