Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 23:00
Temat postu:

zagadka przegrzewajacego sie silnika


Witam Wink

Jako ze sam nie mam pomysłu co takiego może sie dziac z moja cytrynka postanowiłem poszukac pomocy u was na forum. Mianowicie pewnego dnia jadąc do punktu A zagotował mi sie silnik, wiec standardowa procedura, kierunkowskaz i zjazd. Wyłączam silnik, otwieram maskę a tam z pod korka wyrzuca mi płyn. Zapaliłem papierosa (nawet dwa), odkręciłem korek i dolalem wody. Dojechałem do domu jakieś (15km) juz odziwo bez niespodzianek wiec stwierdziłem ze mógł sie przyciąć termostat. Miesiąc spokoju i w drodze do Zakopca po przejechaniu 70-80km ta sama sytuacja ale tym razem nieco gorzej bo dolewanie wody nic nie pomagało. Na spokojnie i z kilkoma przystankami udolo mi sie dojechać. Na miejscu stwierdziłem ze wypruje bebechy z termostatu, dolalem wody, odpowietrzylem układ, dojechałem bez problemu do Krakowa i był spokój przez dwa miesiące (te dwa miechy jeździłem bez termostatu). dzis 27 lipca 2016 roku w drodze do Zakopanego przytrafiło sie to samo. Na ekspresówce 120 3,5 tys obrotów nic sie nie dzieje, lecz po przejechaniu 15-20km z prędkością 60 na godzinę przy 2tys obrotów silnik sie zagotował. Procedura jak za pierwszym razem, lecz dwa razy sie zatrzymywałem po przejechaniu Ok 1km z powodu wyskakującej kontrolki. Odczekałem dłuższa chwile dolalem wody, wsiadłem, odpaliłem i dojechałem bez problemu na miejsce, odcinek 25-30km. Chce zaznaczyć ze płyn wyrzucało tylko i wyłącznie przy pierwszym zapaleniu kontrolki. Przy próbach jazdy dalej świeciła sie juz sama kontrolka a z pod korka nic nie wyciekało. I teraz tak, moja obawa jest taka ze poszła uszczelka pod głowicą ale autko nie dymi, ani nie ma białego szlamu na korku oleju, wiec mam cichą nadzieje ze to nie to. Drugi pomysł to pompa która może sie przycinać (o ile jest taka możliwość) trzeci to może chłodnica do wymiany ? Bo patrząc na oko jest ona nie w najlepszym stanie bo każda "blaszka" jest wygięta w inny kierunek, no ale myśle ze przy uszkodzonej chłodnicy takie przegrzewanie silnika było by "systematyczne" a nie raz na jakiś czas. To są moje domysły i nie wiem co robic od czego zacząć. Mam nadzieje ze ktos ogarnięty pomoże mi rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, Pozdrawiam Kaczi Wink
Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


wentylator chodzi normalnie?
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


po przejażdżce dzisiaj stanąłem pod domem zostawiłem auto zapalone na postoju i obserwowałem właśnie wentylator i wydaje mi sie ze działał poprawnie, zalaczal sie i wyłączał nie wchodził na najwyższy bieg ale działał tak ze nie chodził jak suszarka. Patrzyłem na chłodnice od przodu no i według mnie ona wyglada tragicznie bo te "blaszki" są powyginane i może przez to nie ma odpowiedniego przepływu powietrza czy coś. Planuje kupić dzisiaj chłodnice i to wymienić. Dodaje zdjęcie, nie jest to moja chłodnica ale wyglada bardzo podobnie. Jak gadałem z mechanikiem to powiedział ze to nie może byc przyczyny tego bo auto grzało by sie cały czas a nie miało swoje "momenty" moim zdaniem jednak to bedzie chyba to. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.


Ostatnio zmieniony przez kaczor4001 dnia Czw 28 Lip 2016, 10:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


odpal auto i załacz klime. zobacz jak się zachowuje wentylator. powinien od razu załączyć się na drugim biegu
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


problem w tym ze klima jest nie sprawna bo nie mam przewodu od sprężarki do skraplacza. Ale zrobiłem tak jak mówiłeś, włączyłem klime, na wyswietlaczu wyświetlone A/C ale wentylator ani rusz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


No i pytanie , kiedy pompe wody wymianiales? Albo rozrzad
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


kaczor4001 napisał:
problem w tym ze klima jest nie sprawna bo nie mam przewodu od sprężarki do skraplacza. Ale zrobiłem tak jak mówiłeś, włączyłem klime, na wyswietlaczu wyświetlone A/C, dmuchawa na fula ale wentylator ani rusz.
Powrót do góry
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


Rozrząd wymieniany był przy 133 tys teraz mam 154, przypuszczasz ze pompa zaczyna padać i sie przycina ? A co schlodnica ?
Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 11:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


Mam c4 p ale mysoe ze w c2 ten sam uklad. Pierwsza od wentylatora jest chlodnica klimy, jesli faktycznie jest w kiepskim stanie to moze nie przepuszczac powietrza dalej i przy wolnej jezdzie wentylator nie wyrabia.
Sprawdzilbym jeszcze na krotko czy drugi bieg sie zalacza w wentylatorze zeby go wykluczyc.
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


tak dokładnie najpierw jest chłodnica, wentylator jest od strony komory silnika. Przy upałach w czasie postoju wentylator załączał się normalnie na najwyższy bieg a następnie po schłodzeniu wyłączał. Dziś jeździłem po zakopcu (deszcz, w miare chłodno, nie grzałem go za bardzo, do 3tys obrotów) i po zatrzymaniu załaczał sie tylko pierwszy bieg. Teraz powiedz mi tak czy w trakcie jazdy wentylator działa ? czy włącza się tylko podczas postoju ? Bo jeśli nie, to podczas jazdy chłodnica jest chłodzona przez powietrze wpadające przez przednią część auto a w momencie kiedy jest ograniczony przepływ powietrza przez te blaszki to po dłuższej jezdzie przy niskiej prędkości (60km/h) może już nie wyrabiać i sie przegrzewa. Autko przegrzewało się właśnie przy tych niskich prędkościach. Dobrze kombinuje czy może jestem w błędzie ? Wink
Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 11:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


I tak i nie. Podczas jazdy wentylator rowniez moze sie zalaczyc jak silnik zacznie lapac temp. Od tego jest czujnik . Przy szybkiej jezdzie z reguly wentylator jest nie potrzebny, przy wolnej lub staniu w korku czesto sie musi zalaczyc tym bardziej przy obecnej temp otoczenia
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


no to dziś podejmę się wymiany chłodnicy
Powrót do góry
Kolin4

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszow Maz
Posiadane auto: C4 picasso II , 2014, 1.6HDI 90KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2016, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


I jak sprawy sie maja?
Powrót do góry
gadu-gadu
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


Czekam na chłodnice, póki co raz złapał zadyszkę kiedy stałem w korku.
Powrót do góry
kaczor4001

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroen c2 1.4 VTR
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) zagadka przegrzewajacego sie silnika


Auto śmiga, nie przegrzewa sie wentylator załącza sie prawidłowo póki co pojeżdżę na wodzie bedzie spokój przez miesiąc to wymienię na płyn.

Teraz mogę sie zając innym problemem do którego do tej pory nie przykładałem uwagi. Chodzi o to ze wyskakuje mi błąd na konsoli ABS i ESP podpiąłem autko do kompa i wykryło błąd czujnika w prawym kole. Czujnik wymieniłem ale sytuacja sie nie zmieniła dalej wywala ten sam blad. Dodam ze przez pierwsze kilka metrów jak jade jest spokój abs działa, esp rownież dopiero po tych kilku metrach wywala błąd i wyłącza sie zarówno abs i esp. Podejrzewam walnięta wiązkę kabli ale potrzebuje jakiś schemat żeby sie odnaleźć w tym wszystkim a nic nie mogę znaleźć. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System