Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MaTTZSTT

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0HDI 136KM 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 23:25
Temat postu:

Drganie calego samochodu - karoserii


Witam,od pewnego czasu podczas przyspieszania moj samochód wpada w drgania - czasami mocniej, czasami slabiej - drgania wyczuwalne od 4 biegu, od predkosci 70kmh na bardzo równej drodze bardzo odczuwalne. Dzisiaj zrobiłem 300km i 40km od celu myslalem ze nie dojadę - ogromne drgania od 90km/h, im szybciej tym drgania wieksze, pod koniec drgania byly tak ogromne jakby mial sie rozpaść caly samochód, wystraszylem sie i jadac 50-60kmh dojechalem do celu. Samochód odstał 30minut i pojechałem sie przejechac po nierównej drodze i tam oczywiście nic nie czuć, wyjechalem na równą, ale pofalowana i od nowa to samo, drgania są tak ogromne, że aż wszystko rezonuje i faluje, stuka -jakbym miał kwadratowe koła Rolling Eyes i gdy samochód podbija do gory to drgania ustaja, gdy opada staja sie intensywniejsze. W zakretach w lewo jadąc z gazem też drga niesamowicie mocno. Czyżby to była półoś?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii


Półosie do sprawdzenia
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 13:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii


A może odpadł ciężarek wyważający z któregoś koła? Sprawdź też śruby mocujące koła. Niby naiwne,ale.....
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 17:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii


andre66.66 napisał:
Niby naiwne,ale.....



Wcale nie, od tego bym zaczął, koła wyważyc porzadnie.
Powrót do góry
nidek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: Citroen C4 Tendence 1,6 benzynka 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii


Witam.Czy nie wyważone koła ,mogą przenosić drgania na półosie-skrzynie biegów-lewarek?Pozdr
_________________
Quod me nutrit me destruit"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 21:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MaTTZSTT

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0HDI 136KM 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Drganie calego samochodu - karoserii


No dobrze, ale czy w takim przypadku drgania występowałyby tylko podczas przyspieszania i w momencie gdy mocniej wciskam gaz to mocniej drga? Jakiś czas temu drgało ale mnie, teraz tak drga że strach jechać - najmniej wyczuwalne są przy prędkości ok 110km/h.

Miałem stare opony drgało, założyłem nowe opony drga dalej, niby wyważane - z jedną był problem (doklejał te odważniczki - odklejał - dokleił gdzie indziej i niby było 0 -0), zamieniałem też koła przód na tył, tył na przód - dodam, że mam nieoryginalne alufelgi 17cali.


Najśmieszniejsze jest to, że te drgania czasami są bardzo mocno, czasami mocne a czasami tylko ledwo wyczuwalne (chociaż od wczoraj to raczej już tylko albo mocne, albo bardzo mocne)


__Robert__ widzę, że jesteś ze Szczecina to może, mógłbyś kogoś polecić kto wyważyłby koła, albo jakiś warsztat który sprawdziłby mi półosie.
Powrót do góry
Janusz z Zoliborza

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Żoliborz
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 23:58
Temat postu:

Re: Drganie calego samochodu - karoserii


Niesamowite - jakbym sam pisał. Kilka dni temu właśnie to mi się przydarzyło. Wjechałem na autostradę, do celu miałem ok. 300 km. Po kilku minutach zaczęło trząść samochodem jakbym jechał po wybojach. Zwolniłem do 30 km/h, zjechałem na pas awaryjny - przestało. Przyspieszyłem, włączyłem się do ruchu - zaczęło trząść samochodem i stukać.

Przestraszyłem się porządnie, powoli dojechałem do zatoczki przy bramce. Zadzwoniłem po mechanika z mobilnym warsztatem. Czekałem ok. pół godziny. Obejrzał koła, opony, stwierdził wybrzuszenie przedniej prawej. Założył koło zapasowe. Otworzył bramkę i zaproponował, żebym się przejechał poza autostradą. Jechało się świetnie. Myślę - dobra nasza.

Zapłaciłem (no cóż...), ruszyłem w świetnym humorze i... po kilkunastu minutach to samo. Mniej trzęsło, raczej stukało, pukało, a czasami piszczało i gwizdało. Przy prędkości 70-80 km/h było w porządku, ale do czasu. Zwalniałem nawet o kilka km/h - poprawiało się. Później znowu stukało. Nieznacznie przyspieszałem - zazwyczaj objawy ustępowały. Przez mniej więcej pół godziny nic się nie działo, a później znowu to samo.

Pewnie półosie. Czy ktoś może zna dobrego i niedrogiego mechanika (nie mówcie, że to się wyklucza) w okolicach Warszawy albo w Warszawie?

Pozdrowienia dla kolegi MaTTZSTT - te same objawy, bardzo podobne samochody.
No i witam wszystkich! - to mój pierwszy post.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System