Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Lip 2016, 22:12
Temat postu:

Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Witam.Jak w temacie.Wycialem filtr w warsztacie który niby sie w tym specjalizuje.Zaraz po wycięciu padła turbina.Zregenerowalem,jest ok.Targaja mną teraz dwa problemy.1-nauczyłem sie ecodrivingu bo powyżej 2500 obrotów zostaje za mną czarna chmura,ale to nic-drugi problem polega na tym ze poruszając sie drogami szybkiego ruchu często wyświetla mi sie komunikat antypollution fault,No i oczywiście tryb awaryjny(110/h),po jakimś czasie gdy zgadze auto i uruchomię ponownie komunikat wyświetla sie dalej ale auto jedzie już normalnie.Macie może jakieś porady/przemyślenia co to może być?niemam jeszcze lexii wiec niewiem co może być przyczyna?z góry dziękuje.
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 02:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Tak z czystej ciekawości - co Ci przeszkadzał fap?
_________________
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 10:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Coś ta firma kiepsko to robi bo wygląda na to że dpf usunięto tylko fizycznie, oprogramowania nikt nie zmienił. Teraz tylko czekać aż miśki wezmą się za takich delikwentów i dowody rejestracyjne się posypią
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 13:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Witam.Ano przeszkadzał mi w tym ze odkąd kupiłem auto potrafił sie wypalać średnio co 100 km,nie ukrywam ze było to męczące.Przy zdjęciu filtra okazało sie ze był praktycznie nie do wypalenia.Janusze motoryzacji u których wycinałem filtr raczej wgrali soft,moje pytanie bardziej brzmiało:czy może być inna przyczyna wyświetlania sie tego komunikatu niż filtr?
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Witam.Ano przeszkadzał mi w tym ze odkąd kupiłem auto potrafił sie wypalać średnio co 100 km,nie ukrywam ze było to męczące.Przy zdjęciu filtra okazało sie ze był praktycznie nie do wypalenia.Janusze motoryzacji u których wycinałem filtr raczej wgrali soft,moje pytanie bardziej brzmiało:czy może być inna przyczyna wyświetlania sie tego komunikatu niż filtr?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 13:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szefo11

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH 2.0 HDI 181 KM 2015r.
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 14:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


przyczyn może być mnóstwo... zacznij od podpięcia lexii... jeżeli faktycznie dobrze zmapowali kompa, to może być któryś wtrysk słabszy
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 18:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Domingo251 napisał:
Witam.Ano przeszkadzał mi w tym ze odkąd kupiłem auto potrafił sie wypalać średnio co 100 km,nie ukrywam ze było to męczące.Przy zdjęciu filtra okazało sie ze był praktycznie nie do wypalenia.Janusze motoryzacji u których wycinałem filtr raczej wgrali soft,moje pytanie bardziej brzmiało:czy może być inna przyczyna wyświetlania sie tego komunikatu niż filtr?


Było wymienić filtr na regenerowany - do twojego silnika to koszt koło tysiaka i cieszyć się sprawnym autem kolejne +300 tys km.
Teraz tak jak już było napisane - lexia i szukać gdzie go boli.
_________________
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Filtr sie demontuje, myje i zaklada zeby po wpisaniu wymiany lexia system dzialal jak nowy. Strzeliles sobie w stope to teraz bedziesz kulał
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Kolego nie słuchaj p...nia wypowiadją sie ci co g...no wiedzą. Mam wycięty fap i chiptuning wszystko jest ok. W Twoim przypadku jedź do dobrego elektronika elektryka na pewno to ogarnie a Ci wszyscy co to straszą policją i coś gdzieś słyszeli niech nie''pomagają''
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Kolego nie słuchaj p...nia wypowiadją sie ci co g...no wiedzą. Mam wycięty fap i chiptuning wszystko jest ok. W Twoim przypadku jedź do dobrego elektronika elektryka na pewno to ogarnie a Ci wszyscy co to straszą policją i coś gdzieś słyszeli niech nie''pomagają'' Do wszystkich co są zesrani na samą myśl o usunięciu fapa u nas sa większe normy więc naet mogą na stacji sondę w rurę włożyć i będzie ok. A co do mycia to jak ktoś się kręci wokół komina to musiałby się z nim kompać bo i tak się będzie zapychał. Dobrze zrobiłeś wywalając dziada . Tu nie chodzi o mycie i inne drobiazgi jak masz to gówno to do wypalenia wtryskiwana jest dawka paliwa a jak wyłączysz silnik to wtryśnięte paliwo spływa do miski i rozrzedza olej można zatrzeć silnik czy turbo.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Kolego nie słuchaj p...nia wypowiadją sie ci co g...no wiedzą. Mam wycięty fap i chiptuning wszystko jest ok. W Twoim przypadku jedź do dobrego elektronika elektryka na pewno to ogarnie a Ci wszyscy co to straszą policją i coś gdzieś słyszeli niech nie''pomagają'' Do wszystkich co są zesrani na samą myśl o usunięciu fapa u nas sa większe normy więc naet mogą na stacji sondę w rurę włożyć i będzie ok. A co do mycia to jak ktoś się kręci wokół komina to musiałby się z nim kompać bo i tak się będzie zapychał. Dobrze zrobiłeś wywalając dziada . Tu nie chodzi o mycie i inne drobiazgi jak masz to gówno to do wypalenia wtryskiwana jest dawka paliwa a jak wyłączysz silnik to wtryśnięte paliwo spływa do miski i rozrzedza olej można zatrzeć silnik czy turbo.
Powrót do góry
Domingo251

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Citroen c5 2.2hdi break 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 07:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Pytanie dlaczego zapala mi sie ten komunikat?slyszalem cos o emulatorach tego filtra,ale nawet jesli wgrany by był ten emulator to i tak wypalanie nie powinno sie załączać?ostatnio mało jeżdzę w trasy ale wystarczy ze wyskoczę na obwodnice,przycisne 130 i sie zapala.Nie zawsze ale sie zapala.Aha i jeszcze swieci mi esp tez to muszę sprawdzić.Moze to powiązane ze sobą.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 07:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


Domingo251 napisał:
Pytanie dlaczego zapala mi sie ten komunikat?slyszalem cos o emulatorach tego filtra,ale nawet jesli wgrany by był ten emulator to i tak wypalanie nie powinno sie załączać?ostatnio mało jeżdzę w trasy ale wystarczy ze wyskoczę na obwodnice,przycisne 130 i sie zapala.Nie zawsze ale sie zapala.Aha i jeszcze swieci mi esp tez to muszę sprawdzić.Moze to powiązane ze sobą.


Pierwsze to jedź na komputer bo jak zaczniesz słuchać przyczyn to wymienisz pół samochodu. Najlepiej do tych co ci fapa wywalili musieli coś zwalić w oprogramowaniu. Gdyby to była mechanika czyli turbo , wtryski itp to silnik nie rozwijałby mocy cały czas, a sam napisałeś przekręcasz kluczyk pali się błąd a niby wsio ok.. Zacznij od kompa, ja w aso Citroën płaciłem 98.40zł u innych za 50zł załatwisz
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 08:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


U Ciebie emulatora nie ma masz wycięty fap i wyłączenie programowe. Emulatory stosuje się tam gdzie nie można wyłączyć progmowo dpfa przeważnie toyota honda. Głowa do góry będzie ko Laughing
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 08:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Po wycięciu Fap komunikat antypollution fault


jackowskipatryk napisał:
U Ciebie emulatora nie ma masz wycięty fap i wyłączenie programowe. Emulatory stosuje się tam gdzie nie można wyłączyć progmowo dpfa przeważnie toyota honda. Głowa do góry będzie ko Laughing


Miało być ok Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System