Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Jak sprawdzić czy czeka mnie remont silnika czy głowicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof 04

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1,4 8V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2016, 15:57
Temat postu:

Jak sprawdzić czy czeka mnie remont silnika czy głowicy


Zakupiłem Citroena Berlingo 1,4 8V z wadą którą chciałbym usunąć .
Samochód kiedyś posiadał instalacje gazową .
Silnik nierówno pracuje, ma spore różnice w kompresji ( 11/11/9/12), ma wysokie spalanie i czuć wyraźnie opary niespalanej benzyny.
Aby go przeprowadzić wlałem 10 litrów benzyny które zniknęło po przejechaniu 40km za samochodem ciągnęła się zasłona dumna a silnik prykchał, kichał i co chwile stawał.
Silnik nie bierze oleju, nie ucieka płyn chłodniczy, świece po mojej 40 kilometrowej jeździe były czarne, okopcone.
Przez poprzedniego właściciela zostały wymienione: czujnik położenia wału , silnik krokowy, świece, przewody oraz olej z filtrem.
Ja za to do sprawdzenia podmieniałem sondę lambda, oraz komputer sterujący wymontowany od w pełni sprawnego Peugeota Partnera 1,4 8V
Moje prace rozpocząłem od dolania do oleju silnika uszlachetniacza a do benzyny płyn czyszczący wtryski, efekt, brak widocznego dymienia, świece wyraźnie w lepszym stanie nawet jedna robi się beżowa pozostałe 3 niestety jeszcze ciemne ale już nie okopcone.
Po przejechaniu kolejnych 100 km zużycie paliwa zmniejszyło się do 15 l co i tak jak na ten silnik jest zdecydowanie za dużo.
Wiem, że wypalone zawory głowicy powodują że silnik będzie mieć słabą kompresje, co jest równoznaczne z nierówną praca silnika ale zanim zdejmę głowice chciałbym sprawdzić czy czeka mnie naprawa głowicy czy też potrzebny jest poważniejszy remont z wymianą tłoków, pierścieni, itp.
Od poprzedniego właściciela samochodu który prawdopodobnie został zniechęcony do ponoszenia dalszych wydatków nie uzyskałem żadnej wiedzy na temat rozrządu.
Na koniec moje pytanie jak sprawdzić w garażowych warunkach ale bez zdejmowania głowicy czy za te wszystkie niedomagania odpowiadają zawory.
Powrót do góry
peewee1984

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI Exclusive 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 08 Kwi 2016, 20:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Jak sprawdzić czy czeka mnie remont silnika czy głowicy


Hej. Nie napisales jaki przebieg ma to berlingo. Ja na Twoim miejscu sprawdzilbym rozrzad, skoro nic z nim poprzedni wlasciciel nie robil...
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 08 Kwi 2016, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Jak sprawdzić czy czeka mnie remont silnika czy głowicy


Wykonać próbę olejową
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 09 Kwi 2016, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Jak sprawdzić czy czeka mnie remont silnika czy głowicy


Zanim podejmiesz jakiekolwiek dzialania z naprawa wymien czujnik temperatury silnika, albo jeszcze lepiej sprawdz testerem jaka temperature widzi sterownik. Choroba tych silnikow jest zanizajacy temp. czujnik, przez co bardzo wzrasta zuzycie paliwa. Silnik odpala dobrze na zimno, przy cieplym trzeba dluzej krecic, i kopci przy przegazowaniu na czarno.
Te wartosci cisnienia nie powinny miec duzego znaczenia na zuzycie paliwa.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System