Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek_M

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 GP 2.0 16v 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 04:11
Temat postu:

Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się jednocześnie ze wszystkimi przywitać Wink
Od paru dni walczę z zawieszeniem w swojej cytrynie, temat jakich wiele na forum - awaria kompresora.
Parę miesięcy wcześniej miałem awarie miecha pneumatycznego i kompresor był bardziej obciążony niż zwykle, więc automatycznie założyłem, że problem tkwi właśnie w nim i dokonałem jego demontażu. Pierwszym punktem do sprawdzenia był silnik i znajdujące się w nim szczotki, co do których miałem podejrzenie, że zwyczajnie się skończyły, jednak po ich organoleptycznym sprawdzeniu stwierdziłem, że są dopiero w połowie zużycia. Nadmienię tutaj również, iż mój samochód wyposażony jest w "fabryczną" instalację LPG, przez co kompresor został przesunięty w kierunku środka podłogi i pozbawiony osłony, co znacznie wpłynęło na jego stan - w dużym skrócie wyglądał tak jakby został wrzucony do basenu. Postanowiłem rozłożyć go na części pierwsze i oczyścić ze wszelkiego rodzaju brudu.

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie - czy wie ktoś gdzie można dostać w rozsądnej cenie uszczelkę tłoczka?




Postanowiłem również zdemontować pokrywę elektroniki kompresora w celu poszukiwania mistycznego przekaźnika kompresora:




Organoleptycznie stwierdziłem jego brak w tym miejscu, mimo że wiele osób na polskich i zagranicznych forach twierdzi, że znajduje się on właśnie przy kompresorze.



Kontynuując, kompresor został złożony, sprawdzony "na krótko" z pozytywnym wynikiem, więc podjąłem decyzje o jego ponownym montażu w samochodzie i ku mojemu zaskoczeniu po podłączeniu akumulatora usłyszałem jedynie "kliknięcie" zaworów, jednak silnik kompresora wciąż nie ruszył Crying or Very sad

Kolejnym elementem do sprawdzania był komputer zawieszenia, który zamontowany jest w schowku znajdującym się w podłodze w drugim rzędzie siedzeń. Założyłem, że to właśnie w nim znajduje się poszukiwany przekaźnik.
O ile rozłożyć obudowę komputera było łatwo, to wylutowanie gniazd z płytki PCB zajęło mi trochę czasu.

Myślę, że warto tutaj zaznaczyć dla przyszłych pokoleń, że w komputerze również nie ma czegoś takiego jak przekaźnik kompresora! Są za to tranzystory MOSFET (F2804S-7P) do sterowania zaworami i silnikiem.









Zwracam się teraz z pytaniem - czy ma ktoś pomysł, które z elementów mogły ulec uszkodzeniu?
Postaram się sprawdzić same tranzystory i dam znać jak efekty.

Załączam również parę zdjęć, które mogą być pomocne dla osób które postanowią samodzielnie rozłożyć kompresor.







Powrót do góry
Marcin121212

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOCŁAWEK
Posiadane auto: Citroen c4 grant picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 11:28
Temat postu:

Ok


Witam , ma pytanie czy robiłeś coś z tłuczkiem kompresora czyli jakaś regeneracja ?
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


witam, trafiłem na taki zestaw;
może komuś się przyda do naprawy kompresora

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kompresora-zawieszenia-citroen-i6882375121.html
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


i co udąło się naprawić? u mnie było podobnie ale czy próbowałeś może w lexi wyłaczyc całkowicie kompresor zawieszenia?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
elderon

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Rover 416 si 1.6 1996r, Mercedes w123 2.4 d 1983r, Citroen C4 Picasso Exclusive 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


Opisałem wszystko przed chwilą w tym temacie: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=267591
Miałem taki sam problem jak Twój - może i Tobie pomoże.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 15:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
citroenjumpy

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: citroenc4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Paź 2019, 16:50
Temat postu:

Kompresor zawieszenia citroen C4 grand picasso


Witam, W mojej c4 padł mi kompresor pare lat temu .Mechanik 5 razy go naprawiał ,5 razy byłem bez auta .Takie remonty jak ktoś tego nie robi na codzień są tylko na chwilę .Wysłałem kompresor do Przezmierowa i od 3 lat mam spokój .Mają stronę regeneracjakompresorow .pl .Moja C4 2009 rok 1.6 hdi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System