Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soczek721

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 171
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nisko
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 16V 2009 + LPG
Piwa: 1/14
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 13:58
Temat postu:

Wyciek plynu lds


Witam Dzis jak by bylo malo problemow zauwazylem ubutek plynu lds z zawieszenia Plama jest centralnie na srodku silnika a pokladniej w jego tylnej czesci Pomozcie z czego moze kapac ??
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Na odległość nikt nie pomoże.Na wysokości tylnej kanapy jest cała magistrala od hydro.Może kapać z każdej tam rzeczy.Dwie sfery i mnóstwo węży i połączeń.
Trzeba się schylić i popatrzeć.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
soczek721

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 171
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nisko
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 16V 2009 + LPG
Piwa: 1/14
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


To az tak daleko nie kapie Jest to na wysokosci konca tak zwanego pampersa
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 13:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Płyn może ściekać po osłonie, więc wyciek może być w wielu miejscach. Nikt nie jest jasnowidzem i musisz oglądnąć dokładnie od spodu. Odkręć osłonę i wjedź na kanał. Innego wyjścia nie ma. Nie jeździj z wyciekiem, bo możesz wykończyć pompę.
Powrót do góry
Zawadz

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c5 x7 2013r 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 00:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Witam. Nie pomogę w kwestii wycieku bo sam potrzebuje pomocy. Dlatego podłączam się też po temat. Niedawno stalem się posiadaczem c5 III z hydroaktiv no i dlugo się nie nacieszylem. (I po co mi to było). Przedwczoraj żona wrocila wieczorem i zauwazylem podejrzenie nisko zawieszenie. Probowalem ruszyc do góry i nic. Wczoraj spr poziom Lds. Zbiornik pusty. Kupilem dzis i dolalem Lds ok 1.5 litra (ok 1 cm poniżej sitka). Zacząłem odpowietrzać zgodnie z instrukcjami na forum. Nic nieruszalo wiec dalem powietrze na zbiorniczek Lds i od razu ruszyło. Na poczatku powoli i ni do końca ale po kilku podniesieniach i w dół zaczęła byc dobrze. Wysiadlem z c5 i patrzylem jak podnosi. Myślę jest ok. Nagle patrzę a tu przy lewym kole z tyłu plyn na podłodze spora plama ok pół litra. Wyłączyłem opuszczanie, zaczęło lać się ciurkiem wiec wszystko wylaczylem. Zdjąłem koło i sfera, przewód i wszystko w około mokre ale przecieku nie zlokalizowałem, podejrzewam przewód. Ale co się stało. Czy to ja coś zepsulem? Proszę o rady bo nie wiem od czego zacząć. W okolicy chyba nikogo co by znał się na hydro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 00:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 01:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Zdjąłeś koło i odkręciłeś sferę?
Musisz namierzyć wyciek przez obserwację. Innego sposobu nie ma. To nie jest skomplikowane i węże wymienia się dość prosto. Trzeba tylko robić to czysto i solidnie, bo ciśnienia są tam olbrzymie.
W tej wersji C5 ciężko cokolwiek zrobić bez interfejsu Lexia. Nawet poziomu LDS nie da się sprawdzić bez tego, bo zbiornik jest czarny. Jeżeli wlejesz do sitka, to po obniżeniu zawieszenia rozwali zbiornik. Nawet jeżeli poziom będzie do sitka przy najniższym ustawieniu zawieszenia, to i tak będzie za dużo co najmniej o 0,7l.
Powrót do góry
Zawadz

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c5 x7 2013r 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 09:08
Temat postu:

Wyciek lds


Sfery nie odkręciłem. Jak podnioslem tył żeby odkręcić koło i zajrzeć od spodu to przestalo lecieć. Nie mam kanału wiec trochę ciężko to obserwować. Wydaje mi się ze bez podnośnika kolumnowego nic się tam nie da zrobić bo wszedzie ciasno. Nadal nie wiem czemu tak się stało wydaje się że wszystko robiłem jak należy.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Musisz namierzyć wyciek. Co tam jest mocno uszkodzone jeżeli się leje.
Podczas pracy przy zawieszeniu hydro lepszy jest kanał lub podnośnik z najazdem (podobny jak do geometrii), bo często jest potrzeba aby samochód stał na kołach. Jeżeli podniesiesz, to nie będzie w układzie ciśnienia i wyciek się nie ujawni.
Jeszcze jedna ważna sprawa: nie sprawdzaj poziomu LDS tak jak w wersji mk1 i mk2. W mk3 potrzebna jest lexia lub jakieś kombinacje z odsysaniem. Jeżeli nalejesz tak jak w starszych wersjach, to będziesz miał co najmniej 0,7l za dużo, a to może doprowadzić do pęknięcia zbiornika lub rozszczelnienia gdzieś po stronie niskiego ciśnienia.
Powrót do góry
Zawadz

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c5 x7 2013r 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 19:50
Temat postu:

Wyciek lds


To że w x7 jest inaczej ze spt poziomu ldsi dolewką to już wyczytałem wcześniej. Zastanawiam się tylko caly czas skad nagle ten wyciek i to tak duży nie jakieś tam pocenie się a tydzien wcześniej było jeszcze suchutko? Jutro trzeba działać a miało być tak pięknie.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek plynu lds


Spokojnie, to nie takie straszne. Podzespoły są niedrogie. Trzeba tylko namierzyć wyciek. Gdyby to był inny samochód z zawieszeniem tego typu, np Mercedes lub VW Tuareg, to naprawa kosztowała by pewnie tyle co cała taka Cytryna. Jak dobrze pójdzie, to wymienisz jakiś wężyk za kilkadziesiąt złotych. Nawet jeżeli to siłownik, to koszt kilkaset złotych.
Powrót do góry
Zawadz

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c5 x7 2013r 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2016, 11:02
Temat postu:

Wyciek lds


Witam. Narazie po problemie. Okazało się że to przewód od rozdzielacza do amortyzatora lewego. Było trochę zabawy i auto stało tydzień a sprzwa naprawdę głupia. Przeciek byl nie na zakuciu węża ale na stalowym zakuciu mocowania do amorka. Zespawalem i chodzi (narazie). Ciężko znaleźć taki przewod w uzywkach ale oczywiście jak już zrobiłem to trafil się więc wziąłem na wszelki wypadek -100 zł. Nowy w serwisie -729zl.
Dzięki serdeczne za chęć pomocy. Może ktoś pomoże mi z obsługą Rneg2 oczywiście w innych tematach forum. Noe wiem czemu nie wiem czemu jedna funkcja (parametry samochodu) jest nieaktywna.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System