Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Stuki - Kompleksowa diagnostyka zawieszenia w SKP - możliwa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bigplik

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen, Xsara, 3d, 1.8, 1998
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 08:05
Temat postu:

Stuki - Kompleksowa diagnostyka zawieszenia w SKP - możliwa?


prosze o informację, czy na Stacji Kontroli Pojazdów obsługa jest w stanie kompleksowo sprawdzić zawieszenie w Xsarze czy też tylko pobieżnie bez dokładnej diagnostyki tylnej belki?

sprawdzałem na podnosniku luzy na kołach tylnej osi, nic nie ma, zawieszenie nie skrzypi, natomiast wydaje mi się, że xsara jest bardziej obniżona przy prawym tylnym kole niż przy lewym,
podczas jazdy dobrą drogą nie widzę problemów, zawieszenie w moim przekonaniu dobrze wybiera nierówności,
jednakże np. podczas jazdy w mieście kiedy pojawia się stara zniszczona droga, z jakimiś dziurami, zawieszenie dobija mi (najczęściej tylne) tak że słyszę stuki, w tym samym mieście, na tych samych drogach, innym autem - nie dzieje się nic takiego

czy warto przyjrzeć się belce czy też mogą to być amortyzatory (wygląda na to że są wymieniane od 1998),
no ale zastanawia mnie to obniżenie prawej strony,

czy w kwestii diagnostyki mogę udać się na SKP czy też tylko do wykwalifikowanego warsztatu w Citroenach,
czy też bardziej w kwestii belki?
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Stuki - Kompleksowa diagnostyka zawieszenia w SKP - możliwa?


Jeżeli koła stoją jeszcze w pionie to masz jedynie drążek skrętny do wymiany,oddaj auto na warsztat który specjalizuje się w naprawach tego typu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System