Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dariusz Wypyszewski

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2002 2,0 hdi hatchback, Toyota Rav4 2,0 benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 18:23
Temat postu:

Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Witam
Moja Cytryna C5 MKI sama zmienia światła drogowe na mijania, dodatkowo zaczął szwankować czujnik zmierzchu oraz czujnik deszczu. Po włączeniu wycieraczek w tryb automatyczny otwiera mi się w trakcie jazdy w deszczu szyba od strony kierowcy.
Wady te stają się uciążliwe chociaż jak się okazuje przyczyna może być prozaiczna. Niedawno na jakimś portalu (chyba Onet) był artykuł o awaryjnych autach. W komentarzach wielu używało sobie na Cytrynach, ktoś opisał podobną do mojej usterkę, inny odpowiedział, że to nie problem. Rozwiązanie śrubokręt i minuta pracy. Nie zdążyłem zapytać o poradę i artykuł zdjęto ze strony.
Zauważyłem, że uciążliwości narastają w trakcie długotrwałych opadów deszczu i dużej wilgotności powietrza.
Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

PRZEPRASZAM DOPIERO ZAUWAŻYŁEM, ŻE UMIEŚCIŁEM WPIS W DZIALE CITROEN C6 A TEMAT DOTYCZY C5.
PROSZĘ O PRZENIESIENIE


Ostatnio zmieniony przez Dariusz Wypyszewski dnia Sob 13 Lut 2016, 23:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


No cóż. instalacja ma uszkodzenie . izolacja jest uszkodzona. dochodzi do zwarcia i takie są efekty . trzeba namierzyć miejsce uszkodzenia i naprawić izolacje.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Dariusz Wypyszewski

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2002 2,0 hdi hatchback, Toyota Rav4 2,0 benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Też tak myślałem, szukałem nawet miejsc narażonych na wilgoć bo to przy dużej wilgotności powietrza problem narasta ale nic nie znalazłem. Skłaniam się w kierunku przełącznika zespolonego, ale tu bez "sekcji" nic nie zobaczę.
Wpis, o którym wspomniałem daje do myślenia o słabym przejściu na masie lub zasilaniu. I to może być faktyczna przyczyna może to minuta roboty, a ja szukam poważnej awarii. Zauważyłem dodatkowo, że światła lekko przygasają, bardzo delikatnie i po chwili auto samo zmienia światła z drogowych na mijania. Jutro wezmę śrubokręt i poszukam. Nadal mam nadzieje, że może ktoś miał podobny przypadek i poradził sobie z nim.
Powrót do góry
sergiusz30

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Dariusz Wypyszewski napisał:
Też tak myślałem, szukałem nawet miejsc narażonych na wilgoć bo to przy dużej wilgotności powietrza problem narasta ale nic nie znalazłem. Skłaniam się w kierunku przełącznika zespolonego, ale tu bez "sekcji" nic nie zobaczę.
Wpis, o którym wspomniałem daje do myślenia o słabym przejściu na masie lub zasilaniu. I to może być faktyczna przyczyna może to minuta roboty, a ja szukam poważnej awarii. Zauważyłem dodatkowo, że światła lekko przygasają, bardzo delikatnie i po chwili auto samo zmienia światła z drogowych na mijania. Jutro wezmę śrubokręt i poszukam. Nadal mam nadzieje, że może ktoś miał podobny przypadek i poradził sobie z nim.



Bo to najpewniej jest minuta roboty. Sam zauważyłeś, że problem nasila się przy dużej wilgotności powietrza. Po drodze jest przebicie. Daj znać, jak sobie poradziłeś z problemem.

http://szambo-eko-betonowe.pl


Ostatnio zmieniony przez sergiusz30 dnia Wto 31 Maj 2016, 17:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dariusz Wypyszewski

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2002 2,0 hdi hatchback, Toyota Rav4 2,0 benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 07:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Jeszcze jedna dziwna rzecz. W Cytrynie nie działa mi nawigacja. Gubi FIX-a muli. Te same urządzenia sprawdzone w innych autach działają bez problemu. Niby drobne sprawy, ale bardzo irytujące. Samo auto niby super, zawieszenie miodzio, silnik miodzio ( małe modernizacje, o których pisałem jakiś rok temu) niemniej jednak przyjemność z posiadania Cytrynki bardzo wątpliwa przez te drobnostki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 07:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 08:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Wyjmij BSI, otworz je i zobacz jakie zgniłe. Następnie zastanów się którędy leci na nie woda.[/u]
Powrót do góry
Dariusz Wypyszewski

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2002 2,0 hdi hatchback, Toyota Rav4 2,0 benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 09:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


Często w postach powtarza się skrót BSI. Może jakieś naprowadzenie co to za ustrojstwo i gdzie tego szukać Smile
Czy to sterownik silnika zwany komputerem.
Kiedyś w Renault Clio ( 2006 rp ) miałem taką sytuacje, że w "puszce", w której był komputer było pełno wody i auto zwariowało. Udało się wysuszyć poprawić luty i za 250 zł wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 09:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Samoczynna zmiana świateł drogowych na mijania i inne


masz je na przeciwko lewego kolana za osłoną
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System