Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) lusterko lewe C3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziewczynazperla

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: C3, 2010, poj. 1398
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 15:55
Temat postu:

lusterko lewe C3


Witam Panowie,

Jestem posiadaczką Citroena C3 - rok produkcji 2010, ale jest to stara wersja C3.
Wczoraj wyjeżdżając z garażu uszkodziłam lewe lusterko zewnętrzne. Uszkodzeniu uległo samo lusterko (szybka) - spadło i pękło/rozbiło się - oraz plastikowa obudowa przy samym lusterku (obdarła się i pękła). Tył pozostał nietknięty. Mechanizm elektryczny działa. Zdjęcia pod tymi linkami (wśród zdjęć są także zdjęcia prawego lusterka, aby było widać jak lusterko powinno wyglądać).








Myślałam, że poszukanie nowego lusterka - modułu - nie będzie trudne, ale niestety jest.
Nie wiem czy lusterka mają numery, nazwy modeli itd. Nie mogę znaleźć w internecie takiego samego. Jak szukam dla starych modeli C3 to widzę same czarne - które z tyłu wyglądają inaczej i nie widzę możliwości przeniesienia polakierowanego tyłu, a lusterka dla nowego modelu C3 wyglądają zupełnie inaczej.Chcieliśmy z mężem kupić taki nowy bądź używany moduł, przymocować do samochodu i wymienić tylko tę tylną część lusterka - która jest polakierowana na kolor samochodu.
Bardzo proszę o podpowiedź jak mam poszukać takiego lusterka. Chcę mieć pewność, że będzie to taki sam model.

Jeśli post nie powinien być w tym miejscu - proszę admina o przeniesienia we właściwe.
Oczywiście jestem zupełnym laikiem samochodowym - dlatego proszę o w miarę łopatologiczną pomoc.

Będę wdzięczna.
Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 09:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) lusterko lewe C3


Nikt nie chce pomóc?
Na zdjęciu widać pękniętą obudowę na dole. Nie wiem jak na górze. Działa sterowanie lusterkiem? Może da się to skleić albo ktoś tanio pospawa? Poszarpane brzegi zeszlifować nawet ręcznie papierem ściernym. Kupić sam wkład za 20-30 zł, np. na stronie Inter-Carsu. Dobiera się pod wybrany z listy samochód. Wymienia się pewnie tak samo jak np. w C5. Na forum w dziale C5 poszukaj instrukcji.
Jak działa mechanizm to szkoda wymieniać całe
na zamiennik. Wkład może być z matą grzewczą lub bez.[/list]
Powrót do góry
dziewczynazperla

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: C3, 2010, poj. 1398
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) lusterko lewe C3


Witam.
W sumie muszę oderwać ten "plaster" i sprawdzić jak to wygląda u góry, ale tam chyba nic nie jest urwane. Robiliśmy to z mężem szybko - bo samochód był potrzebny do jazdy Smile
Mechanizm sterowania elektrycznego na szczęście działa, bo bez problemu ustawiłam posklejane lusterko. Dochodzę do wniosku, że kupimy tylko wkład do wymiany a pęknięta obudowę przejedziemy papierem ściernym i skleimy np. żywicą poliuretanową lub czymś co nadaje się do plastiku i będzie wytrzymałe.

Z lusterkiem jest taki problem - który zrozumiałam dopiero wczoraj po wielogodzinnym przeszukiwaniu internetu - że nasz model samochodu to krótka seria produkcyjna z początku roku 2010. Nie jest to jeszcze nowa wersja C3 tylko stara z tzw. liftingiem. No i lifting dotyczył między innymi lusterek - które są trudno dostępne, praktycznie wcale. Na allegro znalazłam tylko dwa takie oraz jeden wkład. Ceny nie są ciekawe, ale chyba nie mam wyjścia i kupię wkład używany za 120 zł.
Na inter cars byłam i pokazuje mi niestety lusterka albo ze starego modelu, albo z nowego. Nie uwzględnia tej wersji przejściowej.

Dziękuję za pomoc!
Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) lusterko lewe C3


120 za używany wkład - masakra. A pytaliście w ASO? Czasem mają porównywalne ceny albo niewiele droższe od zamienników.
Powrót do góry
tannhauser

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C3 II 1360cm3, 2010
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) lusterko lewe C3


W przypadku modeli tzw. przejściówek radzilbym zacząć od tego: Bezpłatnie i bez żadnych negatywnych konsekwecji można sie zarejestrować ( jako "Warsztat czy operator niezależny" Very Happy ) na stronie service.citroen.com . Dostaje się kod dostępu na maila i potem mozna wielokrotnie po numerze VIN swojego samochodu "wskoczyć" na dowolną część samochodu gdzie jest jej opis, numer i rysunek. Stronę można przy tym tłumaczyć sobie na język polski . Można w ten sposób ustalić sobie dokładnie numer orginału potrzebnej części . Posiadając go latwiej jest znaleźć potem właściwy zamiennik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 10:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Nadwozie.


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System