Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 mk1 2.2hdi bierze olej,gaśnie na ciepłym silnikuW



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 11 Lut 2017, 22:37
Temat postu:

Citroen C5 mk1 2.2hdi bierze olej,gaśnie na ciepłym silnikuW


Witam serdecznie.I mam kolejna awarie w mojej C5.od jakiegoś czasu zaczęła mi "brać"olej.celowo pisze brać a nie palić bo nie dymi na niebiesko,może troszkę ale olej znika w przerażającej ilości litr na Ok 120km.natomiast wczoraj wyjechałem nią w teren i jak tylko silnik sie nagrzał-zgasła.pilowalem aż wysiadł akumulator.nie odpaliła.dzis na zimnym przy innym aku odpaliła od kopa i znów to samo-tylko silnik sie zagrzał i zgasł.odwiozlem do mechanika ale Prosze o jakaś podpowiedz.z góry dzięki za wskazówki.pragne nadmienić ze citroen C5 wywołuje przynajmniej u moich mechaników jakiś nieopisany lek także tez wolałbym cos wiedzieć o tym.
Powrót do góry
Jaroslaw82

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen C5 break 2.0 HDI 2001r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 13 Lut 2017, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 mk1 2.2hdi bierze olej,gaśnie na ciepłym silnikuW


Cytat:
olej znika w przerażającej ilości litr na Ok 120km.

Shocked Shocked Shocked
Przy takim ubytku oleju to chyba tylko wyciek.... niemożliwe żeby nie kopcił, masz filtr cząstek stałych? Ale jakby "przepalał" taką ilość oleju to rozbieganie silnika gwarantowane- więc albo miałeś duuużo szczęścia, albo olej po prostu "gdzieś" Ci cieknie- choć przy takich ilościach myślę że plamę pod autem byś zauważył... dziwne- mimo wszystko najpierw sprawdź wycieki...


Cytat:
-tylko silnik sie zagrzał i zgasł.

Bez diagnostyki to wróżenie z fusów - podpiąć komp i sprawdzić błędy- może tylko jakiś czujnik padł... może przepływka wariuje, konieczna diagnostyka

2.2HDi .... miałem "przyjemność" obcować z tym silnikiem jak miałem Puga 607... no powiem szczerze że to była bolesna przygoda Sad

W każdym razie- dopóki nie wykryjesz powodu ubytku oleju- nie jeździj autem, to już nie są przelewki, skutki mogą być dramatyczne.
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 13 Lut 2017, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 mk1 2.2hdi bierze olej,gaśnie na ciepłym silnikuW


No właśnie nie kopci....Turbinę regenerowalem niedawno,piszesz o przepływce -masz na myśli przepływomierz powietrza? Wymieniałem ostatnio może 4kkm temu.filtr mam wycięty.jedyne co mi przychodzi do głowy to to że ten olej jest "wychlapywany"podczas jazdy ,choć z kolei silnik też jakoś zawalony olejem nie jest..Oddałem do mechanika-ponoc się zna.Napisze co wyszło z tym creative technology.choc powoli tracę cierpliwość to komfort jazdy tym modelem jest dla mnie nieoceniony.
Powrót do góry
Jaroslaw82

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen C5 break 2.0 HDI 2001r
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 14 Lut 2017, 15:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 mk1 2.2hdi bierze olej,gaśnie na ciepłym silnikuW


Cytat:
powoli tracę cierpliwość


Po prostu trafiłeś na zużyty / źle serwisowany egzemplarz...

Ja mam drugą c5tkę ( a miałem wiele aut różnych marek) i nie pozwolę na nią powiedzieć złego słowa...

Cały sekret tkwi w dbałości i odpowiednim serwisowaniu i tyle.

Co do Twojego przypadku- skoro nie masz filtra cząstek stałych... i przy takim ubytku oleju auto nie kopci... to ja nie wiem, albo wyciek, albo masz jakąś istotę w misce olejowej która żywi się olejem...

Daj znać co ustalił mechanik...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

35 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System