Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 20:49
Temat postu:

Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Witam forumowiczów. Mam Xsarę N1 z 1998r. Ostatnio zauważyłem, że lampy świecą coraz słabiej. Widoczność zwłaszcza w deszczu to kilkanaście metrów. Zastanawiałem się jak poprawić ich wydajność. Miałem kilka sugestii od wymiany lamp na nowe choć oryginalne nie sa jeszcze zniszczone, wymianą samych żarówek na te typu +50% więcej światła i zamontowaniem gotowych zestawów xsenonowych dedykowanych jako zamienniki zarówek H7. Zestaw taki znalazłem na Allegro od około 80zł. Zastanawiam sie jednak czy takie żarniki nie będą oślepiały innych kierowców. Jakie jest Wasze zdanie. Jeśli ktoś korzystał z takiego rozwiązania będę wdzięczny za opinie i sugestie. Pozdrawiam
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Jak Policja złapię Cię z takimi to DR zabiorą, a przeglądu z nimi nie zrobisz. Zdecydowanie odradzam. Chyba, że zainwestujesz w lampy soczewkowe, spryski i samopoziomowanie.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 00:02
Temat postu:

Re: Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


krawiec524 napisał:
Zastanawiam sie jednak czy takie żarniki nie będą oślepiały innych kierowców. Jakie jest Wasze zdanie.


Będą oślepiały.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 01:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Przerabiałem podobny problem w Astrze G. Tylko homologowane żarówki z krótszym żarnikiem (+50, +70, itd). No i przy żarówkach typu "plus" dobrze jest mieć dodatkowe światła dzienne, bo te żarówki krótko żyją. Można zrobić odnowienie reflektorów, czyli polerowanie klosza i mycie odbłyśnika. Sprawdź sobie też instalację, bo możliwe że któreś styki są już zaśniedziałe (kostki, wyłącznik, przekaźnik), auto ma już swoje lata. Zmierz napięcie na akumulatorze i na kostce żarówki, w momencie gdy ta świeci. Sprawdź też ładowanie (alternator).
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w niektórych samochodach nie ma przekaźnika i wtedy styki w wyłączniku mogą powodować spadek napięcia. Wystarczy wtedy trochę zmodyfikować instalację, dokładając przekaźnik.
Wszystkie te zabiegi razem mogą dać całkiem przyzwoity efekt.
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 17:05
Temat postu:

Re: Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


krawiec524 napisał:
Zestaw taki znalazłem na Allegro od około 80zł. Zastanawiam się jednak czy takie żarniki nie będą oślepiały innych kierowców. Jakie jest Wasze zdanie.


Przepraszam, że tak prosto z mostu powiem: kierowcom którzy montują takie "ustrojstwa" powinno się zabierać samochody jako nie spełniające wymagań technicznych. Zestawy po 80zł. mało, że oślepiają (bo nie mają poziomowania automatycznego, które znacznie podnosi cenę), są często po prostu niebezpieczne dla instalacji (made in China-ryzyko zwarcia). Prosta logika podpowiada: żarnik xenona kosztuje ok. 150-250zł (jeden), a tu cały zestaw od 80zł? Cuda na kiju w naszym kraju.
Jak świecą Ci światła kiepsko musisz spróbować je zregenerować (w środku odbłyśniki, na zewnątrz polerowanie) lub wymienić na inne, np. nowe. Jak popytasz w firmach to koszt tego i tak przewyższy Ci "gotowe zestawy xenonowe dedykowane" (z nazwy)".
Proszę się nie obrażać, ale nie raz zdarza mi się być oślepianym na drodze przez inne samochody, które albo mają źle ustawione światła (koszt na stacji 15zł) albo właśnie zamontowane takie "zenony".
Pozdr..
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 17:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 18:25
Temat postu:

Re: Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


pavlo248 napisał:
krawiec524 napisał:
Zastanawiam sie jednak czy takie żarniki nie będą oślepiały innych kierowców. Jakie jest Wasze zdanie.


Będą oślepiały.



Ogólnie odradzam te zabiegi.
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Dzięki Koledzy za opinie. Pytałem na stacji diagnostycznej i przeglądu nie zrobię z takimi przeróbkami. Regeneracja reflektorów w moim modelu jest możliwa tylko od zewnątrz od 120 do 300zł za kpl. Ceny nowych lamp zamienników to około 300zł/kpl. Sam nie wiem co lepsze ???
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 20:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


xsara ma coś takiego że jak żarówki już są słabe lub starsze lub jedna się przepali to światła zaczynają przygasać, wymień obie żarówki na nowe, polecam hella za 8zł z allegrubo jak to nie pomoże to dopiero zacznij kombinować z palnikami itd. nowe żarówki zawsze pomagają.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


krawiec524 napisał:
Dzięki Koledzy za opinie. Pytałem na stacji diagnostycznej i przeglądu nie zrobię z takimi przeróbkami. Regeneracja reflektorów w moim modelu jest możliwa tylko od zewnątrz od 120 do 300zł za kpl. Ceny nowych lamp zamienników to około 300zł/kpl. Sam nie wiem co lepsze ???


Jeżeli te lampy masz od nowości to niestety są już wiekowe i swoje prawa mają. Nie zgadzam się z przedmówcą, że pomoże wymiana żarówki (na nowe, może nieco mocniejsze). Testowałem to kiedyś w swojej Maździe (z 2003r., lampy soczewkowe), jak miała 10lat- nie pomogło (w dzień czy noc jeszcze OK ale przy zmierzchu czy opadach deszczu-było nieciekawie). Kupiłem nowe lampy "DEPO" przód i zamieniłem- wytrzymały dwa lata i świeciły kiepsko (tuż po gwarancji się zaczęło drastyczne pogorszenie). W jednej nawet styki w złączce się zaczęły przepalać (a od zewnątrz nawet zmatowienia nie było na nich). Wyrzuciłem je i zregenerowałem swoje, poprawa jest. Jak kolega chce-jak zamienniki to dobre, a nie koniecznie najtańsze. Jak chcesz regenerować to upewnij się, że będziesz miał zdecydowaną poprawę (moim zdaniem na pewno). Szukałeś używek ale np z młodszego egzemplarza? (choć tu nie wiadomo ile się paliły, a tak masz jak nowe). Zawsze to lepiej mieć swoje części z samochodu.
A nie orientowałeś się ile np. kosztują oryginalne? Może cena nie będzie powalająca. Moim zdaniem dobre światła w samochodzie to podstawa bezpieczeństwa. W deszczu czy po ciemku na nieoświetlonej drodze można nawet nie z własnej winy np. kogoś potrącić. Na tym akurat nie powinieneś zbyt oszczędzać.
Pozdro...
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 18:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


co ma mazda do citroena, miałem xsare i wiem co się dzieje jak przygasają światła, a mazda i brak wiedzy nie powinna mieć tu miejsca i pchać się na siłę. Lamp się nie wymienia ani nie regeneruje jak światła przygasają! pozdrawiam
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
mar-g1

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C5 x7 Tourer 2.0HDI 163KM Excl. hydro/auto.
Piwa: 4/5
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Jak przygasają co jakiś czas, to coś z nimi nie halo ale jak świecą coraz słabiej i słabiej......to są do wymiany (niezależnie od marki samochodu drogi "magdaboom"). Starość dopada również sprzęt, np. klosze lam, które chyba nie są z przezroczystego szkła?
Twoje stwierdzenie, że lamp się nie wymienia ani nie regeneruje to żadna rada a jeżeli wiesz co w trawie (citroenie założyciela wątku piszczy) to podziel się tą wiedzą. Na pewno "krawiec 524" i inni (w tym ja) się ucieszą. A tak- wpadłeś na chwilę ze swoją mądrością i nic z tego nie wynika..
Pozdr.
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Wymiana żarówek H7 na xsenony-czy warto?


Witam, koledzy dziękuje za rady. Sprawdzałem ceny nowych oryginalnych lamp. Trudno dostać oryginały w dobrej cenie a zamienniki dobrej jakości to wydatek co najmniej 200zł za sztukę. Na chwile obecną znajomy lakiernik wypolerował mi szkła ( w " profesjonalnym " warsztacie krzyknęli mi od 120 do 250 zł za kpl. ). Do tego zamówiłem lepsze żarówki "Philips +50%". Jak nie będzie poprawy to wówczas będę myślał o wymianie na nowe lampy. Nie miałem jeszcze okazji przetestować jak świeca lampy w deszczu jak założę nowe żarówki to dam znać czy było warto.
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System