Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smalec5

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 14:37
Temat postu:

Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Witam,
od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem C4 GP z 2007 roku, półautomat, 1,6 diesel i mam pytanie - na początku zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem i niestety wielkiej wiedzy na temat motoryzacji nie posiadam. niżej wypisana usterka występuje od samego początku odkąd auto kupiłem. Auto sprawuje się normalnie, ale...

przy odpaleniu auta wyskakuje komunikat "Gearbox faulty" i zaraz znika, skrzynia działa prawidłowo, nie szarpie, biegi zmieniają się elegancko, nie ma z tym żadnego problemu i cały czas świeci się napis "serwis" - czy ktoś wie co to może oznaczać?

Jeszcze raz napiszę, że jestem kompletnym laikiem i byłoby fajnie, jakby ktoś opisał sprawę w sposób, który zrozumie nawet osoba z epoki kamienia łupanego Very Happy
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Tu nikt Ci nie wywróży z fusów - podepnij auto pod lexię ( może ktoś z forumowiczów w Twojej okolicy ma i pomoże ) i będziesz wiedział co tam się dzieje.

PS
Jeśli masz zamiar trochę pojeździć tym autem to odżałuj 300zł i kup interfejs.
_________________
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 17:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Tak a propos...czy obsługa takiego interfejsu jest bardzo skomplikowana? Jak on wygląda? Moglibyście jakiś link wrzucić? Co jeszcze oprócz tego interfejsu trzeba zakupić? Tak pytam raczej z ciekawości niż z chęci kupna bo zbyt biegły w komputerach nie jestem. Sad
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


na allegro dostaniesz wszystko co trzeba w komplecie ( interfejs, kable, soft... ) całość po Polsku i jeśli radzisz sobie z myszką to więcej umiejętności z zakresu informatyki nie potrzeba Wink
_________________
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


mar-g1 napisał:
Tak a propos...czy obsługa takiego interfejsu jest bardzo skomplikowana? Jak on wygląda? Moglibyście jakiś link wrzucić? (


Obsługa nie jest jakaś bardzo skomplikowana, aczkolwiek wiedzy troszkę trzeba mieć.

1. http://allegro.pl/interfejs-diagbox-peugeot-citroen-lexia-gwar-cd-pl-i5630050500.html
2. Laptop najlepiej aby miał zainstalowany system XP

Chciałem zainstalować ostatnio na WIN 10 32bit i nie poszło, wywala mi przy aktywacji "błąd 0"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


[quote="
Obsługa nie jest jakaś bardzo skomplikowana, aczkolwiek wiedzy troszkę trzeba mieć.

0"[/quote]

Dlatego na razie sobie poczytam, popatrzę jak mi inni mechanicy będą podpinać i może kiedyś...jak doświadczenia człowiek nabierze, koledzy z portalu pomogą to zakupię. Na razie zaznajamiam się z Cytryną i rozkminiam wszystko. Jak nie będzie sprawiać mi większych problemów to będę mega zadowolony.
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Kiedy mechanik będzie Cię kasował po 100 za podpięcie ... szybko nabierzesz wiedzy Laughing Twisted Evil
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


andre66.66 napisał:
Kiedy mechanik będzie Cię kasował po 100 za podpięcie ... szybko nabierzesz wiedzy Laughing Twisted Evil


Dokładnie Laughing
_________________
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Wiem, że mechanicy skasują. Tylko na razie nawet nie wiem jak wygląda odczyt i jak zlikwidować (naprawić) błędy, które się pokażą. Kupno teraz programu dla mnie mija się z celem- za mało wiedzy i umiejętności. Alle chętnie posłucham rad forumowiczów, chętnie podjadę do któregoś z Was zobaczyć co i jak z tą Lexią...A jeżeli nie wiem na razie co zrobić no to nic nie da mi nawet wydruk z programu. Jeżeli obsługa programu jest tak prosta to niby każdy może wydać te 3-4 stówki (to nie tak dużo) i samemu sobie przy aucie coś grzebać. Ale chyba to nie jest takie proste do końca: odczyt błędów to jedno a ich naprawa to drugie......
Powrót do góry
smalec5

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


A czy jest tutaj może ktoś z okolic Szczecinek-Czaplinek-Drawsko (ogólnie zachodniopomorskie) kto ma lexię, żeby zobaczyć co i jak się tam robi?
Pozdrawiam
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 11:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Zapraszam do Szczecina Smile
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


W Szczecinie masz też dobrych fachowców od skrzyni - robiłem u nich dynamicznie olej w C5 latem. Kisielnicki.com.pl
_________________
Powrót do góry
lemozloc

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: C4p 2,0 HDI 163 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Cześć jestem ze Złocieńca, Mam ten sam błąd. Znalazłem poradę w 04/11/2015 - wątek: Komunikat: uszkodzona skrzynia biegów - poszukaj.
Błąd wynika z jakiegoś impulsu w którymś sterowniku, trudno znależć. Jeżdżę dalej z błędem
Powrót do góry
radax

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CITROEN Grand C4 Picasso 1,6 hdi automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Cze 2017, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Miałem podobny problem, tyle że z czasem coraz gorzej reagował na przełączenie wajchy przy kierownicy - u mnie przyczyną była ta wajcha (też półautomat). Po wymianie jej na używaną z demobilu (znacznie tańsza od nowej) problem znikł.
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Witam,, Posiadam ten błąd i po skasowaniu pojawia się od nowa, po podpięciu pod kompa wyskakuje zasilanie skrzyni błąd stały ,, poszukałem i znalazłem że jest uszkodzony kabel na bezpiecznikach akumulatora kolor różowy ,przełamał się ,, przeciąłem polutowałem , zaizolowałem pojechałem pod kompa błąd został skasowany pięknie cacy i po 10 minutach po ponownym odpaleniu błąd wraca ,, co może być jeszcze przyczyna tego błędu bo już mi pomysły się kończą ,,,skrzynia działa pięknie nic dodać nic ująć ,przyuczenie przeszła a błąd jest ...Pomocy ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC3

15 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System