Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Silnik 2.0 HDI 136KM + filtr z silnika HDI 2,2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dezerter68

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kowary
Posiadane auto: C8 2010 + Jumpy 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 01:04
Temat postu:

Silnik 2.0 HDI 136KM + filtr z silnika HDI 2,2


Szanowni Forumowicze
Myślę że to ciekawy przypadek, kupiłem Citroena C8 2010r z silnikiem 2,0HDI 136KM RHR
Auto było po kolizji, na szczęście niegroźnej (uszkodzony bok-poduchy całe), jednak razem z chłodnicami handlarz wymienił pas przedni i założył od .... starszego modelu 2,2 HDI. Wszystko niby działa, co ciekawe ni pojawiają się błędy, ale jest tam dziwny filtr powietrza z jakąś chłodniczą w środku (oznaczenie filtra jaki tam był ELP 3314), od chłodniczki wychodzą wyjścia na....intercoler - sadze po tym że od niego jest zaślepione wyjście. Nie wiem też czy przepływomierz 5WK9 7002 jest właściwy. Mam pytanie, co Państwo radzicie, zostawić to co jest czy zmienić, a jeśli tak to czy wszystko tzn, cały przedni pas, czy tylko np. obudowę filtra powietrza, a może zrobić taki "klon" łącząc intercooler z tą chłodniczką, tylko nie wiem jak i po co. Pozdrawiam z już zaśnieżonych gór.
_________________
warto jest być w porządku Smile
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
bronsonboss

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C8 2.0HDi 136KM 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Silnik 2.0 HDI 136KM + filtr z silnika HDI 2,2


będę miał chwilę to postaram się fotki porobić i podesłać. Mam C8 2.0 HDi z silnikiem RHR u mnie wygląda że wszystko z przodu jest fabryczne. jak potrzebujesz jakichś informacji jak powinno być to daj znać..
bronsonboss@gmail.com
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 09 Kwi 2018, 15:11
Temat postu:

Re: Silnik 2.0 HDI 136KM + filtr z silnika HDI 2,2


Dezerter68 napisał:
Szanowni Forumowicze
Myślę że to ciekawy przypadek, kupiłem Citroena C8 2010r z silnikiem 2,0HDI 136KM RHR
Auto było po kolizji, na szczęście niegroźnej (uszkodzony bok-poduchy całe), jednak razem z chłodnicami handlarz wymienił pas przedni i założył od .... starszego modelu 2,2 HDI. Wszystko niby działa, co ciekawe ni pojawiają się błędy, ale jest tam dziwny filtr powietrza z jakąś chłodniczą w środku (oznaczenie filtra jaki tam był ELP 3314), od chłodniczki wychodzą wyjścia na....intercoler - sadze po tym że od niego jest zaślepione wyjście. Nie wiem też czy przepływomierz 5WK9 7002 jest właściwy. Mam pytanie, co Państwo radzicie, zostawić to co jest czy zmienić, a jeśli tak to czy wszystko tzn, cały przedni pas, czy tylko np. obudowę filtra powietrza, a może zrobić taki "klon" łącząc intercooler z tą chłodniczką, tylko nie wiem jak i po co. Pozdrawiam z już zaśnieżonych gór.


Chłodnica z chłodniczką spalin jest ze starego silnika 2,2 hdi, gdzie były 2 przepustnice na dolocie i w czasie wypalania fapa powietrze dolotowe omijało IC i ogrzewało się w tej chłodniczce, aby podnieść temperaturę spalin. W nowszych silnikach 2,0 hdi z fapem nie ma już tej chłodnicy oraz chyba ten drugi kolektor dolotowy jest zaślepiony, więc nie musisz nic tam podłączać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System