Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pjastrzab

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PARIS
Posiadane auto: C4 PICASSO
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Paź 2016, 22:34
Temat postu:

silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


Witam
Zacznę od początku wczoraj rano ruszyłem i po kilku metrach wyskoczyły błędy esp Abs skrzyni biegów. po zgaszeniu i odpaleniu błędy znikł y po kilku kilometrów sytuacja się powtórzyła plus błąd depolution.
Po dojechaniu do pracy auto zostało na parkingu. Wieczorem przy probie wyjechania z parkingu kolejny wysyp błędów i auto już nie ruszyło silnik pracuje ale nie mogę włączyć biegu do tego po wyjęciu kluczyka nadal silnik pracuje po minucie gaśnie ale nie mogę już go odpalić
Po ściągnięciu klem auto odpala i po 10 sekundach wyskakują błędy i nie mogę załączyć żadnego biega przy próbie z gaszenia dalej auto chodzi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki przy czym wszystko inne gaśnie wyświetlacz i kontrolki
Po podłączeniu do lexi wyskakuje mnóstwo błędów najdziwniejsze jest to ze jak auto nie chce odpalić jest brak komunikacji z ecu. nie miałem zbyt dużo czas na testy. Jeszcze jedno jak już auto odpalę i wyskoczą błędy i nie mogę włączyć biegów tak po 3 4 minutach komunikaty o błędach przestaje się wyświetlać mogę włączyć biegi i normalnie zgasić samochód

Citroen c4 Picasso 1.6 hdi mcp 200 tys km
Wszystkie sugestie mile widziane dzięki z góry
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


Regulator wysokiego cisnienia paliwa odpowiada miedzy innymi za gaszenie diesla. Objaw pracującego silnika po wyjęciu kluczyka miałem jak spadła mi wtyczka z tego regulatora natomiast zanim się kapnalem diagnoza aso brzmiała "regulator wysokiego ciśnienia paliwa do wymiany" (a jednak się obyło bez wydatków)
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
pjastrzab

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PARIS
Posiadane auto: C4 PICASSO
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


Regulator jak najbardziej tylko ze regulator po wyjęciu kluczyka to moze kilka chwil a nie 1 minute chyba ze się mylę.
Druga sprawa to to ze po takim zgaszeniu nie mogę odpalić nawet rozrusznik nie kreci do tego lexia nie może sie połączyć z ecu a inne kalkulatory sa widoczne
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


no to wyjmij wtyczki z komputera silnika i zajrzyj w ich piny, może zgniły (zielona korozja). u mnie musiałem wymienić jedną wtyczkę po tym jak zaczęła głupieć temperatura silnika i czujnik poziomu oleju, tak spuchły piny że nie dało się ich wyciągnąć. po wymianie auto jak złoto
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
pjastrzab

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PARIS
Posiadane auto: C4 PICASSO
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


Dzisiaj miałem troszkę czasu więc po sprawdzałem masy wszystkie bezpie koczniki i dalej bez zmian. Połączyłem lexie i zacząłem testy w bsi kluczyk jest jak powinien immobilizer też ecu też. Jedyne to to że napięcie akumulatora to 12.2 v .
Z z ecu nie mogę się w ogóle połączyć
Z innymi kalkulatorami w których są błędy mogę się połączyć ale w czasie testów cały czas jest problem z komunikacją.
Wygląd to tak jakby non stop był problem z zasilaniem ecu i innych kalkulatorów .
Dlatego moje 1 podejrzenie padło na bsm mogę podmienić na inny ale ten drugi jest z c4 Citroena i nie wiem czy będzie pasował nie chce koledze czegoś spalić.
2 podejrzenie to słaby akumulator podłączalem z drugiego samochodu ale to nic nie daje
Samochód jak już odpale to na początku nie mogę go zgasić bo po prostu dalej pracuje jak go zostawię na dłużej to komunikaty przestają się wyświetlać mogę włączać biegi zapalają się światła w trybie skandynawskim. I przede wszystkim mogę zgasić silnik.

3 podejrzenie to padniete ecu
Z. 10 razy już rozbieralem i rozpinalem wtyczki ecu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pjastrzab

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PARIS
Posiadane auto: C4 PICASSO
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) silnik nadal pracuje po wyjeciu kluczyka


dobry wieczór
Wiec problemów ciąg dalszy
Auto praktycznie nie odpala zaczęły sie problemy ze światłami nie ma sterowania klimatyzacji a na wyświetlaczu zapaliły się lampki jakie nie wiedzialem ze tam sa do tego brak wspomagania kierownicy.

Podłączyłem lexie zrobiłem test
po skasowaniu błędów na stale zostają


u1108 defekt komunkacji z kalkulatorem silnika
u1213 usterka informacji emitowanej przez kalkulator abs/esp albo fse hamulec postojowy
u1308 brak lacznosci z kalkulatorem sterującym silnikiem

podmieniłem bsm i dalej bez zmian

moze macie jakies pomysly
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC3

24 900

2015r.

84 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System