Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Stuki z zawieszenia przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mpa086

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń
Posiadane auto: C8 confort 2.0d 136km 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Kwi 2017, 20:13
Temat postu:

Stuki z zawieszenia przód


Szanowni Forumowicze,

Od kilku miesiecy mam w garazu jeżdżącą C8 2.0D 136km 2010r. przebieg wh ok 156tys.

Jaki problem: stuki z przzednoego zawieszenia glownie po stronie pasażera. Wymieniono wahacze 2 sztuki i poduszki nad amortyzatorami 2szt. Po wymianie poduszek odezwaly sie stuki. Slychac je glownie jak jade po dziurach. Mechanik mowo,ze tak juz ten model ma. Moja intuicja mówi, ze nie.
I teraz co to moze byc?

Amortyzatory?
Coś innego?

Co robić i jak do tego dojść .

AKTUALIZACJA 2017-05-01

Dzisiaj tak od niechcenia podszedłem do stuków w C8 i pociągnąłem za lewe przednie koło - do siebie i od siebie. Usłyszałem stuki podczas tego i poczułem luz. Czy to luźne łożyska? Przeguby do wymiany?

Prawe koło sprawdzę jutro jak wyjadę z garażu Smile


Ostatnio zmieniony przez Mpa086 dnia Pon 01 Maj 2017, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bronsonboss

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C8 2.0HDi 136KM 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Maj 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Stuki z zawieszenia przód


Gdyby łożysko było luźne/wyrobione to myślę że słyszałbyś to podczas jazdy.. jeśli przegub wyrobiony to słyszałbyś stuki delikatne przy ruszaniu na skręconej kierownicy..
Sam ma problem z zlokalizowaniem miejsca stuków w swojej C8..
Wymieniłem w styczniu łączniki stabilizatora.. na chwilę hałasy się zmniejszyły.. po wizycie na szarpakach diagnosta stwierdził uszkodzone amortyzatory z których faktycznie już podciekało i na prawym był wyczuwalny luz.. Wymieniłem amorki na nowe w komplecie z łożyskami amorków, poduszki wyglądały na całe, bez uszkodzeń i nie wyrobione, dobrze je obejrzałem.. No i stuki się zmniejszyły.. są cichsze i rzadziej występują.. nie mniej jednak jeszcze je słyszę..
Na tą chwilę na pierwszy ogień pójdzie wymiana gum na drążku stabilizatora.. a pod koniec roku albo na początku przyszłego oba wahacze... może wtedy przestanie pukać.. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System