Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giciort1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 37-306
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0 163km automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 17:31
Temat postu:

Problem z zawieszeniem


Witam, od niedawna jestem posiadaczem citroena DS5. Odkąd kupiłem używane wcześniej auto (100.000km)
irytuje mnie metaliczny stukot w zawieszeniu prawie za każdym razem jak najade na nierówności na jezdni, mniejsze lub większe dziury. Duzo czytałem na temat zawieszenia tego autka i zdaje sobie sprawę z tego ze jest ona twardo osadzone tym bardziej ze mój DS to spot-chic na 18calowych felgach i nie powinno nikogo dziwić jak będzie słychać jakiś huk lub będzie twardzo, lecz to co ja słysze (wydaje mi się z przodu) to metaliczny jakby dobijanie do czegos, przy robieniu przeglądu zwróciłem szczególną uwagę żeby sprawdzili czy z zawieszeniem wszystko ok. ponoc mechanik nie znalazł nic na tw. trzepakach. Do jakims czasie umówiłem się w ASO w citroenie na sprawdzenie zawieszenie, także nic nie stwierdzili(problem w tym ze nie wiem jak bardzo przykładali się do pracy). Z tego co wiem mam słabe tarcze hamulcowe które będę wymieniał lecz to chyba nie jest problem stuków. Obecnie jestem za granicą lecz gdy wróce ponownie umówie się w salonie citroena tym razem będę kazał się przejechać może w ten sposób usłyszą to co ja i odnajdą problem bo nie wydaje mi się żeby to było normalne. Może ktoś z was miał podobny problem??
Powrót do góry
peewee1984

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI Exclusive 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


Zdalna identyfikacja zawieszenia, na podstawie zasłyszanych przez użytkowników odgłosów jest dosyć kłopotliwa. Jeśli na stacji diagnostycznej nic nie znaleźli na szarpakach to mo zna przyjąć, że luzów w zawieszeniu nie posiadasz. Ja kiedyś w seacie toledo miałem podobny problem. Winne okazały się klocki hamulcowe, które luźno siedziały w zaciskach. Podczas jazdy na nierównościach sobie pobrzękiwały, ale po delikatnym wciśnieciu hamulca hałas ustawał. Sprawdź u siebie, może masz podobny problem...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
giciort1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 37-306
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0 163km automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Kwi 2017, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


Umówię się w ASO na wymianę tarcz i klocków bo i tak mam do roboty, może po tym problem ustąpi.
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen DS5 ) Problem z zawieszeniem


U mnie była "styrana" poduszka silnika prawa, również były słyszalne stuki z przedniej części zawieszenia a diagnosta nic nie znalazł.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS5 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy.


CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System