Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painball

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Tipo SW 1,4 95 kuca
Piwa: 2/7
Wysłany: Sob 01 Paź 2016, 15:29
Temat postu:

Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)


Witam.

20 tyś. km temu wymieniałem tarcze i klocki przód (ATE - robią teraz na pierwszy montaż, bo po otwarciu pudeł w środku były nadruki ori Citroena Razz)

Wymieniałem w czwartek olej/filtry no i standardowo drobny przegląd. I prawie nie ma już klocków z przodu Shocked

Cytryna lekko nie ma bo jeździ w trójmieście na taksie ale ostro nie jeżdżę/mocno nie hamuję - nie ma czym 1.8 manual. W tych 20tyś km były 3 tyś km na urlopie - autostrady głównie. I jestem mocno zdziwiony, że tak szybko. Hamulce ładnie odbijają, kół nic nie trzyma. Faktem jest, że te ATE bardzo mocno pyliły w porównaniu do VALEO, które były gdy kupiłem samochód. Mechanik stwierdził, że zużycie możliwe. gdy 90% jeżdżę po mieście taką krową Razz

Do rzeczy. Udałem się do hurtowni w której zawsze robię zakupy z zapytaniem o dostępność produktów. I nie ukrywałem, że szkoda mi wydawać co 20tyś. km ponad 200 zł (ATE) na same klocuchy do przodu jak tak szybko się zużywają. Oczywiście pomijam chińszczyznę (Tomex/Verteile/inne g.... ) i zaproponował mi jakieś Włoskie - Maff. Podobno sporo sprzedają, nie ma z nimi problemów, reklamacji. No i nie są drogie 130 zł. Ktoś coś widział? Ktoś coś wie? Ewentualnie jakieś sugestie?

No i oczywiście jak to w naszych francuzach urwane od strony budy czujniki zużycia klocków. Pamiętam jak kupowałem auto to widziałem na którymś forum instrukcję / fix serwisowy z numerami części jak to ogarnąć i zrobić tak, żeby znowu się nie posypało tylko za cholerę nie mogę teraz tego znaleźć. Poratujecie? Smile
Powrót do góry
peewee1984

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI Exclusive 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 02 Paź 2016, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)


Ja zmienialen w tym tygodniu. Klocki kupilem TRW, bo w sklepie nic innego do tego modelu nie bylo. Auto ma elektryczny reczny wiec klocki na tyl 100 zl, a przednie 163 zl. Ile wytrzymaja to nie wiem, jak nie zapomnę to napisze przy kolejnej wymianie. Te które byly na aucie mialy logo citroena, ale strasznie brudzily felgi. Zobaczymy czy TRW bedzie lepsze. Co do czujnika, to też mam urwany kabel, ale nie mialem czasu go naprawić. Urwal sie zaraz przy tej kostce do laczenia wiec pewnie bede probowal to polutowac, lub zaloze inna kostke hermetyczna - ok 10 zl. Podlaczenie jest proste bo jeden kabel z czujnika laczysz z masa pojazdu, a drugi z przewodem z wiazki elektrycznej...
Powrót do góry
szefo11

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH 2.0 HDI 181 KM 2015r.
Piwa: 12/1
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 17:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)


u mnie przyszedł czas na klocki i tarcze do przodu i klocki na tył... że to chodzi o hamulce to pomyślałem sobie że kupię oryginalne... kupiłem w ASO w Goerlitz oryginały i są z firmy Galfer... w sumie nie wiem co to jest ale kupiłem to u nich normalnie na fakturę, założyłem i jak na razie hamulce ok, zauważyłem że bardzo mało pylą...

auto ściągałem z francji, i te klocki i tarcze co z niego demontowałem były też oryginalne ze znaczkiem citroena i pisało na nich Galfer
Powrót do góry
painball

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Tipo SW 1,4 95 kuca
Piwa: 2/7
Wysłany: Wto 11 Paź 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)


Update w temacie:

W intercars dałem się namówić na ceramiczne klocki Jurid White (573311JC). Niewiele droższe od ATE/Textara.

Niby powinny być trwalsze, a już na pewno nie będą pylić Wink

Zestaw: tarcze ATE/klocki Jurid/Zaciski ori.

Pierwsze wrażenia: Szybko się "dotarły". Zmian na lepsze ani gorsze przy hamowaniu nie odnotowałem. Nic nie piszczy. Nie puka. Zobaczymy jak będą się sprawować. Ostrej, agresywnej i autostradowej jazdy też nie uprawiam więc się nie wypowiem Wink
Powrót do góry
Tobiasz86

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rymanów
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 06:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Klocki przód - zużycie - marka? (I czujniki zużycia.)


painball minął prawie rok od zmiany klocków, powiedz proszę jak Ci się te Twoje ceramiki spisują.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 06:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pon 26 Lis 2018, 23:31
Temat postu:

( Citroen C5 ) Klocki - zużycie - marka?


Podobnie jak kolega painball, kilka miesięcy temu założyłem komplet klocków hamulcowych z okładzinami ceramicznymi do Citroena C5 II (przy okazji wymiany kompletu tarcz hamulcowych).

Moje wrażenia? -> Same pozytywy w przypadku defensywnej techniki jazdy Citroenem C5 przy codziennym pokonywaniu dużych odcinków drogi.
Żadnych pisków, pylenia, przywierania (po postoju), niszczenia tarczy, klocki nie wykazują nadmiernego zużycia.
Hamowanie Citroenem C5 II pod pełną kontrolą dla przeciętnego użytkownika.

To nowoczesna technologia zza Oceanu do której przekonuję się z każdym tygodniem jako kierowca francuskiego samochodu z komfortowym zawieszeniem.

To co mogę dodać - w mojej opinii - to lakierowane tarcze hamulcowe, które stanowią fantastyczne zestawienie -> miesiące mijają a tarcze nie rdzewieją.

Nie jestem nastawiony na wybór konkretnej marki, producenta, ale nowych technologii produkcji.
Być może warto rozważyć taką opcję? -> ja nie żałuję mojej decyzji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System