Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Buczenie na 4 biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
phenomeno@wp.pl

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iłowa
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0hdi 163km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 14:15
Temat postu:

Buczenie na 4 biegu


Witam
Zauwazłylem w swoim aucie następujący objaw. Podczas jazdy na czwartym biegu dobiega dziwny odgłos(buczenie,gwizdanie). Dźwięk zauważalny jest raczej na niższych obrotach. Próbowałem coś czytać na ten temat i istnieje prawdopodobieństwo że jest to łożysko skrzyni. Moje obawy są tym większe ,ze za tydzień czeka mnie trasa do Chorwacji ,co sądzicie na ten temat? Naprawa tego powinna być natychmiastowa? Jakie mogą być tego konsekwencje? Dodam ,że kilka tyg temu został wymieniony simering od strony skrzyni biegów. Skrzynia została zalana nowym olejem. Przed wymianą simeringu problem tez występował,ale myśle czy to buczenie nie jest wynikiem wycieku,który miał miejsce.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Buczenie na 4 biegu


Temat łożysk w skrzyni to trudna sprawa. Może nie sama wymiana, lecz trafna diagnoza i dużo pracy przy demontażu i montażu skrzyni. Jeżeli łożyska są na miejscu, to może uda się w kilka dni.
Jeżeli hałasuje tylko na jednym biegu, to niekoniecznie musi to być łożysko. Możliwe że koła 4-go biegu. Musi tego posłuchać spec od skrzyń. U mnie zdiagnozował trafnie przekładnię główną. Ogólnie skrzynie biegów w C5 często mają problem z głośną pracą.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 21:03
Temat postu:

Re: Buczenie na 4 biegu


phenomeno@wp.pl napisał:
myśle czy to buczenie nie jest wynikiem wycieku,który miał miejsce.
dobrze myślisz, bez oleju się nie jeździ a jeśli już to masz efekt
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 16:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Buczenie na 4 biegu


Jesli to lozysko lub nawet kolo czwartego biegu tow wg.mnie naprawa jest nieoplacalna a to z tego wzgledu ze u mnie kiedys w peuegocie 308 polecialo kolo piatego biegu i same graty do naprawy kosztowaly by ponad tysiaka a gdzie jeszcze robocizna?lepiej kupic skrzynie z malym przebiegiem za nieduze pieniadze i miec spokoj.Po drugie jazdzac bez oleju moglo poleciec cos jeszcze co wyjdzie po pewnym czasie.

Ostatnio zmieniony przez heniecki dnia Wto 15 Lis 2016, 21:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Inzynier82

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Secemin
Posiadane auto: CITROEN C5 Tourer 2.0HDi 140KM 2009r
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 18:09
Temat postu:

buczenie/piszczenie


Podłącze się do tematu.W mojej cytrynie C5 Tourer 2.0HDi 2009 skrzynia manual mam podobne objawy.W przedziale obrotów 1700-2500 bądź prędkości 70-120 km/h słychać buczenie /piszczenie na biegu od 4 w górę .Na luzie przy dodawaniu gazu nic nie słychać tylko podczas jazdy przy obciążeniu dlatego obstawiam że może być to skrzynia.Proszę o poradę.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System