Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zamek drzwi przednich



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neospiro

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: citroen c4 picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 21:47
Temat postu:

Zamek drzwi przednich


Witam Wszystkich
Może zainteresuję kogoś moim problemem z zamkiem drzwi przednich lewych w c4 pocasso 2009r 1.6D. Samochód użytkuje moja żona, miała niedawno małą kolizję, ktoś wjechał w przednie lewe drzwi. Nie nadawały się do naprawy, więc zostały wymienione na surowe i przezbrojone w stare układy z wcześniejszych drzwi. Wszystko "chyba" działało poprawnie po wymianie drzwi, ale nie mam 100% pewności, bo od czasu naprawy pierwszy raz używałem tego samochodu tydzień temu. Stwierdziłem wtedy, że zamek nie działa właściwie. Po pierwsze po otwarciu samochodu pilotem rozkładają się lusterka i wszystko niby jest jak poprzednio - jednak już po chwili - nawet gdy są otwarte drzwi kierowcy, następuje samoczynne zamknięcie się centralnego zamka i złożenie lusterek. Drzwi po przejechaniu krótkiego odcinka automatycznie ryglują się - ta opcja jest zaprogramowana, jednak gdy od środka otwieram drzwi kierowcy, nie otwierają się zamki centralne pozostałych drzwi - poprzednio otwierały się automatycznie. Dodatkowo przy otwarciu drzwi kierowcy nie załącza się oświetlenie wewnątrz pojazdu. Jest jeszcze jedna kwestia, gdy zamknę drzwi kierowcy za pomocą klucza, to nie mogę ich otworzyć przy jego pomocy, muszę zaryglować zamek centralny pilotem i dopiero mogę je otworzyć tylko przy pomocy pilota. Może ktoś z użytkowników przeżył taki problem- bo na forum nic takiego nie znalazłem - i będzie znał rozwiązanie, to bardzo proszę o poradę - za co z góry DZIĘKUJĘ!
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zamek drzwi przednich


obstawiał bym uszkodzoną wiązkę kabli lub źle podpięte między drzwiami a kabiną ale może jest coś więcej.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
neospiro

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: citroen c4 picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zamek drzwi przednich


Dziękuję "magdaboom" za zainteresowanie tematem. Przed założeniem tematu na forum troszkę poszperałem na autozłomie i znalazłem takie drzwi z pełnym wyposażaniem. Właściciel był tak miły - za 50zł - że pozwolił mi na przeglądnięcie wszystkich podzespołów zamontowanych we drzwiach, jest tam bardzo ograniczony dostęp ale dość dobrze sprawdziłem to co było możliwe, zwłaszcza wiązkę przewodową, zauważyłem, że wszystkie przewody kończą się różnymi końcówkami i wtyczkami, raczej nie ma możliwości źle ich podpiąć lub zamienić. Przerwa w obwodzie wydaje mi się też mało prawdopodobna, ponieważ sterowanie zamka z pilota działa we wszystkie strony. Oczywiście nie jestem fachowcem i nie znam się zbyt dobrze na elektryce i nie mogę wykluczyć tego co podpowiadasz, jednak chcę jeszcze poczekać przed sekcją tych drzwi. Po dość długim zastanowieniu myślę, że to może być jakiś czujnik otwarcia drzwi, ponieważ kiedy otwieram drzwi kierowcy po odryglowaniu pilotem, nie zaświeca się oświetlenie w środku pojazdu, prawdopodobnie centralka zamka w ten sposób otrzymuje sygnał od drzwi, że kierowca wsiada i nie rygluje ich ponownie, jako to się dzieje w sytuacji przypadkowo odryglowanych drzwi. Nie mam wiedzy gdzie znajduje się taki czujnik, ani w jaki sposób jest uruchamiany, może ktoś z podpowie?? Bo przed pruciem drzwi chcę zgromadzić jak najwięcej informacji i rozeznać się w najprostszych możliwościach usunięcia przyczyny tych problemów. Biorę też pod uwagę uszkodzenie zamka lewych przednich drzwi lub nawet całego sterownika, ale muszę wyeliminować najprostsze usterki aby zabrać się za poważniejsze. Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź!
Powrót do góry
absbartek

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Citroen C4 hatchback 1.6 hdi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2020, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zamek drzwi przednich


Witam. Usterka zamka. Wytarła się krańcówka zamka. Dlatego często pojawiał się komunikat o otwartych drzwiach, przez co nie dało się zamknąć auta. Rozwiązania są dwa.
1) droższe, wymienić zamek, zamek kosztuje około 450zł
2) tańsze, przeciąć czerwony kabel przed wtyczka do zamka i zaizolować, jedyny minus to niezapalające się podświetlenie kabiny podczas otwierania drzwi
Powrót do góry
borisan

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2020, 14:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zamek drzwi przednich


Witam.
Podepnę się bo mam ten sam problem. Tylko u mnie nie wyświetla się żaden komunikat i drzwi otwierają się i zamykają z kluczyka tylko nie zapala się lampka w kabinie, nie działa czujnik łączonych świateł oraz drzwi się same rygluja po starcie.

CZy to problem zamka czy raczej wiązki??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Maj 2020, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System