Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acton777

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Lis 2008, 17:47
Temat postu:

Czy warto kupić C5 \\\'05 za 30tys. PLN


Kombi, rok 2005, 2,0 benzyna, przebieg 118000 km, pełne wyposazenie bez skóry i alu. Homologacja na cięzarowy (kratka, 4 osoby). Ksiązka serwisowa, kupiony u polskiego dealera. Trochę poobijany (przytarty zderzak- do malowania, drzwi- klasyczne marketowe uszkodzenia) za 30000 PLN.
Czytałem, ze rozrząd najlepiej wymienić przy 120, jaki to koszt (muszę doliczyć do ceny auta), co jeszcze trzeba zrobić jakie to to koszty (np. przerejestrowanie na 5-os.)
Dzięki za pomoc
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 16:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


rozrząd to jakieś 1000 zł, najlepiej podjechać do aso i tam ocenić stan samochodu i jego koszty naprawy, przerejestrowanie na osobowy to koszt chyba nie większy niż 500 zł, ale dopytaj w urzędzie komunikacji
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
ptaq

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Południe
Posiadane auto: C5 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 14:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


ja bym sie 8 razy zastanowił zanim bym go kupił, ja kupiłem swój okazyjnie tzn odkupiłem od firmy w której pracuje, cena bardzo okazyjna była jak za rok 2004, pierwsze wrazenie super ale teraz juz emocje opadły i jak wsiadam do auta to tylko patrze czy wszystkie kontrolki zgasna czy cos bedzie z autem nie tak, dla mnie to auto jest wynalazkiem i nie kupiłbym go gdyby nie wspomniana okazja...nie wiem po co citroena jako jedyna firma zastosowała takiego typu zawieszenie same problemy zaczynajac od tego ze trzeba do serwisów ASO jezdzic bo mało który mechanik chce sie podjąc naprawy tego auta a wiadomo ile płaci sie w ASO , inni producenci nie maja takiego zawieszenia a i tak bardzo dobrze jeżdzi sie takimi autami , kupiłem i juz chce sprzedac moja cytryne 2004r 173tyś km 1.8 16v tanio bo chce sie jak najszybciej pozbyc tego wynalazku ..........
Pozdrawiam i przemyśl sprawe
_________________
PTAQ
Powrót do góry
aswojtas

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9

Posiadane auto: C5 3lV6Automat-Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


[quote="ptaq"]... nie kupiłbym go gdyby nie wspomniana okazja...[/quote]

Zgadzam się w 100%. Ja mojego kupiłem bo dałem się nabrać reklamom. Naiwniak ze mnie prawda?! No to teraz uważajcie bo Shitroen reklamuje swoja nowa C5 ze niby jest niemiecka :) Co za żenada! Francuzi wiedzą, ze ich auta to szajs wiec w reklamie podszywają sie pod Niemców. To coś tak jakby spółdzielcze zakłady mleczarskie "Pipidówka" zatrudniły jakiegoś Francuza jako ciecia na 1/32 etatu i reklamowały swoje sery, ze robione przez Francuzów.
No ale wróćmy do C5. Mam taką od 4 lat i wszystkim zainteresowanym odradzam. Oszczędźcie sobie rozczarowania i nerwów.
Zapraszam do bloga: http://www.shitroen.com/

Serdeczności,
Andrzej
Powrót do góry
ilian

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: citroen c3 exclusive, 1.2 VTI automat, 2014
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 21:29
Temat postu:

KŁAM


Idea a ja się nie zgadzam z moimi przedmówcami.... mam c5 w dieslu 2.0 w automacie i jakos przez 140 000 nic mi się nie stało... kontrolki gasną... nic się z pneumatyką nie dzieje... trzeba tylko stosować się do zaleceń producenta a nie do reklam... a w kwestii niemieckości francuskich aut: wolę takiego francuza niż niemieckiego opla składanego w Polsce... no chyba że ktoś nie widzi różnicy:)SmileSmileSmileSmile?? Idea
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 21:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aswojtas

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9

Posiadane auto: C5 3lV6Automat-Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 22:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


No właśnie tu jest problem - jak ktoś nie widzi różnicy... Bo jak ktoś przez tyle lat jeździł Syrenką czy Wartburgiem to już się przyzwyczaił do i pogodził z partackim projektem, tandetnym wykończeniem i niską jakością.

Stosować się do zaleceń producenta a nie do reklam???? Chwilka-moment, czy to znaczy, ze zgadzamy się z tym ze reklama to pic na wodę? Ze obiecanki cacanki a głupiemu radość? No przecież jeszcze chyba obowiązuje jakaś etyka. Bo jak nie to każdy inny producent będzie mógł reklamować swój samochód ze spala 1 litr na 100 km... A propos, mój Shitroen miał spalać 14 a spala 24 l /100 km. Oj ssie ten smok więcej niż średnia ciężarówka.

140 000 km przejechane bez problemów? Oj żebyś sobie kolego nie wykrakał bo z takim Shitroenem to nigdy nie wiadomo. Dzisiaj cacy a jutro be = na złom :) - czego koledze oczywiście nie życzę.
Powrót do góry
ilian

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: citroen c3 exclusive, 1.2 VTI automat, 2014
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 22:01
Temat postu:

reklama


Arrow przede wszystkim nie wiesz jakimi samochodami jeździłem więc nie posądzaj mnie o syrenkomanie...

tak się składa że znam się na reklamie.... reklamuje sie towar tak aby schodził i uwierz mi - nikt nie zastanawia się nad jakością.... a marki dobre reklamowac się nie muszą Smile ewentualnie moga się nimi promowaćSmile tak to działa...

a poza tym.... tak narzekasz na francuskie auta a sam śmigasz c5??? czekaj... jak to sie mówi?? .....: robienie do własnego gniazda?? Laughing Rolling Eyes
Powrót do góry
aswojtas

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9

Posiadane auto: C5 3lV6Automat-Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Witam i pozdrawiam,

Owszem, robię do gniazda ale na pewno nie swojego. Kiedyś dawno temu rzeczywiście utożsamiałem się z tą marką ale od czasu jak Shitroen Polska i ich przedstawiciel we Wrocławiu [cenzura], napluli mi w twarz rozstałem się z nimi i nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia. To raczej oni narobili do swojego gniazda (Stąd tak fajnie pasuje do nich nazwa Shit-roen) :)))

A o reklamie innym razem, tez się tym trochę parałem ale nie w Polsce i możne właśnie dlatego mam o tym inne wyobrażenie (kod etyczny reklamy).

Pozdrawiam cieplo,
Andrzej
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Koledzy o co ta kłótnia, powszechnie przeciez wiadomo że w okazii nie można kupić dobrego auta, zanim wydamy ciężko zarobioną kasę trzeba dokładnie sprawdzić samochód bo naciągaczy nie brakuje jak widać, często jeżdzę na oględziny przed zakupem ,złomu w naszym kraju pod dostatkiem Rolling Eyes
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
aswojtas

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9

Posiadane auto: C5 3lV6Automat-Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Witaj Hermes,
ależ my się chyba nie kłócimy, no bo o co? :) Ot, taka sobie rozmowa przy wieczornym poobiednim drineczku. Ja sobie właśnie sączę moją ulubioną whisky (ulubionego łyskacza) - Lagavulin - uwielbiam ten aromat torfu z przypalanym jęczmieniem...
No wiec, jak już tak sobie gaworzymy to powiem Ci, ze trafiłeś w dziesiątkę: "naciągaczy nie brakuje jak widać..." Ja tez na takich trafiłem, tyle, ze ja kupiłem nówkę u dealera Citroena we Wrocławiu. Kupilem C5-ke full-wypas Exclusive 3lV6 Automat, klima, skóra... szmery bajery. Nawet nie targowałem się o cenę. 120 kawalkow z groszami. No i zaczelo sie. Jak tylko coś się psuło np. bicia na kierownicy z powodu krzywych tarcz hamulcowych to oni od razu ze to jest w normie itd... A jak mi skuteczność tłumienia drgań tyłu spadła do 30% (czyli o 70%) to tez mi najpierw powiedzieli, ze to w normie a potem, ze to trzeba by zmierzyć ciśnienie w sferach tylko, ze ja bym musiał za taki pomiar zapłacić (na gwarancji). A ja akurat wyjeżdżałem do domu (do Holandii) no i jak dojechałem to już tam na miejscu wymienili mi wszystkie 6 sfer bez mrugnięcia okiem bo takie mieli memo serwisowe. Ale [cenzura], oj sorry TUBEK - wrocławski salon Citroena pewnie wolał się w to nie babrać bo te naprawy gwarancyjne są dla nich gorzej odpłatne. I tak mógłbym jeszcze dalej i dalej i aż w nieskończoność bo potem były łożyska i mechanizmy otwierania przednich szyb i cewki zapłonowe itd... no i od tamtego czasu poznałem jeszcze kilku takich jak ja. Wiec jak teraz mi ktoś mówi, ze on ma C5ke i jeździ już od paruset tysięcy kilometrów bezproblemowo to ja sobie myślę, ze albo on jaki fuksiarz (abo co? :) ) albo jemu Shitroen płaci za tzw. moderowanie takiego forum. Żeby w internecie nie było samych negatywów o Shitrynach tylko, żeby od czasu do czasu ktoś coś pozytywnego tez napisał. Ale bron cie Panie, Ilian nie weź tego do siebie bo może Ty akurat trafiłeś na taki egzemplarz co to go zrobili w ramach eksperymentu albo był dzień pracy zaraz po państwowym dniu "bez alkoholu" no i tym tam na taśmie ręce się troszku mniej trzęsły. :)
A skoro już nie miałeś problemów od początku to i pewnie nie musiałeś się borykać z indolencją Shit-rynowych serwisantów w ASO. I tak przy okazji, gdybyś kiedykolwiek musiał to niech Cie ręka Boska strzeże nie jedz do dupka (Tubka) we Wrocławiu bo przeklniesz ten dzień na wieki wieków.
Tu łyczek łyskaczyka, oooo jaki pyszny.
Pozdrawiam ciepło wszystkich kolegów doli i niedoli,
Andrzej
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Z tą awaryjnością to różnie bywa, niestety jedne silniki są bardziej a drugie mniej udane, oczywiście pękające klamki i awarie podnośników szyb ,składanych lusterek........ pozwolę sobie pominąć Rolling Eyes
Popijając drinka można by było podyskutować szerzej Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Rysieeek

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 3.0V6 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


mam 3.0V6 i jakoś większych problemów nie.
No, cewki to w tym silniku stały prooblem.
poprzedni własciciel wymieniał na gwarancji wszystkie po kolei,
ja po odkupieniu po gwarancji średnio 2-3 rocznie (zawsze padały jak się zaczynały jesienne chłody i prawie zawsze parami) i do momentu kiedy zamiast montowanych fabrycznie SAGEM-ów założyłem VALEO, od 3 lat problem zniknął.
Awarie czasami jakieś drobne się zdarzają ale jakoś nie przeszkadzają i wcale nie jest ich więcej i nie są tak poważne niż moich poprzednich pojazdach (wręcz odwrotnie).
ASO już dawno zmieniłem na porządny warsztat zajmujący się tylko cytrynami, gdzie jak coś się dzieje to potrafią naprawić, a nie tylko proponować wymiany na nowe, a i części i robocizna jakby 3 razy tańsze niż te same w ASO.
A tak w ogóle to nie wiem dlaczego ale w cytrynach głównie padają zespoły opisane Bosch, Simens, Sagem czy jakoś tak podobnie ale może ja przewrażliwiony jestem Wink
Powrót do góry
Ron

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen,C5,1.8SX,2001
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


Witam.Panowie,teraz już nie ma bezawaryjnych samochodów.Są tylko mniej lub bardziej,ale powiem wam coś a szczególnie tym,którzy uważają,że tylko niemiec i koniec.Obecnie jeżdżę C5,wcześniej miałem też Xantię a pomiędzy nimi "zszedłem na zła drogę" i postanowiłem kupić passata B5 lift z 2002r.To był mój wielki błąd.Nigdy więcej takich aut.Jak z np.Xantią nie miałem problemów,choć była leciwa to tutaj mógłbym napisać książkę usterek.Auto wcześniej było serwisowane i nie kupione pierwsze lepsze a z pierwszych rąk.
Powrót do góry
loki1234

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): bieszczady
Posiadane auto: ford focus 1.8tdci
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 13:39
Temat postu:

porada na temat kupna citroena C5


Laughing witam mam pytanie jestem posiadaczem forda focusa kombi jednak trafiłem na strasznie feralny model odkąd go zakupiłem same problemy mysle o zmianie auta i chciałbym sie dowiedziedz na temat citoena c5 2005 poniewaz jedni chwalą sobie a inni nie a nie chce znow wpakowac sie w tak zwaną skarbonke zero korzyści a samo jedynie wkładanie kasy w naprawy prosze powiedzcie mi czy opłaca sie zakupic citroena co najczęsciej siada w tych autach bo w forda w sam silnik wsadziłem 4000 i nie wiem ile bym musiał jeszcze włożyc gdybym go nie sprzedał prosze o porade a jesli nie citroen to jaki model prosze o odpowiedz z góry dzieki
Powrót do góry
gromg

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: VW passat Citroen C5 2.0HDI 2003 break
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 01:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy warto kupić C5 '05 za 30tys. PLN


przesiadłem się z passata na c5 z 2003r (z przed liftingu) wszyscy znajomi odradzali, a ja jestem zadowolony zrobiłem ok 20000km i póki co bez problemu, jedynie po zimie zawieszenie zrobię, bo po zakupie nie było kiedy. Silniki HDI są świetne w c5, spalanie przyzwoite. Passat był u mnie również dużą skarbonką, dużo zrobiłem łącznie z remontem kapitalnym silnika, nie prawdą jest że części do "niemca" są tanie, zresztą się przekonałeś . Nie warto opierać się na czasopismach typu "Auto Świat", to jest niemiecka gazeta i oni tam tylko niemieckie faworyzują, szlag mnie trafia jeśli czytam te testy samochodów i tą punktację na koniec testu. Jeszcze nie zdarzyło się aby japoński czy francuski samochód wygrał. A jeśli już ma wygrać to dobierają auta tak by nie było w nich niemieckich. Nie ma co się oszukiwać, ale ta gazeta kształtuje upodobania polaków i niemieckie koncerny wykorzystują to jako świetną reklamę. Tu na forum poczytasz sobie o zaletach i bolączkach c5, Myślę że warto spróbować, ale auto musi być od sprawdzonego i uczciwego sprzedawcy, a nie z jakiegoś komisu czy giełdy, bo wtedy może okazać się skarbonką.
Ja w tym roku wybieram się na urlop do Czarnogóry i Grecji zobaczymy jak sobie auto poradzi:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System