Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ma Rek

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso I SX Pack MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 21:57
Temat postu:

Wymiana oleju i filtrów


Szanowni użytkownicy zacnego Forum,

kieruję do Was pytanie, czy wymiana oleju oraz filtrów oleju, paliwa i powietrza (bez kabinowego, ten wymieniam przy serwisie klimy co rok) to jakaś mega skomplikowana sprawa? Pytam, bo na niezawodnym Youtubie wygląda to na coś prostego, a mechanicy w okresie wakacyjnym są albo na urlopach, albo krzyczą sobie za taką usługę 550 zł. Nie ukreywam, że trochę to sporo, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu taki serwis robiłem za ok 300 z małym hakiem... poza tym u każdego z mechaników słyszę tekst w stylu: Panie! do filtra paliwa jest kiepski dostęp, a pod korek spustowy to trzeba jakiś specjalny klucz...
Krew mnie zalewa jak coś takiego słyszę... :/
HELP!

C4 GP 2008 1.6 HDI 109KM
Powrót do góry
tomi500

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6e-hdi
Piwa: 5/9
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 22:37
Temat postu:

Re: Wymiana oleju i filtrów


Ma Rek napisał:
Szanowni użytkownicy zacnego Forum,

kieruję do Was pytanie, czy wymiana oleju oraz filtrów oleju, paliwa i powietrza (bez kabinowego, ten wymieniam przy serwisie klimy co rok) to jakaś mega skomplikowana sprawa? Pytam, bo na niezawodnym Youtubie wygląda to na coś prostego, a mechanicy w okresie wakacyjnym są albo na urlopach, albo krzyczą sobie za taką usługę 550 zł. Nie ukreywam, że trochę to sporo, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu taki serwis robiłem za ok 300 z małym hakiem... poza tym u każdego z mechaników słyszę tekst w stylu: Panie! do filtra paliwa jest kiepski dostęp, a pod korek spustowy to trzeba jakiś specjalny klucz...
Krew mnie zalewa jak coś takiego słyszę... :/
HELP!

C4 GP 2008 1.6 HDI 109KM


Nic skomplikowanego:paliwa,powietrza i oleju od strony silnika.Najdłużej zeszło mi z wymianą oleju,ponieważ od dołu i odkręcenie osłony Very Happy .Fajnie mieć kanał,bo jest wygodniej.
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 08:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


olej i filtr oleju zmień w zakładzie który sprzedaje i wymienia olej - będzie cie to kosztowało max 30 zł (usługa) i przynajmniej nie będziesz się zastanawiał co robić ze zużytym olejem, nie będziesz się brudził itd

filtr powietrza i paliwa wymienisz sam - trochę sprytu, cierpliwości i dasz radę - niby do filtra paliwa trzeba wyjmować aku - ja to robię bez, ale zrobisz jak uważasz

filtr kabinowy - trzeba się trochę 'poskładać' w nogach pasażera, ale też jest do zrobienia
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


costam000 napisał:
olej i filtr oleju zmień w zakładzie który sprzedaje i wymienia olej - będzie cie to kosztowało max 30 zł (usługa) i przynajmniej nie będziesz się zastanawiał co robić ze zużytym olejem, nie będziesz się brudził itd

filtr powietrza i paliwa wymienisz sam - trochę sprytu, cierpliwości i dasz radę - niby do filtra paliwa trzeba wyjmować aku - ja to robię bez, ale zrobisz jak uważasz

filtr kabinowy - trzeba się trochę 'poskładać' w nogach pasażera, ale też jest do zrobienia
Co ma aku (domyślam się, że chodzi o akumulator?) do filtra paliwa w 1.6 HDi? Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Powrót do góry
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 00:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


Gdy wyjmiesz akumulator będziesz miał lepszy dostęp do filtra paliwa.Ale bez wyjmowania aku tez dasz rade.Przynajmniej ja juz daje rade Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 00:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


Lukasz Radomsko napisał:
Gdzie Rzym, gdzie Krym?


bliżej niż sądzisz Rolling Eyes

napisałem przecież że 'niby trzeba wyciągać' akumulator - miejsca jest naprawdę mało i jak ktoś to robi pierwszy raz to sobie może nie poradzić;

https://www.youtube.com/watch?v=ZszwDwafrBw
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


costam000 napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Gdzie Rzym, gdzie Krym?


bliżej niż sądzisz Rolling Eyes

napisałem przecież że 'niby trzeba wyciągać' akumulator - miejsca jest naprawdę mało i jak ktoś to robi pierwszy raz to sobie może nie poradzić;

https://www.youtube.com/watch?v=ZszwDwafrBw
Kolego, sorry, ale widocznie od końca 2010 roku, kiedy to C4 Picasso poddano liftingowi zewnętrznemu, zmieniono tez umiejscowienie filtra paliwa, bo w moim aucie z rocznika 2012 filtr paliwa jest na lewo od filtra powietrza, prawie pod podszybiem i generalnie po przeciwnej stronie komory silnika i samego silnika niż akumulator. Ciekawi mnie zatem ta zamiana miejsca na filtr paliwa. Chętnie posłucham kogoś, kto wie, czym to było podyktowane.
Powrót do góry
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana oleju i filtrów


Panowie,poczytałem troszkę w necie na temat filtrów powietrza i...zastanawiam się nad włożeniem filtra powietrza firmy K&N. Czy to wogole ma sens w 1.6hdi? przyrostow mocy zbytnio nie będzie ale lepiej się "dotleni" autko.Macie jakieś doświadczenia z tymi filtrami?Będę wdzięczny za każdą sugestie.Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System