Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smalec5

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 14:37
Temat postu:

Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Witam,
od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem C4 GP z 2007 roku, półautomat, 1,6 diesel i mam pytanie - na początku zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem i niestety wielkiej wiedzy na temat motoryzacji nie posiadam. niżej wypisana usterka występuje od samego początku odkąd auto kupiłem. Auto sprawuje się normalnie, ale...

przy odpaleniu auta wyskakuje komunikat "Gearbox faulty" i zaraz znika, skrzynia działa prawidłowo, nie szarpie, biegi zmieniają się elegancko, nie ma z tym żadnego problemu i cały czas świeci się napis "serwis" - czy ktoś wie co to może oznaczać?

Jeszcze raz napiszę, że jestem kompletnym laikiem i byłoby fajnie, jakby ktoś opisał sprawę w sposób, który zrozumie nawet osoba z epoki kamienia łupanego Very Happy
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Tu nikt Ci nie wywróży z fusów - podepnij auto pod lexię ( może ktoś z forumowiczów w Twojej okolicy ma i pomoże ) i będziesz wiedział co tam się dzieje.

PS
Jeśli masz zamiar trochę pojeździć tym autem to odżałuj 300zł i kup interfejs.
_________________
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 17:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Tak a propos...czy obsługa takiego interfejsu jest bardzo skomplikowana? Jak on wygląda? Moglibyście jakiś link wrzucić? Co jeszcze oprócz tego interfejsu trzeba zakupić? Tak pytam raczej z ciekawości niż z chęci kupna bo zbyt biegły w komputerach nie jestem. Sad
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


na allegro dostaniesz wszystko co trzeba w komplecie ( interfejs, kable, soft... ) całość po Polsku i jeśli radzisz sobie z myszką to więcej umiejętności z zakresu informatyki nie potrzeba Wink
_________________
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


mar-g1 napisał:
Tak a propos...czy obsługa takiego interfejsu jest bardzo skomplikowana? Jak on wygląda? Moglibyście jakiś link wrzucić? (


Obsługa nie jest jakaś bardzo skomplikowana, aczkolwiek wiedzy troszkę trzeba mieć.

1. http://allegro.pl/interfejs-diagbox-peugeot-citroen-lexia-gwar-cd-pl-i5630050500.html
2. Laptop najlepiej aby miał zainstalowany system XP

Chciałem zainstalować ostatnio na WIN 10 32bit i nie poszło, wywala mi przy aktywacji "błąd 0"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 18:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


[quote="
Obsługa nie jest jakaś bardzo skomplikowana, aczkolwiek wiedzy troszkę trzeba mieć.

0"[/quote]

Dlatego na razie sobie poczytam, popatrzę jak mi inni mechanicy będą podpinać i może kiedyś...jak doświadczenia człowiek nabierze, koledzy z portalu pomogą to zakupię. Na razie zaznajamiam się z Cytryną i rozkminiam wszystko. Jak nie będzie sprawiać mi większych problemów to będę mega zadowolony.
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Kiedy mechanik będzie Cię kasował po 100 za podpięcie ... szybko nabierzesz wiedzy Laughing Twisted Evil
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


andre66.66 napisał:
Kiedy mechanik będzie Cię kasował po 100 za podpięcie ... szybko nabierzesz wiedzy Laughing Twisted Evil


Dokładnie Laughing
_________________
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Wiem, że mechanicy skasują. Tylko na razie nawet nie wiem jak wygląda odczyt i jak zlikwidować (naprawić) błędy, które się pokażą. Kupno teraz programu dla mnie mija się z celem- za mało wiedzy i umiejętności. Alle chętnie posłucham rad forumowiczów, chętnie podjadę do któregoś z Was zobaczyć co i jak z tą Lexią...A jeżeli nie wiem na razie co zrobić no to nic nie da mi nawet wydruk z programu. Jeżeli obsługa programu jest tak prosta to niby każdy może wydać te 3-4 stówki (to nie tak dużo) i samemu sobie przy aucie coś grzebać. Ale chyba to nie jest takie proste do końca: odczyt błędów to jedno a ich naprawa to drugie......
Powrót do góry
smalec5

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


A czy jest tutaj może ktoś z okolic Szczecinek-Czaplinek-Drawsko (ogólnie zachodniopomorskie) kto ma lexię, żeby zobaczyć co i jak się tam robi?
Pozdrawiam
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 11:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Zapraszam do Szczecina Smile
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


W Szczecinie masz też dobrych fachowców od skrzyni - robiłem u nich dynamicznie olej w C5 latem. Kisielnicki.com.pl
_________________
Powrót do góry
lemozloc

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: C4p 2,0 HDI 163 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Cześć jestem ze Złocieńca, Mam ten sam błąd. Znalazłem poradę w 04/11/2015 - wątek: Komunikat: uszkodzona skrzynia biegów - poszukaj.
Błąd wynika z jakiegoś impulsu w którymś sterowniku, trudno znależć. Jeżdżę dalej z błędem
Powrót do góry
radax

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CITROEN Grand C4 Picasso 1,6 hdi automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Cze 2017, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Miałem podobny problem, tyle że z czasem coraz gorzej reagował na przełączenie wajchy przy kierownicy - u mnie przyczyną była ta wajcha (też półautomat). Po wymianie jej na używaną z demobilu (znacznie tańsza od nowej) problem znikł.
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat "Gearbox faulty" - ale auto jeździ normalnie


Witam,, Posiadam ten błąd i po skasowaniu pojawia się od nowa, po podpięciu pod kompa wyskakuje zasilanie skrzyni błąd stały ,, poszukałem i znalazłem że jest uszkodzony kabel na bezpiecznikach akumulatora kolor różowy ,przełamał się ,, przeciąłem polutowałem , zaizolowałem pojechałem pod kompa błąd został skasowany pięknie cacy i po 10 minutach po ponownym odpaleniu błąd wraca ,, co może być jeszcze przyczyna tego błędu bo już mi pomysły się kończą ,,,skrzynia działa pięknie nic dodać nic ująć ,przyuczenie przeszła a błąd jest ...Pomocy ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

33 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System