Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 22:24
Temat postu:

Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Witajcie koledzy (i koleżanki)!
1. Jakie żarówki powinno się montować do ksenonów? W instrukcji piszą, aby montować D2R, natomiast ktoś (chyba na tym forum) napisał, że to mit jak stąd do Niemiec i trzeba D1S. Co o tym sądzić?

2. Kiedy takowe należy zmienić.? U mnie świecą na coraz intesywnienszy niebieski. Takie jest przynajmniej odczucie, jak się patrzy z zewnątrz. Oświetlają drogę super. Dodam, że nie mam pojęcia, kiedy i czy w ogóle ktoś je zmieniał. Auto ma przejechane 210000 km.

3.Czy też tak macie, że nawet jak najedziecie na "śpiącego policjanta" to już światła się regulują? Ale nie powiem, poziomowanie i doświetlanie - fajne bajery.

Dzięki, pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Nie 15 Paź 2017, 20:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
kamilq05

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Citroen C5 2002r 2.0 16V LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


1. Ja bym powiedział, że D1S. D2R są do ksenonów bez soczewek. Jak w Citroenie C5 pierwszej generacji. Ponadto w spisie żarówek osram również widnieje D1S.
2. Od kiedy jesteś właścicielem? Ogólnie gdy żarniki ksenonowe (w ksenonach żarniki/palniki, nie żarówki) kończą swój żywot, to zaczynają świecić takim różowo/fioletowo/pomarańczowo/czerwonym światłem (ciężko mi określić ten barwę). Często też zaczynają słabiej świecić i bardziej się iskrzą niż świecą. Nowo zamontowany żarnik nie od razu świeci swoją pełną mocą i kolorem. Dopiero po paru tysiącach km albo kilku godzinach świecenia nabierają tych właściwych. Dlatego pytam od kiedy masz auto, bo może ktoś krótko przed tobą wymieniał żarniki, a podczas twojej jazdy już zaczynają dochodzić do swoich właściwych właściwości. Chyba, że jeździsz już długo i dopiero zaczęły zmieniać barwę, to wtedy nie wiem.
3. A tego to już nie wiem bo nie mam C8 Wink
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 23:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


kamilq05 napisał:
1. Ja bym powiedział, że D1S. D2R są do ksenonów bez soczewek. Jak w Citroenie C5 pierwszej generacji. Ponadto w spisie żarówek osram również widnieje D1S.
2. Od kiedy jesteś właścicielem? Ogólnie gdy żarniki ksenonowe (w ksenonach żarniki/palniki, nie żarówki) kończą swój żywot, to zaczynają świecić takim różowo/fioletowo/pomarańczowo/czerwonym światłem (ciężko mi określić ten barwę). Często też zaczynają słabiej świecić i bardziej się iskrzą niż świecą. Nowo zamontowany żarnik nie od razu świeci swoją pełną mocą i kolorem. Dopiero po paru tysiącach km albo kilku godzinach świecenia nabierają tych właściwych. Dlatego pytam od kiedy masz auto, bo może ktoś krótko przed tobą wymieniał żarniki, a podczas twojej jazdy już zaczynają dochodzić do swoich właściwych właściwości. Chyba, że jeździsz już długo i dopiero zaczęły zmieniać barwę, to wtedy nie wiem.
3. A tego to już nie wiem bo nie mam C8 Wink


Dzięki za odpowiedź. Auto mam od lipca 2014. Kupione z przebiegiem prawie 171 tkm. Wiem, o jaki kolor chodzi. Podobno też lekki zielony oznacza rychły koniec. U mnie to raczej, jak mówiłem, intensywny niebieski. Wychodzi na to, że moje są ok. Smile dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry
BlackBlue

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
Wysłany: Czw 09 Cze 2016, 07:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Pkt 3. To właśnie jest samo pozimowanie. Wyjeżdżając na "śpiącego policjanta" komputer widzie światła świecą za wysoko i robi korektę. To jest w 100% naturalne. Tak sam ją zjezdzasz to światła idę na chwilę do góry, gdy samochód zjeździe to łapią poziom.
_________________
Lexia Warszawa - Ursynów

Zapraszam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 21:48
Temat postu:

Prawa przednia mruga...


Podepnę to pod ten temat, bo po co robić bajzel na forum...

Od 2 dni mam problem z Cytrynowymi światłami (dokładnie prawą przednią lampą). Przestała świecić, tzn. na początku mrugała (loteria - raz działała tak jak zwykle - super, a raz wcale. Pech chciał, że akurat wtedy, gdy zatrzymali mnie Panowie W Niebieskim...), teraz chwilę poświeci i umiera. Zgasisz samochód, postoi 5 minut - działa. Obstawiam przetwornicę, bo żarówki raczej OK (świecą super, kolor poprawny). Denerwuje mnie też fakt, że w serwisie i jak sprawdzałem po trasie, to działały...Jak wy sądzicie? Dużo to kosztuje?

Apropos, lampa była zmieniana (auto po stłuczce), ale prawie 2 lata i 40tkm przejechała...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 21:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackBlue

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 23:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Na początek sprawdź może kostkę która zasila bezpośrednio lampe. Ta w środku klosza. Może po prostu jest luźna i raz łączy a raz nie.
_________________
Lexia Warszawa - Ursynów

Zapraszam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 12 Cze 2016, 10:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Dzięki, ale to nie to. Kabelki sprawdzałem. Wsio z nimi OK. Czyli chyba jest jak mówiłem Wink
Powrót do góry
kamilq05

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Citroen C5 2002r 2.0 16V LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 12 Cze 2016, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Ja bym najpierw zamienił żarniki stronami, żeby je wykluczyć. Jeśli dalej będzie to samo po tej samej stronie, to pewnie przetwornica. A jak po drugiej to żarnik.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 07:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Witam po ponad roku przerwy,

Dziś w trasie mrugnęły obie lampy na raz. Czy kończą się żarniki?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 24 Wrz 2017, 19:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Temat stracił na popularności, ale mimo to czas na małą aktualizację. Po konsultacji z magikiem elektrykiem okazało, się, że to żarniki. Piątkowa wymiana żarnika lewej lampy rozwiązała problem mrugania i gaśnięcia, ale nie obędzie się bez wymiany żarnika z prawej strony. Nie zmieniałem go, bo myślałem, że jeszcze trochę z nim pojeżdżę i nie będzie tak źle, ale jednak nie ma co. Mruga, nierzadko gaśnie. Żarówka to rzeczywiście D1S. Zakupiony został Bosch 4300K. Całkiem przyjemna barwa (fabrycznie bodajże 5700K).

P.S. Przebieg to na dzień dzisiejszy równe 234000 km, ale nie wiem, gdzie szukać daty produkcji na starym żarniku.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Nie 15 Paź 2017, 20:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 20:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Ksenony - żarniki i problemy z nimi (rozwiązanie znalezione)


Wymieniłem samodzielnie 2 dni po napisaniu ostatniego postu prawy żarnik. Zajęło mi to dużo mniej czasu, niż pracownikom serwisu (nie sądzę, by lewy wymieniało się trudniej, niż prawy...). Światła działają bardzo dobrze. Znów mogę jeździć (prawie - świeci się błąd poduszek Razz) bez obaw Smile
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System