Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ayek07

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 21:52
Temat postu:

Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Witajcie,
mam problem z fotelem kierowcy.

Żona przesunęła fotel maksymalnie do przodu i nie można go cofnąć. Podnoszę do góry mechanizm przesuwu, ale fotel jest zablokowany i nie drgnie nawet na centymetr. Sprawdzałem, czy coś nie wpadło, ale ciężko jest coś dojrzeć.

Macie może jakiś pomysł, jak sobie z tym poradzić? Gdybym miał odsłonięte przednie mocowanie fotela, to bym go zdemontował i zobaczył co i jak. Ale w tej sytuacji nie wiem, co można z tym zrobić.

Może da się jakoś zdjąć plastikowe osłonki u dołu fotela? Może wtedy łatwiej sprawdzę, czy coś nie blokuje przesuwu. Wiecie może jak to zdemontować?
Ma ktoś może instrukcję serwisową do tego?

Pomocy, please, bo nie da się tak jeździć.

C4 Grand Picasso Ex. 2011r.
_________________
Pozdrawiam
A.
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Co prawda nie mam doświadczeń z takim autem jak Twoje, ale podobny przypadek miałem w renówce. Tak jak u Ciebie po dojechaniu fotelem (zwykły) na max do przodu, nie można go było cofnąć (zablokował się). Poradziłem sobie tak.... posadziłem żonę na fotelu i kazałem ciągnąć za rączkę pod fotelem do góry (tak jak do odblokowania) a sam usiadłem z tyłu i bardzo mocno nogami popchnąłem fotel (siedzisko) do przodu i mechanizm puścił Razz Może i u Ciebie pomoże.... Powodzenia
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
sawka9

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 picasso grand 1.6 vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2017, 16:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


@andre66.66. Poradziłeś sobie z tym problemem???? Mam to samo u siebie i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Nie 19 Lut 2017, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


No tak jak pisałem. Żona na fotel a sam usiadłem z tyłu za nią (na tylnej kanapie). Kazałem ciągnąć za uchwyt odblokowania (do góry) a sam nogami dopchnąłem siedzisko jeszcze do przodu, żeby dźwignia wyszła z kanałka na prowadnicy. U mnie się udało, ale zaznaczam że to była Renówka. Powodzenia
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Pon 20 Lut 2017, 10:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Tylko żona nie może ważyć więcej niż 55 kg , w innym przypadku potrzebny będzie kulturysta Very Happy
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Lut 2017, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 15:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


I mnie złapał ten problem.Macie moze jakies inne metody na rozwiazanie tego problemu?
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Niestety do tego problemu zostaje chyba jedynie rozwiązanie siłowe.

Nie pamięta praktycznie zadek użytkownik by przesmarować po zimie prowadnice foteli.

Zobacz czy nie masz gdzieś zagiętej prowadnicy
_________________
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 15:04
Temat postu:

Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Witajcie.
Miałem ten sam problem od jakiegoś półtorej roku. Zwyczajnie z braku czasu temat odłożony w czasie ponieważ fotel zablokował się w takiej pozycji że ja miałem ciut za ciasno a żona idealne miejsce za kierownicą. Jednakże z nadejściem nowego 2018 roku przyszedł czas na nowe wyzwania i plany. NP. plan usunięcia zablokowanego fotela kierowcy.
Z racji tego że cytrynka ma dopiero 120tkm przelotu i nie jest po żadnym dzwonie ani nie była nigdy wyciągana ani spod pociągu ani z jeziora lub rzeki postanowiłem wyeliminować wszelkie kwestie uszkodzeń mechanicznych.
Na początku zdemontowałem całkowicie dolny plastik osłonny lewej strony fotela kierowcy. Następnie zdemontowałem częściowo plastik dolny prawej strony fotela kierowcy do tego stopnia że można w miarę swobodnie obserwować prowadnicę siedzenia (aby całkowicie zdemontować prawą dolną osłonę niestety trzeba zdemontować cały tunel środkowy a na to nie miałem już czasu).
Po wstępnej weryfikacji okazało się że prawa prowadnica (ta z gorszym dostępem wizualnym) jest sprawna a problemem jest zablokowana prowadnica lewa.
Uważam że wszelkie rozwiązania siłowe sugerowane na forum są z samego ich pochodzenia bezsensowne ponieważ niezależnie jaka by nie była przyczyna zablokowania prowadnicy najszybciej mogą doprowadzić do jej całkowitego i nieodwracalnego zniszczenia (pomijając oczywiście fakt uszkodzenia prowadnicy podczas wypadku lub poprzez korozję wynikającą z przyczyn powodziowej przeszłości pojazdu).
W tej sytuacji zdecydowałem się przyjąć postawę że prowadnica została zablokowana przez jakieś ciało obce (na forum pojawiła się informacja że ktoś miał zablokowaną prowadnicę kamieniem a że moja cytryna jest strikte samochodem rodzinnym w którym są przewożone trzy córeczki w wieku od3 lat do 5 lat więc.... nauczony życiem już wiem że wszystko jest możliwe.....nawet najbardziej absurdalne zjawiska trzeba brać pod uwagę...).
Najpierw cała prowadnica została dokładnie potraktowana środkiem penetracyjnym WD40. Następnie zaopatrzyłem się w elektrodę otuloną ER325 i włożyłem ją od przodu w prowadnicę pomiędzy dolną większą stałą jej część a górną mniejszą ruchomą część.....i jak się zdziwiłem..... kiedy do tyłu z prowadnicy wyjechał...... długopis .....
WIĘC zawsze wszystkie opcje trzeba wziąść pod uwagę zamiast od razu jechać i płacić grube pieniądze naszym kochanym mechanikom.
Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego dosiego i bogatego 2018 roku!!!
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dziobolek

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 1,6/115 e-HDi 2015
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 06 Wrz 2018, 22:41
Temat postu:

Re: Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Witam jako nowy i pozdrawiam.

Syynu napisał:
Witajcie.
... ...
Po wstępnej weryfikacji okazało się że prawa prowadnica (ta z gorszym dostępem wizualnym) jest sprawna a problemem jest zablokowana prowadnica lewa.
Uważam że wszelkie rozwiązania siłowe sugerowane na forum są z samego ich pochodzenia bezsensowne ponieważ niezależnie jaka by nie była przyczyna zablokowania prowadnicy najszybciej mogą doprowadzić do jej całkowitego i nieodwracalnego zniszczenia (pomijając oczywiście fakt uszkodzenia prowadnicy podczas wypadku lub poprzez korozję wynikającą z przyczyn powodziowej przeszłości pojazdu).
W tej sytuacji zdecydowałem się przyjąć postawę że prowadnica została zablokowana przez jakieś ciało obce (na forum pojawiła się informacja że ktoś miał zablokowaną prowadnicę kamieniem a że moja cytryna jest strikte samochodem rodzinnym w którym są przewożone trzy córeczki w wieku od3 lat do 5 lat więc.... nauczony życiem już wiem że wszystko jest możliwe.....nawet najbardziej absurdalne zjawiska trzeba brać pod uwagę...).
Najpierw cała prowadnica została dokładnie potraktowana środkiem penetracyjnym WD40. Następnie zaopatrzyłem się w elektrodę otuloną ER325 i włożyłem ją od przodu w prowadnicę pomiędzy dolną większą stałą jej część a górną mniejszą ruchomą część.....i jak się zdziwiłem..... kiedy do tyłu z prowadnicy wyjechał...... długopis .....
WIĘC zawsze wszystkie opcje trzeba wziąść pod uwagę zamiast od razu jechać i płacić grube pieniądze naszym kochanym mechanikom.
Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego dosiego i bogatego 2018 roku!!!


Podziękował bardzo - pomogło.
Po użyciu szprychy rowerowej wyjechał pisak - fotel odblokowany Very Happy

https://photos.app.goo.gl/d1nXX4bWvV4DtWhMA
Powrót do góry
szary_lukasz

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsk Podlaski/podlaskie
Posiadane auto: C4 Picasso, 1.6 benzyna+gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2021, 14:30
Temat postu:

Zablokowany fotel kierowcy


Prawda tak jak u kolegi wcześniej zablokowany był fotel kierowcy. Zajrzałem w prawa prowadnice zobaczyłem połyskujący długopis. Zagiętym drutem delikatnie zahaczając za długopis wyciągnąłem go do tyłu w stronę foteli pasażerów. Długopis blokował prawy mechanizm odblokowujący ząbki na prowadnicy.
Powrót do góry
Bizzz

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby, UK
Posiadane auto: GC4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sie 2021, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zablokowane przesuwanie fotela kierowcy


Dziękuję serdecznie za pomoc i wskazówki bo tak jak u poprzedników, z prowadnicy wyjechała kredka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System