Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 21:31
Temat postu:

Błąd skrzyni MCP Citroen C4 picasso 2.0 HDi 2008r.


Witam. Jakiś czas temu pojawił się błąd "gearbox faulty" błąd skrzyni biegów... zatrzymało się w pozycji "N" i nie było żadnej reakcji na manetkę od zmiany biegów... pożyczyłem bezprzewodowy komputer, podpiąłem do samochodu, skasowałem wszystkie błędy i błąd został skasowany...niestety po dwóch lub trzech odpaleniach samochodu błąd pojawił się ponownie, tym razem zawiesiło skrzynię na 2 biegu (pozycja M) i w takim stanie doturlalem się do domu. Po zgaszeniu nie dało się odpalić samochodu z uwagi na brak możliwości przełączenia na pozycję "N". Po ponownym skasowaniu komputerem ponownie go odmulilo, ale po kilku odpaleniach ponownie się pojawił. W rozmowie ze specem od regeneracji sterowników skrzyń biegów mówił żeby przysłać sterownik do regeneracji. Dzisiaj sterownik wrócił, został założony i w dalszym ciągu dzieje się to samo co działo się wcześniej...nic nie zmieniła tą regeneracja. Moje pytanie brzmi...gdzie szukać przyczyny? Pozdrowienia z Rzeszowa!
Powrót do góry
luknow

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C4 GP, 2011, 2.0hdi 138KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Kolego kup używana manetkę która wybierasz biegi i podmien dużo pracy nie ma i zobaczysz czy będzie działało. Ja tez się z pół toku temu bujalem u siebie ze nie mogłem neutralna wbić. Wymieniałem olej, kalibrowaniem specjaliści już mi chcieli sprzęgło wymieniać ale jeszcze spróbowałem podmienić ta manetkę i powiem Ci to był strzał w dziesiątkę. Kupiłem jakas używkę zatajone samym numerem katalogowym części i wymiana to jest 15 minut. Ściągasz plastik z obudowy nad kierownica i wymienisz. Również pozdrawiam z Rzeszowa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 22:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Dzięki za odpowiedź. A czy przed wymianą tej manetki mam próbować wymienić czujnik stopu pod pedałem hamulca? Czy nie ma to sensu? Bo z tego co czytałem niektórym też to sprawiało takie problemy. Very Happy
Powrót do góry
luknow

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C4 GP, 2011, 2.0hdi 138KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Oczywiście Smile nawet dwa razy ale to jak masz uszkodzone to wywala błędy z absem esp itp. Tutaj tak jak pisałem ja bym postawił na manetkę. Ona ma w sobie jakies magnesy i to cholerstwo chyba po jakimś czasie pada i nie widzi w jakim położeniu aktualnie jest i kantem miałem ze albo nie mogłem wrzucić wstecznego albo nie łapał neutralna i auta nie szło uruchomić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


A powiedz mi jeszcze czy Tobie też wybijało ten błąd "gearbox faulty"? Czy miałeś te objawy bez błędu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 23:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
luknow

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C4 GP, 2011, 2.0hdi 138KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2019, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Nie, to zawsze szło w parze - błąd równało się brak reakcji na zmianę biegow.
Powrót do góry
gadu-gadu
kubson4556

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Peugeot Partner 7 furgon. 1.6 75km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 14:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Kukuryk, udało Ci się rozwiązać ten problem ta manetka?? Ja mam dokładnie taki sam problem jak ty. 2tygodnie temu miałem błąd Abs, hamulca ręcznego, skrzyni biegów i skrzynia wchodziła w tryb awaryjny. Po podłączeniu do Lexii ukazał się komunikat że wszystkie błędy są spowodowane nieprawidlowymi danymi z czujnika abs- prawy przód. Okazało się ze przy czujniku powstaje korozja która odpycha czujnik. Wyczyscilem i dopchnalem. Wszystkie błędy zniknęły. Przy okazji wymieniłem jeszcze czujnik stopu bo i tak już kupiłem nowy. Teraz pojawił się problem dokładnie taki jaki jest u Ciebie. Blad skrzyni i albo zawiesza się na jakimś biegu albo na "N". Nie wiem gdzie szukać przyczyny, może faktycznie w tym drążku? Acz kolwiek jak np skrzynia zatnie się na biegu drugim i zmienię na manetce na Wsteczny to przez chwilę pali się R A potem dopiero wraca na 2.... więc niby komp widzi że zmieniam położenie. Jakieś pomysły?? Citroen c4 gp 2008 2.0 benzyna z gazem. Będę wdzięczny;)
Powrót do góry
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Sie 2019, 16:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Witam ponownie. Niestety na razie nic. Błąd który wybija to właśnie brak reakcji manetki czy coś takiego. Wymieniłem manetkę i nic, pożyczyłem drugą od znajomego i też nic. Wymieniłem czujnik stopu i też nic. W tej chwili idzie do mnie używany sterownik (700zl), dam znać czy coś to da.

Jeśli chodzi o te błędy ABS, hamulec ręczny, ESP również to miałem....u mnie nie było masy w prawej tylnej lampie...lampa zrobiona, błędów nie ma.

Jeden z posiadaczy używanego sterownika mówił coś o elektrozaworach (2 szt.), które są obok sterownika i że to one mogą być przyczyną. Ale nie wiem czy to polega na prawdzie.
Powrót do góry
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 07:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kukuryk

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 24 Sie 2019, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd skrzyni MCP, niemal wyłącznie przy zimnym silniku


Bingo! Problem rozwiązany, kupiłem sterownik wraz z resztą osprzętu, zostało to przełożone i działa jak należy. Numery sterownika mam całkiem inne...nie muszą być te same... wystarczy że mechanik to zaadaptuje.
Całkowity koszt to: 650zl za sterownik + 250zl robocizna.
Dodatkowo wymieniono olej w skrzyni 2,1L(150zł).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System