Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekz85

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowcz
Posiadane auto: Renault Mehane II 1,5 dci 2004rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Wrz 2016, 21:58
Temat postu:

Zakup berlingo


Witam wszystkich. Jak w temacie przymierzam się do zakupu Citroena Berlingo z silnikiem 2,0 hdi po 2003r.
Pytanie do was. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta, jego wady i zalety, jakie silniki posiadają dwumasę a jakie nie. Każda opinia się liczy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 09 Wrz 2016, 22:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Witaj na forum.
Moje zdanie, to szukaj lepiej w benzynie, a silniki z dieslami omijać szerokim łukiem, ponieważ, nie za wiele zaoszczędzisz kupują takie silniki, czyli 2.0 hdi.
A jak już, to zwracaj uwagi na stan kondycji silnika i najlepiej przed kupnem podłączyć pod komputer.
Co do blacharki, to warto dokładnie się przyjrzeć szczególnie na progi i wiele innych elementów, ponieważ, niektóre citroeny berlingo w tych rocznika mają mankamenty blacharskie. Lecz wart uwagi, szczególnie benzynowe.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 12:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Olej tą wypowiedź bo to osoba o słabej wiedzy na temat HDI i berlingo!
Transit 2 napisał:
Witaj na forum.
Moje zdanie, to szukaj lepiej w benzynie, a silniki z dieslami omijać szerokim łukiem, ponieważ, nie za wiele zaoszczędzisz kupują takie silniki, czyli 2.0 hdi.
A jak już, to zwracaj uwagi na stan kondycji silnika i najlepiej przed kupnem podłączyć pod komputer.
Co do blacharki, to warto dokładnie się przyjrzeć szczególnie na progi i wiele innych elementów, ponieważ, niektóre citroeny berlingo w tych rocznika mają mankamenty blacharskie. Lecz wart uwagi, szczególnie benzynowe.

berlingo ma świetne silniki HDI w szczególności 90KM. Niskie spalanie i bezproblemowa jazda to podstawa której często nie znajdziesz w toyocie z dieslem. Zawieszenie przednie jest świetne bo proste a części pasują z innych modeli peugeota i citroenów. Tylna belka może byś do regeneracji o czym mogą świadczyć skośne tylne koła. rdzewieje maska - nie progi! i w miejscu koła zapasowego ale nie jest to nagminne jak w passatach B6 czy touranach. Auto świetnie się prowadzi i amortyzuje lepiej niż konkurencyjne dostawczaki co zapewnie świetny komfort nawet na długiej trasie. minusy to małe fotele przednie które można wymienić na inne i niskiej jakości materiały ale nie zapomninajmy że to bardziej dostawcze auto niż rodzinne dlatego tak wygląda.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 15:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Cytat:
Olej tą wypowiedź bo to osoba o słabej wiedzy na temat HDI i berlingo!
Znawca się znalazł, szkoda tylko, że nie umiesz się przyznać. Co, swoje auto nie dasz rady sprzedać z tym silnikiem.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Ten "stary" 2.0HDI 8V jest praktycznie niezniszczalnym silnikiem.Występuje również bez koła dwumasowego,można po VIN sprawdzić.Ten silnik to rozwinięta jednostka juz legendarnego silnika 1.8/1.9 montowany w latach 80tych.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 18:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Transit 2 napisał:
Cytat:
Olej tą wypowiedź bo to osoba o słabej wiedzy na temat HDI i berlingo!
Znawca się znalazł, szkoda tylko, że nie umiesz się przyznać. Co, swoje auto nie dasz rady sprzedać z tym silnikiem.

Pozdrawiam.

Człowieku nie zaniżaj już poziomu na tym forum bo bzdury piszesz i się błaźnisz. Nie masz pojęcia o tych autach to się nie wypowiadaj!
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 11:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Cytat:
Człowieku nie zaniżaj już poziomu na tym forum bo bzdury piszesz i się błaźnisz. Nie masz pojęcia o tych autach to się nie wypowiadaj!
Miałem berlingo i partnerów kilka, tak więc nie mów mi o tych auta.
Pamiętaj, to że masz auto, to nie oznacza, że masz więcej wiedzy, bo więcej wiedzy mają Ci, co zmieniają auta i wiedzą jakie mankamenty mają każde auto, tak więc, nie pisz Ty mi bzdur.
Znam takich osób, którzy mówią, że nic się nie psuje, a że warsztacie auto stoi i czeka na naprawę, to i też mówią to samo.
Pozdrawiam.

Ps. Handlarzy znam, bo sam handlarzem jestem, lecz nie stosuję kłamliwe praktyki tylko po to, aby szybko sprzedać.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 17:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


"Transit 2" - po twojej wypowiedzi wiem od razu że nigdy nie miałeś z berlingo do czynienia ani z silnikiem hdi. nie potrzebuje dopisków typu kim jesteś i co miałeś bo znam się na tych autach na tyle dobrze że od ręki wiem że się nie znasz. Nie będę ci tłumaczył jaki silnik jest lepszy ani dlaczego bo każdy na forum to wie, wielokotnie pisałem ile robię kilometrów na jakim oleju i jak użytkować auto aby było fenomenalnie niezawodne więc żadne nagadywanie mnie nie przekona bo dobrze wiem co jakiemu cytrusowi dolega i gdzie rdzewieje. na handlarza mi nie wyglądasz bo nie wiesz gdzie rdzewieje berlingo. na znawcę też bo nie znasz się na HDI- tutaj polecam poczytać na ten temat jak najwięcej zanim znowu zaczniesz kit wciskać.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Cytat:
więc żadne nagadywanie mnie nie przekona bo dobrze wiem
Tak jak automat ma sprzęgło. Laughing Nie obraź się, ale taka prawda, że najmniej wiesz, a dyskutujesz, tak jakbyś był wielki znawca. Skoro twierdzisz, że ja takich aut nie miałem lub nie znam się na silnika hdi, to dalsza dyskusja nie ma jakichkolwiek sensu.
Natomiast, nazwa hdi, to jest tylko wyłączność PSA dział handlowy jej oznaczenia, bo każda marka, czy będzie to ford, bmw, audi, opel, fiat ma swoje oznaczenie, co właściwie na obecną chwilę, w wielu auta mają już takie same silniki i tylko zmieniona trochę zasady elektroniki. Tak jak wspomniałem, że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu ze względu na wyżej wymienione zdanie.

Natomiast, co do auta, to nadal zostaję przy benzynowym silniku, co jest mniej awaryjny niż diesel.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 15:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Transit 2 napisał:
Cytat:
więc żadne nagadywanie mnie nie przekona bo dobrze wiem
Tak jak automat ma sprzęgło. Laughing Nie obraź się, ale taka prawda, że najmniej wiesz, a dyskutujesz, tak jakbyś był wielki znawca. Skoro twierdzisz, że ja takich aut nie miałem lub nie znam się na silnika hdi, to dalsza dyskusja nie ma jakichkolwiek sensu.
Natomiast, nazwa hdi, to jest tylko wyłączność PSA dział handlowy jej oznaczenia, bo każda marka, czy będzie to ford, bmw, audi, opel, fiat ma swoje oznaczenie, co właściwie na obecną chwilę, w wielu auta mają już takie same silniki i tylko zmieniona trochę zasady elektroniki. Tak jak wspomniałem, że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu ze względu na wyżej wymienione zdanie.

Natomiast, co do auta, to nadal zostaję przy benzynowym silniku, co jest mniej awaryjny niż diesel.

Pozdrawiam.


Transit 2,poniżej masz cos do przeczytania,pózniej możesz poprawić(się poprawić) co napisałeś.Pozdrawiam Wink

http://czesci-samochodowe.net/co-jest-sprzeglo/
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 01:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Zakup berlingo


Cytat:
Transit 2,poniżej masz cos do przeczytania,pózniej możesz poprawić(się poprawić) co napisałeś.Pozdrawiam
Znów się nie popisałeś, przeczytaj uważnie cytat na, którym właśnie zacytowałem odnośnie do kolegi:magdaboom i z kumaj się z pierwszym moim zdaniem. Co kolega magdaboom wie, o co chodzi, a Ty niestety, nie dość, że nie na temat, to cytujesz w całości posty na, którym nie wiedząc, o co Tobie chodzi.

Pozdrawiam.

Ps. Przeczytaj dokładnie ostatni kolegi magdaboom post, to się kapniesz, o co chodzi.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

15 900

2010r.

235 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System