Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Egr i czujnik ciśnienia paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vivaldi78

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 16:55
Temat postu:

Egr i czujnik ciśnienia paliwa


Taka historia. Jedziemy sobie z rodzinką na ferie aż tu nagle w połowie drogi auto gaśnie i za nic w świecie nie chce odpalić. Przyjeżdża mechanik znaleziony w necie, podłącza się kompem i stwierdza że najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik ciśnienia paliwa. Dzięki pożyczonemu autu docieramy w góry. Po dwóch dniach dzwoni mechanik i mówi że czujnik wymieniony tylko że auto nierówno chodzi i gaśnie. Kiedy wyciągnie jednak wtyczkę od EGR auto pracuje idealnie tylko świeci check. Kazałem mu nic więcej nie robić. W drodze powrotnej zabraliśmy cytrynke, zaplacilismy 600zl. I do domku. Auto całą drogę zachowywalo się bez zarzutów. Co o tym sądzicie? Czy mógł uszkodzić się jednocześnie czujnik i EGR? Czy może mechanik coś sknocil? Mogę tak jeździć z wypiętą wtyczką od egr? Help please!
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Egr i czujnik ciśnienia paliwa


Zamiast wyjeżdżać z historiami proponuję się przywitać, bo taka historia może nikogo nie zainteresować. To forum jest polskie i zaoszczędź sobie wysiłku - nie używaj zwrotów obcojęzycznych punkt 15 regulaminu Exclamation
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
vivaldi78

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 20:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Egr i czujnik ciśnienia paliwa


Owszem nie przywitałem się ale chyba lepiej się wcale nie przywitać niż robić to tak arogancko.
Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.
aktualizacja.
Pobawiłem się dziś trochę autem. Dostałem się do egr-u, przeczyściłem wtyczkę i gniazdo, podłączyłem wtyczkę i auto niestety nie odpala. Podpiąłem elm-a i pokazuje błąd P1586. Po ponownym wypięciu wtyczki i wykasowaniu błędów auto normalnie pali i jeździ. Przejechałem ok 20km i nawet nie zaświecił się check. Czy waszym zdaniem świadczy to o uszkodzeniu egr-u? Czy coś się może stać jeżeli będę jeździł z wypiętą wtyczką od egr-u? Zauważyłem też podniesiony poziom płynu chłodniczego, czy to może mieć związek czy raczej głupie pytanie? Wink
Dziękuję za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

12 000

2007r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System