Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziuso27

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podlaski
Posiadane auto: Citroen C5 mk3 2.0 hdi FAP Exclusive 2008r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 16:28
Temat postu:

Poziom plynu w hydro


Witam .Mam pytanie odnosnie poziomu plynu w hydro.Przyjzalem sie zbiorniczkowi i jest tam taka podzialka

HYD----

M
A
X
I


BASE-----

U mnie jest jakies 0,5 cm ponizej BASE.Mysle ze powinienem dolac...Tylko do jakiej wysokosci BASE czy HYD czy pomiedzy???No i wlasciwie jak ma sie to odbyc?Na opuszczonym autku czy podniesionym?zapalonym czy zgaszonym?Prosze o pomoc i pozdrawiam.Aha dodam ze mam Hydro-activ Sport(chyba) a w sumie jak miec pewnosc ze to akurat aktiv albo tylko hydro?
_________________
CITROEN C5 2.0 HDI FAP 2008r.
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 20:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Witam, tak sie wtrące w wątek , płyn sprawdzasz w najnizszym połozeniu samochody , czyli opuszczasz na sam dół odkręcasz korek ( silnik może pracować, nic sie nie stanie) poziom powinien siegać do dna sitka widocznego wewnątrz zbiorniczka przez otwór po korku, dolewasz tyle aby płyn siegał do dolnej krawędzi i zakręcasz korek,
hydroactiwe sport poznasz po 3 butli z tyłu bądz po przycisku sport miedzy podnoszeniem a opuszczaniem zawieszenia, po wciśnieciu powinien sie podświetlić na pomaranczowo, jak go nie masz to masz hydroactive bez sportu, pozdrawiam:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
dziuso27

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podlaski
Posiadane auto: Citroen C5 mk3 2.0 hdi FAP Exclusive 2008r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


A wiec mam ten "sport".Dzieki wielkie za wskazowki.tak zrobie.
_________________
CITROEN C5 2.0 HDI FAP 2008r.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mroz

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: C5 break, 2,0 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 22:34
Temat postu:

Płyn hydro


Witam
Jestem świeżo upieczonym, szczęśliwym posiadaczem C5. W związku z nadchodzącą zimą mam pytanie - czy płyn hydro odpowiedzialny za zawieszenie podlega jakiejś wymianie w związku z nadchodzącą zimą? Być może pytanie naiwne, ale nie mam serwisu citroena w pobliżu, a miejscowi mechanicy z pewnością odpowiedzą mi, że oczywiście, po czym nic nie zrobią i skasują odpowiednio.
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 19:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


NIe kolego , płyn nie podlega wymianie, należy tylko uzupełnić do stanu w razie wycieku.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 19:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mroz

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: C5 break, 2,0 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 21:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


dzięki
Powrót do góry
gadu-gadu
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Gru 2008, 00:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


LDS wymienia się co 200 tyś km lub 5 lat w zależności co szybciej przypada. Tak więc wszystkie C5 z datą produkcji 2003 i wcześniej powinny miec wymieniony LDS
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


kolego pierwsze słyszę , chętynie poznam źródło tych informacji Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


ASO. Poza tym Citroen gwarantuje bezobsługowe zawieszenie w C5 przez 200 tyś km lub 5 lat w zależności co wystąpi wcześniej. Jeżeli wg ciebie się nie wymienia to po co istnieje instrukcja serwisowa wymiany LDS?
LDS jest olejem syntetycznym i jak każdy olej traci swoje właściwości z upływem lat lub w czasie pracy. Tak samo wymienia się olej w silniku.
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 15:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Kolego to co piszesz jak najbardziej ma sens z tym że chciałbym poznać źródło twoich informacji gdyż z tego co mi wiadomo nie ma żadnej wzmianki o wymianie płynu LDS po jakimś przebiegu zesztą tak jak i oleju w skrzyni biegów manualnej w c5 i innych modelach, więc wyjaw proszę wszystkim tę tajemnicę, jeżeli możesz i jeszcze jedno pytanko, jaki masz stopień w sieci citroena?
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Napisałem ci skąd te informacje ASO u naszych sąsiadów. Poza tym jak mówi mój kolega: "Skoro zmiana plynu LDS w ukladzie jak i oleju w automacie po stukilkudziesieciu tys km wplywa poztywnie na prace ukladow/mechanizmow co da sie odczuc wlasnymi zmyslami to znaczy, ze taka operacja jest jednak wskazana." Nie wiem czy widziałeś LDS po takiej operacji - jest brązowy. Tak samo wymiania się LHM w starszych modelach citroena z tym że tam co 60 tyś km - koszt ten sam.
A ja zadam ci inne pytanie: Co według ciebie powinien zawierać serwis po 200 tyś km lub 5 latach?

Koszt LDS do układu to około 160 zł. Chyba to niezbyt dużo jak na 200 tyś km lub 5 lat, zwłaszcza w porównaniu z olejem silnikowym.
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
Mroz

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: C5 break, 2,0 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 22:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Może to naiwne pytanie, ale czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie wymienić ten płyn, bo podejrzewam że mechanicy w mojej okolicy będą mieli o tym mgliste pojęcie. Mam jeszcze pytanie o inną część - silniczek spryskiwacza, zawiesza się, w momencie gdy układ zostanie przedmuchany sprężarką, zaczyna działać, ale po kilku dniach sytuacja wraca do normy. Czy wiecie, co może być przyczyną? (elektryka czy może uszkodzenie silniczka)
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Mroz, przyczyną zacinania sie pompki spryskiwacza jest prawdopodobnie zanieczyszczony zbiornik , zdemontuj pompkę i sprawdz dno zbiornika palcem czy nie wyczówasz drobnych zanieczyszczeń, jeśli tak musisz zdemontować zbiornik i go oczyścić, co do łynu w zawieszeniu tzw LDS-u to nigdzie nie ma żadnej informacji na temat jakiegokolwiek przebiegu przy którym należy go wymienić i nie należy wierzyć w opowieści że po wymianie płynu można odczuć jakąkolwiek różnicę bo to jest śmieszne, to tak jak zmiana powietrza w oponie z atmosferycznego na niby azot albo założenie sobie magnetyzerów Smile można owszem to zrobić i niektórzy nawet czują różnicę ale zastanówmy sie chwilę , czy fabryka nie montowała by tego seryjnie skoro to takie cudowne???? więc poddaję w watpliwość przedostatni post, ponieważ nie znalazłem nic podobnego w żadnej dokumentacji serwisowej a wyssany z palca przebieg 200 000km i wymiana lds jest niepoważny, równie dobrze można sobie powiedzieć 300, 400 000 lub
20 000km, oczywiście nikomu nie odradzam wymiany na nowy ale z praktycznego punktu widzenia jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto,mam nadzieję że kolega sie nie obrazi , jeżeli moi koledzy z aso są tacy dobrzy to niech koledze przekażą gdzie dokładnie jest opisany przebieg do wymiany lds-u, mam dostęp do całej dokumentacji citroena więc sobie sprawdzę , niech podadzą gdzie to znaleźli, z przyjemnością przyznam sie do błędu jeżeli sie mylę, tak więc czekam na odpowiedz, może być prywatna, tymczasem przyjemnego wieczoru wszystkim odwiedzajacym Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Proponuję żebyś przeczytał to co napisałes bo nie rozumiem dlaczego twoi koledzy z aso mieli by mi coś przekazywać.
Przebieg 200 tyś km nie jest wyssany z palca. Przeczytaj co pisałem wcześniej. Citroen gwarantuje bezobsługowe zawieszenie przez 200 tyś km lub 5 lat, więc co wchodzi wg Ciebie w skład serwisu po 200 tyś km.
Po wymianie oleju w silniku tez raczej nie widać różnicy, czyli wg ciebie nie ma potrzeby go wymieniać?
Pozdrawiam i mamy chyba odmienne zdanie na ten temat, a czy wymieniac LDS czy nie zostawiam wszystkim do przemyślenia. Czy to dużo wydać 160 zł raz na 5 lat. Może i nie potrzeba ale też nie zaszkodzi.
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 19:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Poziom plynu w hydro


Ok, tym akcentem zakończmy ten spór bo to do niczego nie prowadzi, natomiast gwarancja jest na 100 000 lub 2 lata a nie 200 000km, więc i tak po 200 000 nie masz co liczyć na jakąkolwiek gwarancję a 5 lat owszem możesz mieć łącznie gwarancji ale jak sobie dokupisz pakiet gwarancyjny tzw kontrakt serwisowy, rok kosztuje ok 7-8 000zł zależy od auta i możesz wykupić max 3 lata więc razem z gwarancję fabryczna masz 5 to sie zgodzę, ale ok, skończmy juz bo to sie staje nudne, staneło zatem na tym że oficjalnie nie ma żadnej sugestii fabryki co do wymiany lds-u a co do wymiany to każdy zrobi jak uważa.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System