Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Dymienie na zimnym silniku- pomiary



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek9HX

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C4 3d (1.6HDI/9HX)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 19:03
Temat postu:

Dymienie na zimnym silniku- pomiary


Witam!
Od dłuższego czasu mam problem z cytryną 1.6HDI 9HX. Przy rozruchu na zimnym nierówno chodzi i zaczyna po chwili dymić (ok 30s). Jeździłem już do kilku mechaników i nie są w stanie mi pomóc. Wymieniowe wtryski, zregenerowana turbina, świece żarowe i filtry wymienione -brak poprawy. U znajomego ściągnąłem kilka pomiarów podczas rozruchu. Niestety nie dysponuje on najlepszym sprzętem i nie wszystko nie zapisało. Proszę o pomoc w znalezieniu usterki i interpretację wyników.
Pomiary-----> http://www.filedropper.com/pomiary16hdi9hx
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry
Maciek9HX

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C4 3d (1.6HDI/9HX)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 06:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie na zimnym silniku- pomiary


Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Zacznę od początku mojej męki z citroenem c4.
Kupiłem go 2.5 roku temu, przed zakupem sprawdzone wszystko w renomowanym warsztacie. Nawet nie wiem dokładnie po jakim czasie zaczął mocno dymić przy odpalaniu na zimnym (po kilkunastu godzinach postoju). Nie zwracałem uwagi na to , dopiero sąsiad kiedyś zapytał się czemu tak dymi przy odpalaniu. No i zaczęło się "naprawianie". Pojechałem do jednego warsztatu powiedzieli, że turbina do regeneracji (przy okazji wymienili wszystkie filtry, świece i przeczyścili EGR). Dalej nic nie pomogło -usłyszałem, że tak ma być i niczym się nie przejmować. Co 3-mce oddawałem do różnych mechaników żeby wykryli co jest nie tak. Samochód przeważnie siedział 2,3 dni i diagnoza "wszystko jest sprawne, tylko jeździć. Pół roku temu otworzyli nowy serwis bosha i pojechałem do nich -diagnoza wtryski -wymienili 3 wtryski na regenerowane -miesiąc był spokój, a później coraz gorzej, bosh nie widzi żadnego problemu z wtryskami i nie chcą się dalej zajmować citroenem.
Dalsze informacje:
Przebieg: 174 tys
Dym: przed wymianą wtrysków był niebieski o mocnym zapachu/ teraz jest jasnoniebieski słabo wyczuwalny.

Robiłem pomiary lexią z allegro. Nie zapisał mi się wykres z pomiaru ciśnienia paliwa, ale tam były widoczne skokowe zmiany, w rytm których silnik pracował (nierówno). Nie jestem mechanikiem i nie wiem co mam jeszcze sprawdzić. Z elektroniką radzę sobie dobrze.
Po południu powtórze pomiar z ciśnieniem paliwa i załączę wykres.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie na zimnym silniku- pomiary


Zdemontować wtryski i oddać do sprawdzenia,ewentualnie zrobić próbe przelewową.Jeżeli wtryski faktycznie bedą w normie to problem będzie leżał w pompie CR.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System