Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) c8 opinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników,oraz porady przed zakupem.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
guciol200

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 23:32
Temat postu:

c8 opinie


zastanawiam się nad zakupem c8 2,0 hdi 107 km, 2003 rok, jakie są wasze opinie na temat tego auta? czy w tym silniku jest dpf?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) c8 opinie


Cześć, (będzie dość rozwlekle Smile)

Auto zostało zakupione dokładnie 1.07.2014, więc sądzę, że mogę już coś o tym samochodzie powiedzieć. Przejechałem niecałe 80 tkm, 22.06.2018 wybiło na wyświetlaczu 250 tkm, w dniu zakupu przebieg wynosił prawie 171 tkm.

Zalety?
Przede wszystkim przestrzeń, wyposażenie oraz relacja cena/jakość. Auto jest przyzwoicie wyciszone, nawet przy 140 km/h nie jest najgorzej. Tłumienie wstrząsów w normie i niezła ładowność (w opisywanym aucie - 625 kg). Silnik 2.2 "nie zamula" i mnie problemów nie przysporzył. Spalanie w normie, zależne od stylu i miejsca jazdy oraz obciążenia. Hamulce skuteczne Laughing Wnętrze może się pochwalić sporą ilością schowków, skrytek. "Wtopy" jakościowe nie występują bardzo licznie, ale w kilku miejscach mogłoby być lepiej ("rączki" na drzwiach - bardzo słabo, dolna część tablicy przyrządów - średnio) W gruncie rzeczy wykończenie środka całkiem mi się podoba - przyjemny welur, materiał na desce rozdzielczej, nawet ładne "drewniane" wstawki. Deska rozdzielcza wydaje się skomplikowana, ale łatwo się przyzwyczaić i ją polubić. Fotele są dość wygodne, kierownicę da się regulować na wysokość jak i na głębokość. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Duże możliwości aranżacji dzięki oddzielnym fotelom. Radio RT3 jest fajne, wolę takie, niż mały ekranik na szczycie deski, jednak działanie nawigacji jest niedzisiejsze. Na minus brak Bluetooth. Auto nie przysporzyło wielu wydatków związanych z awariami, raczej te czysto eksploatacyjne.

Wady?
Nie jest ich wiele. Zaliczam do nich głównie pewne niedoróbki jakościowe, np. wygniatający się fotel kierowcy, kilka skrzypiących plastików. Budowa auta nie sprzyja "pracom" pod maską. Za pierwszym razem trudno wymienić żarnik/żarówkę, ale potem idzie dość gładko. Tylna wycieraczka jest za mała i nie zgarnia wystarczającej ilości brudu - można próbować włożyć większą (fabryczna ma taki sam wymiar, jak ta w Forfour - ciekawostka Wink). Economy Mode momentami drażni. Nie jest to złe rozwiązanie, rozumiem jego założenia, ale mogłoby być mniej restrykcyjne. Czasem elektronika nie chce współpracować i na wyświetlaczu widzisz się komunikat o nieznalezionym czujniku ciśnienia w oponach czy przebitym kole, poduszki rzekomo (lub naprawdę...) nie działają, a szyby nie chcą zmieniać swojego położenia tak płynnie, jak tego oczekujesz. Jest to trochę irytujące, ale nie zbyt trudne w diagnozie i naprawie. Przydaje się Lexia. U mnie odmówiły też posłuszeństwa czujniki cofania.

Silnik, o którym piszesz nie jest mi zbyt dobrze znany, ale mimo to odradzam. 107 koni do tego samochodu to chyba trochę za mało. FAP (nie DPF) czasem jest, a czasem go nie ma. Trzeba rozkodować VIN, żeby się dowiedzieć. Jeżeli masz zamiar jeździć autem po mieście, to szukaj odmiany bez niego. Polecam jednostki diesla 2.0 120 KM i więcej oraz 2.2 (moc dowolna). Benzynowe 2.0 również można rozważyć.

2003? Jeżeli budżet pozwala, szukaj nowszych. Wiadomo - młodszy, mniej zużyty, być może bardziej dopracowany.

Kończąc mój i tak za długi wywód uważam, że C8 to bardzo dobre auto, lecz ma i swoje (niewielkie) wady. Staraj się szukać pojazdu z pewnych rąk, ze znaną przeszłością, gdyż wiadomo, jak to jest... (nie wierz w przebiegi rzędu 150 tys. w samochodach z 2006 roku.) Ta zasada odnosi się zwłaszcza do aut francuskich, które nie lubią oszczędzania i potrafią mieć na wyposażeniu kilka skomplikowanych rozwiązań, dla których "patałacharstwo" może być poważne w skutkach.

Pozdrawiam Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Wto 11 Lip 2017, 15:59, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników,oraz porady przed zakupem. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników,oraz porady przed zakupem.

10) C8 »

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System