Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) c8 xenon problem z jedna lampą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yogiz

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: c8 2.2 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 00:43
Temat postu:

c8 xenon problem z jedna lampą


od kilku godzin ślęcze przed klawiaturą i szukam rozwiązania ale znaleźć nie moge więc zwracam sie z pomocą do was może coś poradzicie co mam robić.
niedawno nabyłem c8 i mam problem z xenonami, prawa początkowo świeciła strasznie do góry i nie działała na automatyczny test po uruchomnieniu auta, natomiast lewa działa test po włączeniu ale bardzo wnerwiająco mruga delikatnie a po kilku minutach wylącza się i włącza samoczynnie po kilku razach gaśnie na amen, po wyłączeniu świateł i włączeniu po jakimś czasie pali sie znowu i nadal delikatnie mruga, wydaje mi sie że już się kończy powoli ale dla pewności chciałem zamienić same żarówki żeby wykluczyć inne rzeczy, niestety w temperaturze -10 stopni udało mi się tylko wyciągnąć żarówke lewą i po wyjęciu jej patrząc na wnętrze reflektora opadło o jakies 2-3 cm w dół po wsadzeniu żarówki na miejsce i włączeniu świateł lewa w dalszym ciągu sie poziomuje a prawa ni drgnie tyle że teraz świeci 5m przed auto. czy bardziej celować w lokalizacji problemu w mechanice pampy wewnątrz czy coś innego bo czujniki na moje bedą dobre bo lewa sie poziomuje a prawa nie. Nie zamieniłem wkońcu żarówek bo zmarzłem jak nie wiem co i jutro chce za to sie zabrac od podłączenia auta pod kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy. I jeszcze co zaobserwowałem to że gdy zakładałem żarówkę calę wnętrze lampy jest dość lużnie można tym swobodnie ruszać góra/dół jak i lewo prawo.
obstawiam mechanike lampy ale przeraża mnie zdejmowania całego zderzaka w tej temperaturze,
i co może być z lewą stroną? czy to faktycznie objaw końca żarnika czy coś innego

prosze o podpowiedzi
Powrót do góry
kober8

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C4 EXCLUSIVE benzyna 2.0 16V 138 KM 2005
Piwa: 6/4
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 01:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) c8 xenon problem z jedna lampą


Witaj kolego, moim zdaniem po pierwsze: migotanie światła to objaw końca żywota żarnika.Pamiętaj wymieniamy komplet. Przetestowałem to w moim c4 . Natomiast jeżeli chodzi o pozycjonowanie ksenona to masz racje czujnik jest ok.przyczyną jest lampa. Podejrzewam ze był jakiś dzwonek. Sama lampa ma być sztywno osadzona. Żadne jej elementy ani zewnętrzne ani tym bardziej wewnętrzne nie mają sobie luźno latać. Podejrzewam że jest uszkodzona i dlatego soczewka się nie ustawia . To moja luźna sugestia być może się mylę ale chyba czeka Cię wymiana lampy.
_________________
Kto szybko jeździ.....tego potem wolno niosą
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) c8 xenon problem z jedna lampą


Spróbuj jednak zamienić miejscami żarniki. Jeżeli problem występuje ciągle - lampa lub sama przetwornica.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
yogiz

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: c8 2.2 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) c8 xenon problem z jedna lampą


dzieki bardzo za odpowiedz, faktycznie po wyjęciu żarnika kuleczka cała zamglona więc wymieniłem (narazie jedną bo druga wygląda na nówke), a jeśli chodzi o lampę to sprawdziłem endoskopem i wewnątrz lampy jest pęknięte mocowanie chyba od silniczka i widoczne ślady że ktoś nie umiejętnie to kleił. gadałem ze szpecem od regeneracji lamp i stwierdził że nie warto naprawiać tylko wymienić na nową ale samą obudowe bo reszta igiełka.

jedno odfajkowane to nastepny problem mam ale to w innym dziale Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System