Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaudii

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): TriCity
Posiadane auto: Citroen C5 x7 Tourer 2,0 Hdi 2009r
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 14:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


To mnie nie martwi bo już je sobie wkodowałem, jedyna rzecz jaka mi została to podłączenie mikrofonu, BT działa, i telefon i streaming audio, USB działa, Aux działa
Powrót do góry
supian

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Sie 2016, 09:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


No to masz stary szczęście, ja znowu jestem na samym początku Rolling Eyes
Radio ma zakodowany numer VIN , nie pika , po zamontowaniu w samochodzie znowu kolejne problemy
nie da się podłączyć BT , telefon wykrywa 2 urządzenia w samochodzie - radio oraz pewnie moduł w aucie - chcieliśmy go odpiąć ale go nie mechanik nie znalazł / nie ma go w tunelu / za radiem/pod nawiewem/pod licznikiem/pod kolumną kierowniczą / pod schowkiem ręcznym Evil or Very Mad

sprawa druga że wyświetlacz -C nie pokazuje wszystkich opcji radia - nie da się ustawić np dźwięku Front / Rear czy też bas


Embarassed coraz bardziej uważam że to był głupi pomysł , chyba lepiej kupić RD 4 N2 i pociągnąć auxa do schowka
Powrót do góry
Kaudii

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): TriCity
Posiadane auto: Citroen C5 x7 Tourer 2,0 Hdi 2009r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 26 Sie 2016, 15:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


aby ustawiać dźwięk przód tył trzeba aktywować w DB funkcję Fader w radiu, aby móc regulować np, basy trzeba ustawić w korektorze NONE i dopiero da się ustawiać tony wysokie, średnie i niskie, ja u siebie zmieniałem wyświetlacz na inny bo mój nie obsługiwał BT i USB, co do modułu KML to musi być w aucie skoro wykrywa dwa urządzenia,z tego co się orientuję to w tunelu środkowym koło dźwigni zmiany biegów , u mnie nie było KML i może dlatego jest ok, jutro tylko muszę dorobić brakujący kawałek wiązki do mikrofony wiem już gdzie szukać

Ostatnio zmieniony przez Kaudii dnia Nie 28 Sie 2016, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kaudii

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): TriCity
Posiadane auto: Citroen C5 x7 Tourer 2,0 Hdi 2009r
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 13:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


ok odnalazłem w instalacji przewody do mikrofonu, poprowadziłem wiązkę do radia i podpiąłem, zamontowałem mikrofon ( i niestety nie słychać mnie nie wiem w czym problem, sprawdziłem przejścia od mikrofonu do radia wszystko ok, pomierzyłem mikrofon i napięcie na pinach od radia, rezystancja mikrofonu to 5.01 kΩ, napięcie zmierzone na radiu 7.85 V, czyli wydaje się ze i mikrofon i radio sprawne, lecz niestety mnie nie słychać może ktoś ma jakiś pomysł, może problemem jest niewłaściwy mikrofon , może napięcie na radiu powinno być wyższe , będę wdzięczny za sugestie) - już nie aktualne


problem rozwiązałem i mikrofon działa idealnie, czyli reasumując : wymieniłem radio , wyświetlacz, zamontowałem gniazdo USB/aux w podłokietniku - czyli jak w oryginale, zamontowałem mikrofon, odnalazłem przewody, które powinno się podpiąć do radia, poprowadziłem brakującą część instalacji wpiąłem i wszystko działa, tak jak powinno, polecam taką zmianę, nie jest strasznie skomplikowana, teraz jak wiem co i jak to myślę , że nie powinna ona zająć więcej czasu jak jakieś 1,5 - 2 h, nie tak jak w moim przypadku wczoraj 4h no i dzisiaj jeszcze kolejne 3h na ponownie rozgrzebanie auta poprawienie połączeń wiązki mikrofonu i złożenia w całość.

W razie potrzeby pytać postaram się pomóc.
Powrót do góry
Fornal91

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kosieczyn
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Cze 2017, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


witam

Moje auto Citroen C5 X7 2008r.

Zdemontowałem RD4 N1 i zamontowałem radio RD45. Wpisałem VIN, aktywowałem by pokazywało ikonke telefonu na wyświetlaczu, uruchamiam Bluetooth w telefonie, znajduje urządzenie BT_Radio, chce sparować, na wyswietlaczu pokaze "Accept the pairing with [nazwa telefonu] ? Wcisne na Yes, pokazuje na telefonie łączenie i zaraz wyskoczy komunikat że Paired with [nazwa telefonu] failed.

Dodam jeszcze ze radio pokazuje na w DB błąd C902 Usterka wejscia mikrofonu (jeszcze nie podłączyłem czekam az przyjdzie. Czy jeszcze coś musze zamontować? Wyswietlacza nie ruszałem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Cze 2017, 18:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Quaintodd

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: PG 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 12:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


supian napisał:
witam,
radio dotarło , model RD45 , kolor czarny - trochę to szpeci ze srebrnym panelem w samochodzie ale myślę że się przyzwyczaję.
Po przepięciu wtyczek do nowego radia - odpaliło i zagrało ,ale ... zawsze kurde musi być jakieś ale...

Nowe radio wyświetliło informację o sparowanych telefonach ?! myślałem że te informacje są przechowywane w radio a nie w komputerze - muszę chyba założyć stare radio i usunąć parowanie bo w nowym przy parowaniu radio się zawiesza.

Nie grają tylne głośniki Sad grrrr , może to balans przód/tył ustawiony na sam przód ? = za nic nie umiem znaleźć opcji do balansu dźwięku - lewo/prawo jest z wyboru opcji menu - a tamtego nie ma , raz pojawiła się opcja basów - teraz też nie umiem jęj wywołać z menu - Może ma ktoś linka do instrukcji RD45 ?

Wyświetlacz z samochodu działa z nowym radiem , ale niepokojąco mryga ikona z symbolem BT i gdy komunikuje o braku telefonu - powinno świecić ciągle - a mruga dziwnie

zapoda też ktoś kod do parowania ?

Nie da się zmienić panela z RD4 na RD45 - są inne wtyczki przy panelu, inna płytka itd - za mało się znam abytam grzebać więc dla laika temat nie do przeskoczenia.



Kolego, szukam rozwiązania problemu, który miałeś. Chodzi o mruganie statusu podłączenia telefonu. Streaming działa, telefon działa a na wyświetlaczu informacja podłączony/niepodłączony zmienia się co ułamek sekundy. Udało Ci się to rozwiązać?

Pozdrawiam
Powrót do góry
kishon

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Sie 2019, 17:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


Witam
Podepnę się pod temat.
Mam od niedawna C5 2009 a w nim radio:
RD4 N1 MP3 - 02
Pozostałe dane z naklejki z radia:
Date: 11-07-08
MC: 15
HW: d06v00
SW: 40.02
CR: X7L1MPVCMI15

Tak jak użytkownicy powyżej chciałbym wymienić to radio na RD45 - wiadomo z bluetooth'em, żeby telefon podpiąć.
Aktualnie mój panel po wciśnięciu przycisku na kierownicy 'słuchawka telefonu' wyświetla komunikat o braku podłączonego telefonu.
Czy wystarczy wymienić radio na RD45 czy będę musiał kombinować z panelem?

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Fornal91

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kosieczyn
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 29 Paź 2019, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) RD45 zamiast RD4 w C5 - próbował ktoś?


Ja problem rozwiązałem

Trzeba tez wymienić wyświetlacz na model z nowszym softem. te starsze nie obsługują klawiatury ekranowej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC5

17 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System