Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 08:58
Temat postu:

Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Koledzy temat jak wyżej. Chodzi mi o konkretną firmę żeby taki zestaw naprawdę dobrze hamował. Wiem że tanie mięso psy jedzą choć też nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. W moim poprzednim aucie Fiat Linea kupiłem na allegro tarcze no name klocki i szczęki niby niemieckie Laudmann oczywiście na pudełku china i auto gorzej hamowało niż na starych oryginalnych. Dlatego proszę o podpowiedź jakie zestawy zakładaliście jak ktoś pamięta to i cenę orientacyjną. Ostrzegam koledzy przed allegro kupiłem amortyzatory monroe po 7 tys km mają 65% sprawności Sad
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Ja ostatnio założyłem sobie na tył TRW klocki+tarcze. Opinii o klockach i tarczach jest sporo. Każdy coś dorzuci od siebie. Na razie mi nie piszczą, zrobiłem na nich dopiero ok. 1000km. Na razie nie wiem czy bardzo pylą bo mam stalowe zimówki z kołpakami. Kupowałem na Alle..ro http://allegro.pl/klocki-tarcze-hamulcowe-citroen-c5-po-2008-tyl-i6418120815.html. Dostałem FV, cena moim zdaniem OK.
Taki zestaw hamuje-NORMALNIE. Jak chcesz na prawdę mieć heble tu musisz zainwestować w nawiercane (sporo zabawy i kosztów), a tak Cytryna ze względu na swoja masę , niezbyt duże tarcze hamulcowe z hamowaniem zachowuje się po prostu normalnie. Klocki i tarcze o ile nie są no name za 100zł to wszystkie mniej więcej zachowują się podobnie.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Też niedawno zastanawiałem się co kupić. Do przodu założyłem fabryczne ATE, komplet tarcze i klocki. Do tyłu klocki Bosch. Nie chciałem eksperymentować z czymś tańszym lub niesprawdzonym. Poza tym każde markowe będą działać podobnie i nie wychwycisz różnicy. Jeżeli chcesz coś lepszego, to polecam ceramiczne, na pewno będą mniej brudzić felgi. Co C5 nie bawił bym się w sportowe zestawy, bo to nie jest wyścigówka, a poza tym fabryczne heble działają bardzo dobrze. Mi dość długo zajęło przyzwyczajenie się do mocy hamowania po przesiadce z Opla Astry.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 01:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Witam, z całym szacunkiem ale heble w C5 X7 są żyleta i nie wiem co macie pozakładane ale jak zobaczyłem co tam jest zamontowane to się przeraziłem - obecnie mam TRW z przodu i klocki bosha - tył klocki bosha a tarcze jakieś z średniej półki nie pamiętam ponieważ tył nie jest na tyle ważny. Odnośnie przodu to jak mi koleś pokazał te tarcze to mnie zamurowało - pakowane osobno bo razem tego nie szło podnieść cena jaką zapłaciłem za komplet do przodu coś koło 600 zł i efekt jest nieziemski przy 140 km/h jak wcisnę w podłogę to pasy tak ściskają że idzie się przydusić, nic nie piska i jako tako nie widzę zbytniego nadmiernego zużycia. Także moja rada - przód dobry zestaw j/w a na tył lepsze klocki a tarcze średnia półka.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
kordusson

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: C5 X7
Piwa: 1/8
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 10:28
Temat postu:

na przód tydzień temu zakładałem klocki TRW


Tarcze do wymiany jak mi się te klocki skończą. Nic złego nie zauważyłem.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 10:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 23:36
Temat postu:

Re: na przód tydzień temu zakładałem klocki TRW


kordusson napisał:
Tarcze do wymiany jak mi się te klocki skończą. Nic złego nie zauważyłem.


Witam, zależy od zużycia tarcz czyli czy masz znacznie wyżłobiony rowek na tarczy będzie wyczuwalny jak przejedziesz po krawędzi palcem, jeśli nie to wymieniłbym tylko klocki - no i ile kolega ma najechane na tym zestawie kilometrów?
Nie polecam toczenia tarcz bo mogą być opłakane skutki od wykrzywienia przez przegrzanie i bicia po pęknięcie...
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 14:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


mar-g1 napisał:
Ja ostatnio założyłem sobie na tył TRW klocki+tarcze. Opinii o klockach i tarczach jest sporo. Każdy coś dorzuci od siebie. Na razie mi nie piszczą, zrobiłem na nich dopiero ok. 1000km. Na razie nie wiem czy bardzo pylą bo mam stalowe zimówki z kołpakami. Kupowałem na Alle..ro http://allegro.pl/klocki-tarcze-hamulcowe-citroen-c5-po-2008-tyl-i6418120815.html. Dostałem FV, cena moim zdaniem OK.
Taki zestaw hamuje-NORMALNIE. Jak chcesz na prawdę mieć heble tu musisz zainwestować w nawiercane (sporo zabawy i kosztów), a tak Cytryna ze względu na swoja masę , niezbyt duże tarcze hamulcowe z hamowaniem zachowuje się po prostu normalnie. Klocki i tarcze o ile nie są no name za 100zł to wszystkie mniej więcej zachowują się podobnie.

Ja stosowałem TRW w Maździe 6 i naprawdę mogę je polecić. Słabo pyliły, auto bardzo dobrze hamowało, a cena również atrakcyjna jak za tę jakość.
Jak będę zmieniał w Cytrynie to osobiście znów sięgnę po TRW.
Powrót do góry
Wierek

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brexit
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 09:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Z czystym sumieniem moge polecić EBC zarówno tarcze jak i klocki, ale minimum klocki to greenstuff.
Jeździłem na takich zestawach w mondku, accordzie i od dnia założenia do dnia zmiany zero pisków, a i hamowania duzo lepsza.
Wiec jak nadejdzie czas wymiany to raczej po takie zestawy sięgnę.
Powrót do góry
baytek1

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2003r 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Cze 2017, 11:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Ja w swojej cytrynie wymieniałem cały zestaw na ATE przód i tył o nowe zaciski z tyłu ponieważ stare były tak zaśniedziałe że bez dużego młotka i szlifierki nie dało rady ich zdjąć. Oczywiście zaciski nie przetrwały tego zabiegu i całe pocięte i odkształcone pojechały do huty. Wcześniej hamulce ładnie się sprawowały ale biła kierownica. Wymienione jakoś w marcu i do tej pory jest oki a hamuje bardzo ładnie. Jak dla mnie żyleta tylko oponki mogłyby lepiej sobie radzić. Jednak masa pojazdu jest duża i przy hamowaniu na autostradzie ze 190km/h do 130km/h bo mi jakiś [cenzura] zajechał to nie ma problemów. Wrażenie jest tylko fajne jak tył się unosi do góry a przód już chyba po ziemi szoruje.
Ogólnie polecam taki zestaw. Jakieś 5 tysięcy zrobione od wymiany i jest oki. Jedyny minus to cena całego zestawu w okolicy 2 tysięcy zł z zaciskami
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
waldus1410

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen, C5, FL, 2.0 16V LPG 103kW, 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 18 Cze 2017, 23:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Ja u siebie z przodu założyłem zestaw ATE: Tarcze plus klocki. Za zestaw zapłaciłem 365zł. Przejechałem ponad 20k km i jak narazie nie mam z nimi żadnych problemów.
_________________
Blog o naprawianiu auta...
http://www.samnaprawiamauto.com/
Powrót do góry
kokon01

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 16:53
Temat postu:

hamulce


nie zawsze znaczy zaplacic mniej i “jesc tanie mieso”. Ja jesli chodzi o hamulce to przewaznie cokolwiek sie dzieje na czesciach z delphi. z tej samej tasmy schodza czesci orginalne, takze o jakosc sie nie przejmuje
Powrót do góry
painball

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Tipo SW 1,4 95 kuca
Piwa: 2/7
Wysłany: Sob 23 Wrz 2017, 19:31
Temat postu:

Re: hamulce


kokon01 napisał:
nie zawsze znaczy zaplacic mniej i “jesc tanie mieso”. Ja jesli chodzi o hamulce to przewaznie cokolwiek sie dzieje na czesciach z delphi. z tej samej tasmy schodza czesci orginalne, takze o jakosc sie nie przejmuje


Że co? Delphi hamulce na pierwszy montaż? Dla kogo? O.o W jakiej marce i modelu? Nawet kufa w Polskim Oplu nie pakują tego shitu na pierwszy montaż (Pomijam, że ori tarcze w astrach to porażka:P)
_________________
Lexia Trójmiasto
Powrót do góry
Mr.Stefan

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Nie 08 Paź 2017, 13:43
Temat postu:

Re: na przód tydzień temu zakładałem klocki TRW


djbuzer napisał:
kordusson napisał:
Tarcze do wymiany jak mi się te klocki skończą. Nic złego nie zauważyłem.


Witam, zależy od zużycia tarcz czyli czy masz znacznie wyżłobiony rowek na tarczy będzie wyczuwalny jak przejedziesz po krawędzi palcem, jeśli nie to wymieniłbym tylko klocki - no i ile kolega ma najechane na tym zestawie kilometrów?
Nie polecam toczenia tarcz bo mogą być opłakane skutki od wykrzywienia przez przegrzanie i bicia po pęknięcie...


Witam. Ja niedawno wymieniłem wszystkie tarcze i klocki na TRW. Hamulce żyleta. Choć śmiem twierdzić, że przednie alusy są trochę zapylone po kilkuset km.
Powrót do góry
kokon01

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 10:38
Temat postu:

Re: hamulce


painball napisał:
kokon01 napisał:
nie zawsze znaczy zaplacic mniej i “jesc tanie mieso”. Ja jesli chodzi o hamulce to przewaznie cokolwiek sie dzieje na czesciach z delphi. z tej samej tasmy schodza czesci orginalne, takze o jakosc sie nie przejmuje


Że co? Delphi hamulce na pierwszy montaż? Dla kogo? O.o W jakiej marce i modelu? Nawet kufa w Polskim Oplu nie pakują tego shitu na pierwszy montaż (Pomijam, że ori tarcze w astrach to porażka:P)


Nie powiedziałem że hamulce mają na pierwszy montaż. Ogólnie chodzi mi o części. Poczytaj sobie o jakości OE od nich, spełniają te same standardy co części produkowane na pierwszy montaż. Wole takie czesci o wiele bardziej jak niepewne uzywki czy chinczyki “na chwile”
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jakiej firmy klocki i tarcze kupić?


Mam TRW w Smarcie i C8, są OK, pylenie jest, ale nie jakieś straszne. Przy w miarę regularnym myciu absolutnie do zaakceptowania.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenDS3

32 000

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System