Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jomar13

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitsubishi Galant 2.0 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:15
Temat postu:

zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Witam wszystkich forumowiczów

Od niedawna rozglądam się za nowszym autkiem. Wybierałem między volvo a cytrynką. Ostateczny wybór padł na C5 kombi, samochód prezentuje się super, spełnia moje założenia i potrzeby rodzinki. Miałem okazję przetestować jeden z egzemplarzy, 2.0 HDI 138 hydro 2009 - słyszałem i czytałem same dobre opinie o tym silniku. Jazda, zachowanie się autka na drodze, komfort - wszystko na plus. VIN został rozszyfrowany (ukłony w stronę costam000). Podczas jazdy wszystko jest ok, na biegu jałowym można wyczuć delikatne drgania na kierownicy. Wg sprzedającego wymieniona jest poduszka silnika, czego (oprócz poduszki) drgania te mogą być oznaką -np. dwumasa? Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę przy tym modelu? Pochodzenie ma włoskie, przebieg prawie 220 tys, jakie części mogą upomnieć się o wymianę teraz lub w niedalekiej przyszłości. Prosiłbym o opinie/sugestie, każda uwaga będzie dla mnie pomocna.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Jak włoski to na 99% już po jakichś "obcierkach". Tam nie jeździ się normalnie Razz
Sprawdź dokładnie lakier i szyby.
Ja na Twoim miejscu brałbym mocniejszą wersję 163KM.
Jak dla mnie to minimum przy takim aucie (a i tak zastanawiam się nad zmapowaniem go do prawie 200KM). C5 jest ciężki i 140KM to naprawdę nie za wiele.
Powrót do góry
jomar13

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitsubishi Galant 2.0 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Szyby ok, lakier sprawdzony, lewe przednie nadkole klepane i malowane + kilka miejsc przy zderzakach lekko porysowanych, wyglądają niegroźnie jak na włoskie użytkowanie Smile . Słyszałem, że najlepiej brać pod uwagę modele z Francji, podobno najpewniejsze i dobrze wyposażone. Faktycznie jest spora różnica w mocy użytkowej przy tej liczbie kucyków? Bezpieczniej bez hydro czy nie ma znaczenia w kosztach eksploatacji ? Wrażenia z jazdy piękne przy tym zawieszeniu. Jazda w mieście - diesel nie robi żadnych problemów - FAP? Przy otwieraniu bagażnika z pilota, nie podnosi klapy - wersja exclusive - powinien? Tylne czujniki parkowania są opcjonalnie blokowane na pulpicie?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 00:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Ja jeżdżę od ponad roku.
Co do FAPa to akurat jak jechałem nad Morze to mi się serwis zaświecił, ale przegazowałem go przez ok. 30km na wysokich obrotach i do dzisiaj mam spokój.
Czujniki parkowania możesz wyłączyć (ja mam teraz jakiś padnięty więc żeby mi nie pikało to mam cały czas wyłączone).
Ja mam bez hydro. To i tak na tyle wygodne auto, że można przeżyć brak hydrauliki, a w razie czego, koszty naprawy niższe Razz
Co do klapy. Może nie masz elektrycznie podnoszonej? Ja mam exclusive, ale klapę mam tradycyjną (mimo, iż osoby tutaj na forum się zapierały, że klapa elektryczna była w 100% exclusive). Exclusive na różne rynki miał różne wyposażenie, o czym już tutaj pisałem kilka razy. Więc wersja z Francji może być inna od włoskiej, polskiej, niemieckiej, holenderskiej czy skandynawskiej.
Co do mocy to nie wyobrażam sobie 140KM w tym aucie. Dla mnie to by było za mało. Dla mnie to auto rodzinne + służące mi w pracy, ale czasami fajnie sobie dynamiczniej pojeździć. Przy 140KM o takiej jeździe raczej zapomnij.
No, ale to moje odczucia i z pewnością są tutaj osoby, którym np. 140KM w zupełności wystarczy, a są pewnie i takie, które 163KM podkręcały bo było im za mało Smile
Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i ciągle chce więcej Razz
Powrót do góry
jomar13

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitsubishi Galant 2.0 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 01:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Właściciel chce wystawić fakturę VAT marża, poczytałem trochę i nie wygląda to do końca na najlepsze rozwiązanie. Raz - zaniżona wartość kupowanego samochodu, dwa - nie wiem czy właścicielem we Włoszech była osoba prywatna czy firma. W tym drugim przypadku (firma), mogą być ewentualne sprawy z ominięciem VAT-u. Może faktycznie lepiej poszukać innego autka. Dodatkowo po Twoich uwagach do ilości KM, rozglądnę się jeszcze za mocniejszą wersją Smile . Fakt, C5 nie waży mało.
Zawsze lepiej mieć w zapasie małe co nieco Smile .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 01:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 09:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Nie było wersji EX bez hydro i el.klapy w kombi !
Juz sie kiedyś upierałeś ale nie pamiętam czy wrzucałeś VIN.Podeślij jeszcze raz.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Oczywiście, że były.
Sam w pewnym momencie myślałem, że zostałem oszukany (bo np. sprzedający dokleił tylko znaczek) bo w moim nie mam ani hydro ani el.klapy. Jednak sprawdziłem swoje auto po nr VIN w ASO i Citroen potwierdził, że mój egzemplarz wyjechał z fabryki we Francji jako Exclusive, właśnie bez hydro i el. klapy. Mój był przeznaczony na rynek holenderski. Ponadto właśnie w ASO poopowiadali mi trochę o tych wersjach Exclusive i różnicach na różne rynki.
Np. na Skandynawię w Excl. montowali wycieraczki reflektorów. U nich był to standard w tej wersji, a nigdzie w Europie tego nie było. Wszystko zależało od tego czego dany rynek oczekiwał od tej topowej wersji.
Dlatego hydro i elektryczna klapa nie są w 100% wyznacznikiem danej wersji.
Jedyny sposób sprawdzenia na 100% to tel. do sewisu i sprawdzenie po VIN. Wtedy wiadomo kto co ma naprawdę.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 12:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


daj mi VIN
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 12:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


jomar13 napisał:
Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Właściciel chce wystawić fakturę VAT marża, poczytałem trochę i nie wygląda to do końca na najlepsze rozwiązanie. Raz - zaniżona wartość kupowanego samochodu, dwa - nie wiem czy właścicielem we Włoszech była osoba prywatna czy firma. W tym drugim przypadku (firma), mogą być ewentualne sprawy z ominięciem VAT-u. Może faktycznie lepiej poszukać innego autka. Dodatkowo po Twoich uwagach do ilości KM, rozglądnę się jeszcze za mocniejszą wersją Smile . Fakt, C5 nie waży mało.
Zawsze lepiej mieć w zapasie małe co nieco Smile .

Tak, też słyszałem, że czasami można się naciąć z tą vat marża. Niestety, ale chyba z 80% komisów wystawia tylko takie FV.
Ja sam kupiłem na Vat marżę, ale od lekarza w Polsce (oni nie wystawiają 23%). Więc wiedziałem, że tutaj nie ma wałka pod tym względem.
Nie ma też sensu zaniżać wartości na fakturze bo jeśli wyjdzie jakaś wada ukryta to będziesz miał większy problem w dochodzeniu jakiejś rekompensaty itp.
Omijaj też okazyjne ceny gdzie auto pochodzi z Francji. Tam auto w dobrym stanie jest droższe niż w Polsce. Znajomy tam mieszka i mnie uświadomił bo też chciałem przez niego coś kupić.
Generalnie, nie jest łatwo o dobre auto w dobrej cenie. Najczęściej trzeba wybrać, albo jedno, albo drugie Smile
Za 3 lata jak mi się skończy leasing to mogę Ci odsprzedać swojego Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
jomar13

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitsubishi Galant 2.0 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 16:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zakup C5 - pomoc w podjęciu decyzji


Ogólnie auto po sprawdzeniu wygląda ok, kilka rzeczy byłoby do ogarnięcia. Wiadomo, że przy używanym trzeba coś "wyprostować".Sprawdziłem kilka ogłoszeń, w zasadzie wszędzie chcą rozliczenia jako VAT marża. W moim przypadku właściciel nie chce innej formy rozliczenia. Autko jutro ma być wystawione na stronę komisu, może po zdjęciach będziecie w stanie powiedzieć coś więcej - taki rzut oka jako właścicieli C5.
Chętnie bym poczekał, ale może 3 miesiące Very Happy .
Nie masz drugiego lekarza w pobliżu? Very Happy
Jaki masz kolor nadwozia ?- osobiście najbardziej celuję w biały.

Taki jeszcze jest niedaleko mnie. Można prosić o opinię? Nie wiem czy cena nie za niska jak na ten rocznik.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-biala-perlagwarancjapanorama-dach-ID6yODXX.html#d89f71801a

edit:
Co do załączonego powyżej ogłoszenia to już wiem, że szkoda czasu, przebieg się nie zgadza niestety.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Picasso

24 000

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

39 999

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System